JakČistit.cz » Čištění v domácnosti » Čištění koberců » Čištění dětských koberců
|

Čištění dětských koberců

Děti obecně potřebují speciální péči a výjimkou není ani čištění koberců a sedaček. Koberec jsou výbornou volbou jako lapače prachu, ale pokud nejsou pravidelně na sucho a na mokro vysávány, svoje schopnosti poměrně rychle ztrácí. Z tohoto důvodu je nutné čisti koberce na sucho minimálně jednou týdně a pokud jde o koberce dětské, je vhodné vysávání minimálně dvakrát týdně, ideálně však jednou denně. Suché čištění koberců je nutné cca jednou za ½ roku proložit tzv. mokrým hloubkovým čištěním, které funguje jako čištění generální.

Pouze mokré čištění dokáže koberce zbavit opravdu hloubkových nečistot, prachových částic a roztočů, kteří ulpívají na vlasech koberce. Mokré čištění lze provádět pouze se speciálními vysavači (tepovači). Rozhodně není vhodné mokré čištění koberců provádět svépomocí bez kvalitního odsátí vody s nečistotami. Koberec bez odsáté vody může ztuchnout a může dojít k jeho nevratnému poškození.

Pro obyvatele Prahy a jejího okolí máme výborný typ na kvalitní a levnou firmu na čištění koberců mokrou cestou. Jedná se o společnosti Čištění koberců Praha, která disponuje špičkovou technikou a jsou schopni si poradit s každou nečistotou. Bez ohledu na to, zda se jedná o vylitý džus, skvrny od fixy nebo červené víno na světlém koberci či sedačce, vše je možno za použití kvalitní chemie a strojů poměrně efektivně odstranit. Firma čištění koberců Praha nabízí dopravu po Praze zdarma a rovněž jsou tu možnosti využít zajímavých slev, což jistě stojí za zvážení. Více informací se dozvíte na webu Čištění koberců Praha.

Podobné příspěvky