Jak se zbavit zaschlých kapek na dveřích sprchového koutu?

Jak odstranit vodní kámen z dveří sprchového koutu? Potřebujete se zbavit nevzhledných zaschlých kapek na stěnách sprchového koutu? Tento EKO čistící tip pomocí citrónu a octa je vhodný i pro znečištění dveří sprchového koutu tvrdší vodou.

Jak vyčistit vodní kámen na sprchovém koutu?

Jak vyčistit vodní kámen na sprchovém koutu?

Odstranění zaschlých kapek a vodního kamene ze sprchového koutu pomocí citrónu a octu

  1. Připravte si rozprašovač, citrón (stačí půlka), ocet a vodu. Rozprašovač koupíte snadno například v IKEA a stojí přibližně třicet korun.
  2. Do rozprašovače dejte půl napůl ocet a vodu, přidejte asi tak dvě polévkové lžíce citrónové šťávy. Tato přísada se postará nejen o příjemnou hygienickou vůni, ale má také odmašťovací, antibakteriální a dezinfekční schopnosti.
  3. Vyleštěte, ideálně pomocí papírové utěrky.

Z v obchodech běžně dostupných čistících prostředků můžete také použít klasický Cif nebo z Lidlu mám ozkoušený Cleffekt. Výbornou zkušenost mám i s přípravkem Pulirapid Aceto na rez a vodní kámen s octem 750 ml. Dáte si pár kapek na hrubou stranu houbičky, trochu houbičku namočíte, omyjete dveře sprchového koutu, následně je pořádně spláchnete teplou vodou a vyleštíte.

Potřebujete čistič na obklady, vanu, sprchový kout, dřez nebo kuchyňskou linku?

ČISTIČE DO KOUPELNY A KUCHYNĚ »
(Vyberte čističe podle zkušeností kupujících.)


JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

1 Response

  1. David Král napsal:

    Pozor, zda váš sprchový kout není od výrobce opatřen ochrannou vrstvou, která urychluje odtékání vody a snižuje usazování vodního kamene. Většina výrobců varuje před použitím kyselých či zásaditých čisticích prostředků, ty tuto příplatkovou (a ne zcela levnou) ochranu spolehlivě zničí.
    Takže nejdříve prostudujte návody od výrobce vašeho sprchového koutu – instrukce pro čištění by tam měly být uvedeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: