Jak se zbavit zaschlých kapek na dveřích sprchového koutu?

Jak odstranit vodní kámen z dveří sprchového koutu? Potřebujete se zbavit nevzhledných zaschlých kapek na stěnách sprchového koutu? Tento EKO čistící tip pomocí citrónu a octa je vhodný i pro znečištění dveří sprchového koutu tvrdší vodou.

Jak vyčistit vodní kámen na sprchovém koutu?
Jak vyčistit vodní kámen na sprchovém koutu?

Odstranění zaschlých kapek a vodního kamene ze sprchového koutu pomocí citrónu a octu

 1. Připravte si rozprašovač, citrón (stačí půlka), ocet a vodu. Rozprašovač koupíte snadno například v IKEA a stojí přibližně třicet korun.
 2. Do rozprašovače dejte půl napůl ocet a vodu, přidejte asi tak dvě polévkové lžíce citrónové šťávy. Tato přísada se postará nejen o příjemnou hygienickou vůni, ale má také odmašťovací, antibakteriální a dezinfekční schopnosti.
 3. Vyleštěte, ideálně pomocí papírové utěrky.

Z v obchodech běžně dostupných čistících prostředků můžete také použít klasický Cif nebo z Lidlu mám ozkoušený Cleffekt. Výbornou zkušenost mám i s přípravkem Pulirapid Aceto na rez a vodní kámen s octem 750 ml. Dáte si pár kapek na hrubou stranu houbičky, trochu houbičku namočíte, omyjete dveře sprchového koutu, následně je pořádně spláchnete teplou vodou a vyleštíte.

TIP na profesionální přípravek pro čištění v koupelně a WC

Přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l odstraňuje nečistoty a nánosy vodního kamene z obkladů, dlažeb, umyvadel, van, sprchových koutů, toaletních mís a dalších povrchů v koupelnách a WC.

Přípravek obsahuje nanočástice, které zabraňují vzniku vodního kamene, protože voda se na ošetřeném povrchu neudrží a rychlé stéká.

 1. Naneste přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
 2. Nechte chvíli působit.
 3. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
 4. Na houževnaté nečistoty a vodní kámen můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
 5. Povrch omyjte čistou vodou.

1 názor na “Jak se zbavit zaschlých kapek na dveřích sprchového koutu?”

 1. David Král

  Pozor, zda váš sprchový kout není od výrobce opatřen ochrannou vrstvou, která urychluje odtékání vody a snižuje usazování vodního kamene. Většina výrobců varuje před použitím kyselých či zásaditých čisticích prostředků, ty tuto příplatkovou (a ne zcela levnou) ochranu spolehlivě zničí.
  Takže nejdříve prostudujte návody od výrobce vašeho sprchového koutu – instrukce pro čištění by tam měly být uvedeny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru