JakČistit.cz » Čištění skvrn » Ostatní » Vodní kámen » Jak se zbavit zaschlých kapek na dveřích sprchového koutu?
|

Jak se zbavit zaschlých kapek na dveřích sprchového koutu?

Jak odstranit vodní kámen z dveří sprchového koutu? Potřebujete se zbavit nevzhledných zaschlých kapek na stěnách sprchového koutu? Tento EKO čistící tip pomocí citrónu a octa je vhodný i pro znečištění dveří sprchového koutu tvrdší vodou.

Jak vyčistit vodní kámen na sprchovém koutu?
Jak vyčistit vodní kámen na sprchovém koutu?

Odstranění zaschlých kapek a vodního kamene ze sprchového koutu pomocí citrónu a octu

  1. Připravte si rozprašovač, citrón (stačí půlka), ocet a vodu. Rozprašovač koupíte snadno například v IKEA a stojí přibližně třicet korun.
  2. Do rozprašovače dejte půl napůl ocet a vodu, přidejte asi tak dvě polévkové lžíce citrónové šťávy. Tato přísada se postará nejen o příjemnou hygienickou vůni, ale má také odmašťovací, antibakteriální a dezinfekční schopnosti.
  3. Vyleštěte, ideálně pomocí papírové utěrky.

Z v obchodech běžně dostupných čistících prostředků můžete také použít klasický Cif nebo z Lidlu mám ozkoušený Cleffekt. Výbornou zkušenost mám i s přípravkem Pulirapid Aceto na rez a vodní kámen s octem 750 ml. Dáte si pár kapek na hrubou stranu houbičky, trochu houbičku namočíte, omyjete dveře sprchového koutu, následně je pořádně spláchnete teplou vodou a vyleštíte.

TIP na profesionální přípravek pro čištění v koupelně a WC

Přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l odstraňuje nečistoty a nánosy vodního kamene z obkladů, dlažeb, umyvadel, van, sprchových koutů, toaletních mís a dalších povrchů v koupelnách a WC.

Přípravek obsahuje nanočástice, které zabraňují vzniku vodního kamene, protože voda se na ošetřeném povrchu neudrží a rychlé stéká.

  1. Naneste přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
  2. Nechte chvíli působit.
  3. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
  4. Na houževnaté nečistoty a vodní kámen můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
  5. Povrch omyjte čistou vodou.

Podobné příspěvky