Jak se zbavit vodního kamene?

Jak se zbavit vodního kamene ze sprchy, umývadla nebo vodovodní baterie? Zcela jistě se ani vám nelíbí pohled zašedlé sprchové kouty a vodní kohoutky, které kvůli působení vodního kamene ztratily původní vzhled. Na odstranění takových nedostatků však nemusíte kupovat žádné drahé čističe – postačí levný a zcela přírodní citron.

Jak se zbavit vodního kamene?

Jak se zbavit vodního kamene?

Jak odstranit vodní kámen ze sprchy, umývadla nebo vodovodní baterie?

Kyselina citrónová obsažená v citronech je látka kyselá, čímž vodní kámen naruší. Svým působením vyčistí nejen vodní kámen ale i veškeré usazeniny. Navíc má antibakteriální a dezinfekční účinky, které vaši domácnost zbaví nežádoucích bakterií.

Čištění sprchy, umývadla nebo vodovodní baterie od vodního kamene

 1. Rozkrojíme citron, který buď vymačkáme (do vymačkané šťávy namočíme vatový tampon a „přilepíme“ na vodní kámen) anebo přímo aplikujeme krouživými pohyby na vodním kamenem zasažené místo.
 2. Citronovou šťávu necháme min. 10 minut (nejlépe půl hodiny) působit.
 3. Následně omyjeme místo vodou.
 4. V případě, že by vodní kámen na místě zůstal, vezmeme houbičku a vodní kámen lehce setřeme.

Výhody:

 • nízká cena
 • ekologický způsob čištění
 • účinnost

TIP na profesionální přípravek pro čištění v koupelně a WC

Přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l odstraňuje nečistoty a nánosy vodního kamene z obkladů, dlažeb, umyvadel, van, sprchových koutů, toaletních mís a dalších povrchů v koupelnách a WC.

Přípravek obsahuje nanočástice, které zabraňují vzniku vodního kamene, protože voda se na ošetřeném povrchu neudrží a rychlé stéká.

 1. Naneste přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
 2. Nechte chvíli působit.
 3. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
 4. Na houževnaté nečistoty a vodní kámen můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
 5. Povrch omyjte čistou vodou.

Odvápňovací přípravky na e-shopu VMD drogerie

Vybrat čistič na vodní kámen »


JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *