JakČistit.cz » Čištění a praní oděvů a textilu » Čištění kožených oděvů a obuvi » Jak ekologicky čistit boty a další kožené výrobky?
|

Jak ekologicky čistit boty a další kožené výrobky?

Boty a doplňky z pravé kůže si zaslouží kvalitní péči. Dnes naštěstí nemusíte dělat kompromisy, protože na trhu najdete šetrné přírodní prostředky, které jsou zároveň i velmi účinné. Díky moderním technologiím totiž i s organickými složkami pracují rychle a efektivně. Navíc příjemně voní a můžete je nanášet v interiéru, aniž byste ohrozili zdraví vašich dětí nebo domácích mazlíčků. Pojďme se podívat na příklady ekologických značek i konkrétních produktů.

Collonil vegan organic - přírodní krém na hladkou kůži a na koženou obuv a galanterii
Collonil vegan organic – přírodní krém na hladkou kůži a na koženou obuv a galanterii

Přírodní řada Collonil Organic

Typickým příkladem kombinace nových technologií s přírodními složkami je řada Organic od známé značky Collonil. Většina jejích produktů neobsahuje rozpouštědla ani jiné chemické látky, ale je založena na olivovém oleji, bambusovém extraktu a dalších organických látkách, které mají přirozeně čistící účinky a přitom kůži i vyživují a chrání. Patří sem například čistící a ošetřující mléko vhodné i na obuv a doplňky z textilu nebo funkčních materiálů.

Po vyčištění bot a doplňků je čas na organický krém na boty od stejné značky, který zároveň oživí i kožené sedačky nebo křesla. Tento výrobek navíc potěší také vegany, protože se vyrábí výhradně z rostlinných surovin. Jeho základ tvoří karnaubský vosk a makadamový olej, které kůži hloubkově vyživují a navrací jí přirozený lesk.

Kartáček pro nanášení čistících nebo pečujících přípravků na koženou obuv
Kartáček pro nanášení čistících nebo pečujících přípravků na koženou obuv

Ekologické produkty značky Pedag

Další důležitý krok v péči o kůži představuje impregnace, která chrání před vlhkostí a nečistotami. A dobrou zprávou je, že ani v tomto případě nemusíte sahat po chemických prostředcích se silikonem, sloučeninami fluoru a dalšími potenciálně škodlivými látkami. Právě naopak, hlavní roli hrají přírodní avokádový olej a aloe vera, které se díky 3D molekulární struktuře dostanou ke každému vláknu a vytvoří kolem něj neviditelnou bariéru.

K nejprodávanějším produktům patří v této kategorii eco friendly impregnace Pedag Natural Protector, která je z 98 % biologicky odbouratelná, a tak ji můžete používat bez obav o životní prostředí. Navíc se hodí i na dětskou obuv a kromě kůže účinně chrání i textilní materiály a membrány.

A pokud chcete ekologickou péči o obuv povýšit na ještě vyšší úroveň, pořiďte si i kartáček a hadřík z přírodních materiálů od stejné značky. Kartáček má pevné, přesto jemné štětiny, kterým kožené výrobky dokonale vyčistí. Zatímco hadřík z měkkého mikrovlákna tvoří ideální dvojku s krémem na boty a také s kondicionérem pro vyživení a zvláčnění kůže i oživení barvy.

Čistící pomůcky na kůži značky Pedag - kartáček na čištění kůže a hadřík z měkkého mikrovlákna pro nanášení ochranného krému
Čistící pomůcky na kůži značky Pedag – kartáček na čištění kůže a hadřík z měkkého mikrovlákna pro nanášení ochranného krému

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *