Jak odstranit nečistoty z obkladů a dlažby?  

Jak vyčistit dlažbu a obklad? Například zaschlou spárovací hmotu čistěte pomocí Cif Creamu.

Jak odstranit nečistoty z obkladů a dlažby?
Jak odstranit nečistoty z obkladů a dlažby?

Čištění zaschlé spárovací hmoty z dlažby a obkladu pomocí Cif Creamu

 1. Vyčkejme, než spáry mezi dlažbou/obklady dostatečně zaschnou. Na místa, která chceme od spárovací hmoty vyčistit, co nejdříve naneseme větší vrstvu přípravku Cif Cream s mikro částicemi, který je vhodný pro koupelny a kuchyně.  
 2. Po nanesení, necháme přípravek ideálně přes noc působit. Pokud nám to čas nedovolí, necháme Cif nanesený alespoň 2 hodiny.  
 3. Po uplynutí doby, po kterou přípravek pracoval na povrchu, si připravíme zubní kartáček, kterým budeme nečistoty a přípravek odstraňovat. Ideální je použít kartáček se středně tvrdými či tvrdými štětinami. Dále je dobré vybrat takový kartáček, který má co největší hustotu štětin.
 4. Kartáček namáčíme do teplé až horké vody a krouživými pohyby čistíme znečištěná místa. Tento krok opakujeme do té doby, než je přípravek z větší části smytý.
 5. Po vyčištění všech míst, dlažbu nebo obklady umyjeme klasickým způsobem, jak jsme zvyklí, abychom odstranili i ty nejmenší zbytky přípravku. K umytí je vhodný jakýkoliv mycí prostředek.
 6. Pokud po tomto postupu přesto objevíme ještě zbytky spárovací hmoty, můžeme ho opakovat. Počet opakování záleží na tom, jak dlouho byla spárovací hmota na dlažbě či obkladech zaschlá.

Jak odstranit skvrny na obkladech?

 1. Povrch zbavíme mastnoty.
 2. Umyjeme mýdlovou vodou a osušíme.
 3. Pomocí pemzy a lněného oleje povrch vyčistíme.

TIP na profesionální přípravek pro čištění v koupelně a WC

Přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l odstraňuje nečistoty a nánosy vodního kamene z obkladů, dlažeb, umyvadel, van, sprchových koutů, toaletních mís a dalších povrchů v koupelnách a WC.

Přípravek obsahuje nanočástice, které zabraňují vzniku vodního kamene, protože voda se na ošetřeném povrchu neudrží a rychlé stéká.

 1. Naneste přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
 2. Nechte chvíli působit.
 3. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
 4. Na houževnaté nečistoty a vodní kámen můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
 5. Povrch omyjte čistou vodou.

Na čištění v koupelně a WC použijte:


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru