Jak vyčistit broušenou kůži (nubuk, velur, semiš)?

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

komentářů 11

 1. Zdenka Pekárková napsal:

  Dobrý den, Zakoupila jsem si semišový kožíšek z jehněte vlas uvnitř . (Je to nubuk nebo velur?) Po přečtení Vašich doporučení bych měla kožíšek ještě před prvním nošením ošetřit Colourlockem Aniline Protector + Colourlockem Rauleder-Textil. Mohu tyto impregnace na uvedený kožíšek bez obav použít? Mohu tyto čistící prostředky zakoupit u Vás?
  Velice Vám děkuji za odpovědˇ.

  • JakČistit.cz napsal:

   Dobrý den,
   pokud je srst (tedy vlas z vašeho popisu) jehněte uvnitř a zvenčí je broušená kůže, tak by se mělo jednat o velur, tedy kůže broušená z rubu.
   Obecně platí to, co je popsáno v článku, tedy COLOURLOCK Aniline Protector nanést do jednoho roku a po něm nanést impregnaci COLOURLOCK Rauleder & Textil.
   Protože neznám konkrétní typ kůže, který je použit na kožichu, tak bych doporučil vhodnost přípravků konzultovat na http://www.lederzentrum.cz/, kteří uvedené prostředky prodávají a mají k dispozici i další přípravky na ošetření kožených oděvů, je možné, že na konkrétní výrobek vám doporučí i jiné vhodnější přípravky, než jsem uvedl.
   Tyto prostředky neprodávám, ale zakoupíte je na adrese http://www.lederzentrum.cz/.

 2. Marie napsal:

  Dobrý večer, zakoupili jsme sedačku z broušené kůže- dle vašeho popisu zřejmě nubuk. V prodejně nám poradili, abychom veškeré nečistoty čistili výhradně vodou a hned vytírali dosucha. Bohužel dvě malé děti se na nábytku podepsaly, a to i mastnými skvrnami, letním potem atd. Jak co nejúčinněji sedačku vyčistit? Po 6 letech každodenního užívání voda přestává jaksi stačit. Děkuji za odpověď. Marie

 3. Lucie napsal:

  Dobry den,dnes jsem si chtela naimpregnovat po lete zimni bezove boty workery a po lete nasla impregnaci na usen a strikla a lekla se,jelikoz jsem si nevsimla,ze byla cerna.poradili byste mi,jak dostat barvu z usne?boty byly drahe.dekuji

 4. Anna Dulaj napsal:

  Dobrý den,
  nedávno jsem si zakoupila peněženku z hovězí kůže. A nevím, jak ji efektivně vyčistit a zároveň nepoškodit. Doporučíte mi vhodné přípravky? Děkuji za odpověď. Přikládám odkaz zakoupené peněženky.
  https://www.woox.cz/cs/doplnky/vsichni/penezenky/penezenka-moneta-efferta-rosea/id=1812502?chr1=vychozi&gclid=CjwKCAjwza_mBRBTEiwASDWVvkzKme-tBwsJPibfXGymgBx5GCwGWbmqLuLDx895yxLfbhhlRKz77xoCy1oQAvD_BwE

 1. 16.2.2019

  […] Jak vyčistit broušenou kůži (nubuk, velur, semiš)? […]

 2. 16.2.2019

  […] Jak vyčistit broušenou kůži (nubuk, velur, semiš)? […]

 3. 16.2.2019

  […] Jak vyčistit broušenou kůži (nubuk, velur, semiš)? […]

 4. 16.2.2019

  […] Jak vyčistit broušenou kůži (nubuk, velur, semiš)? […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *