Jak vyčistit laminátovou podlahu?

Použijte čistič na dřevěné a laminátové podlahy:

Jak vyčistit a udržovat laminátovou podlahu? Jak postupovat a jaké čistící prostředky a pomůcky použít? Jak zabránit bobtnání a vzdouvání spár mezi lamelami? Údržba a čištění laminátových podlah má svá specifika, na která je třeba pamatovat. Pokud je budete dodržovat, vaše laminátová podlaha vám vydrží v dobrém stavu velmi dlouho.

Na co nezapomenout při údržbě laminátových podlah?

  • Před vstupem do místností s položenou laminátovou podlahou umístěte čistící zóny (buď čistící rohože nebo alespoň kobercové běhouny) na délku 3 až 4 kroků (2 až 2,5 m), které zbaví naši obuv nečistot a drobného písku, který by mohl poškodit povrch podlahy,
  • vlivem vlhkosti dochází u laminátových prvků podlah k jejich objemovým změnám, při nízké vlhkosti vzduchu dochází u prvků podlah k jejích smršťování a zvětšování spár naopak při vyšší vlhkosti vzduchu dochází k bobtnání dřeva, proto by prostory s laminátovými podlahami měly mít při obvyklé teplotě obytných prostor 21-22 °C relativní vlhkost vzduchu mezi hodnotami 50-60 %, proto se doporučuje v těchto prostorách udržovat správnou vlhkost vzduchu pomocí vytápění, zvlhčovačů nebo odvlhčovačů, klimatizace apod.,
  • při čištění by nemělo dojít k nadměrnému a dlouhodobému působení vody, odstranění nečistot by mělo probíhat pokud možno co nejvíce suchou cestou, případně čistícími pomůckami pouze navlhčenými v čistících roztocích, v žádném případě neponechávejte na povrchů laminátových podlah mokré louže apod.,
  • veškerý nábytek (židle, stoly, kontejnery…), se kterým se bude po laminátové podlaze pohybovat, opatřete vhodnými kluzáky nebo kolečky určenými právě pro použití na tvrdých laminátových podlahách, předejdete tak vzniku rýh a škrábanců.
Čištění laminátové podlahy

Čištění laminátové podlahy

Použijte čistič na dřevěné a laminátové podlahy:

Jak postupovat při čištění laminátových podlah?

Pro běžné čištění laminátových podlah se používá přípravek Dr. Schutz Přípravek na čištění laminátu 750 ml.

Vytvoříme čistící roztok zředěním čistícího přípravku s vodou v poměru 1:200 (50 ml na 10 litrů vody). Dobře vyždímaným mopem v tomto roztoku poté vytíráme podlahu.

Dáváme pozor, aby zejména v okolí spár nezůstávaly loužičky vody, protože by mohlo dojít k zatečení vody do spár a k bobtnání laminátových lamel.

K běžnému pravidelnému čištění laminátových podlah lze použít i čistící přípravek Dr. Schutz Spraymax – pro běžné čištění 1L ve spojení s mopem Leifheit Easy Spray XL podlahový mop s rozprašovačem, který má vestavěný sprejový zásobník na čistící roztok.

Jak odstranit houževnaté skvrny z laminátové podlahy?

Hůře rozpustné skvrny, mastné skvrny, rýhy od obuvi apod. odstraníme neředěným Dr. Schutz Přípravek na čištění laminátu 750 ml, který naneseme na nečistotu například pomocí mikrovláknové utěrky, a poté rozpuštěné nečistoty setřeme mopem nebo navlhčenou utěrkou. Poté místo ještě přečistíme mopem nebo utěrkou navlhčenou v čisté vodě.

Houževnaté skvrny nebo zbytky lepidel odstraníme pomocí přípravku Dr.Schutz univerzální odstraňovač skvrn CC Elatex 200 ml. Naneseme na savou utěrku odstraňovač skvrn a jemně vtíráme do skvrny, dokud nedojde k jejímu rozpuštění. Nebo můžeme přípravek pomocí rozprašovače nanést na skvrnu přímo. Po rozpuštění nečistoty odsajeme utěrkou a místo přetřeme utěrkou nebo mopem navlhčeným v čisté vodě.

Jak vyčistit laminátovou podlahu?

Jak vyčistit laminátovou podlahu?

Jak ošetřit spáry v laminátové podlaze?

Ošetření spár omezí možnost bobtnání laminátových desek v místě podélných i příčných spár vlivem vlhkosti a vody.

Toto ošetření není vhodné pro laminátové podlahy s deskami se sraženou hranou nebo V-hranou.

Před impregnaci musí být laminátová podlaha důkladně vyčištěná a suchá.

Na impregnaci použijeme přípravek Dr. Schutz CC-Přípravek na impregnaci spár 250 ml. Přípravek nalijeme na podlahu a pružnou gumovou stěrkou ji důkladně roztíráme po podlaze a zapracováváme do příčných i podélných spár. Přípravek poté z takto ošetřené plochy stahujeme a ihned důkladně ošetřené místo čistíme od zbytků přípravku savou hadrou nebo papírovou utěrkou.

Práce se doporučuje provádět ve dvou lidech, jeden nanáší a zapracovává stěrkou impregnační přípravek do spár a druhý očišťuje ošetřenou plochu savou hadrou od zbytků přípravku.

Po zaschnutí (cca 30 minut) plochu přeleštíme měkkou hadrou umístěnou na mopu, u větších ploch použijeme jednokotoučový stroj s leštícím kotoučem. Po dalších 3 až 4 hodinách celou plochu opět přeleštíme jemným bílým padem.

Potřebujete čistič na podlahu?
ČISTIČE NA PODLAHY »
(Vyberte čističe podle zkušeností kupujících.)

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *