Jak vyčistit ucpaným, zanesený nebo páchnoucí odpad (sifon), když nemáte doma po ruce čistič z drogérie? Zkuste náš postup čištění odpadů pomocí jedlé sody a octa. Odpad se uvolní od nečistot a voda bude zase plynule odtékat.
Čištění zaneseného a ucpaného odpadu pomocí sody a octa
- Pokud odpad (sifon) pomalu odtéká nebo nepříjemně páchne, nasypejte do výlevky přibližně dvě až tři polévkové lžíce sody – klasické na změkčení vody nebo jedlé na vaření.
- Jestli je odpad už zcela ucpaný, odstraňte nejprve hadrem nebo houbičkou přebytečnou vodu, poté vsypte sodu.
- Po částech přilévejte dvě až tři deci octa.
- POZOR – soda v reakci s octem silně pění, postupujte proto pomalu.
- Nechte působit deset až dvacet minut.
- Jakmile přestane soda pěnit, propláchněte odpad větším množstvím studené vody.
- Čištění je samozřejmě možné v případě nutnosti zopakovat.
TIP na profesionální přípravek pro čištění v koupelně a WC
Přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l odstraňuje nečistoty a nánosy vodního kamene z obkladů, dlažeb, umyvadel, van, sprchových koutů, toaletních mís a dalších povrchů v koupelnách a WC.
Přípravek obsahuje nanočástice, které zabraňují vzniku vodního kamene, protože voda se na ošetřeném povrchu neudrží a rychlé stéká.
- Naneste přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
- Nechte chvíli působit.
- Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
- Na houževnaté nečistoty a vodní kámen můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
- Povrch omyjte čistou vodou.
Na čištění v koupelně a WC použijte:
Další možností, jak vyčistit ucpaný odpad je spirála na čištění odpadů. Klasická ruční jde zakoupit v každém hobbymarketu a stojí cca 200,- Kč. Ta se pak strčí do odpadního potrubí a kroutí se s ní a tlačí směrem do potrubí dokud se ucpávka neuvolní.