Jak vyčistit sedačky s potahem z ekokůže a koženky?

Jak vyčistit sedačku z koženky a ekokůže? Jak při čištění postupovat a proč je potřeba po vyčištění koženku nebo ekokůži naimpregnovat? Jaké čistící a impregnační prostředky vybrat a jaké pomůcky k čištění a impregnaci sedaček z ekokůže použít?

Čištění ekokůže

Čištění ekokůže

Co to je ekokůže?

Tento typ potahu sedaček nepatří mezi klasické látkové, ale jedná se o umělou imitaci přírodní hladké kůže.

Ekokůže se čistí podobným způsobem jako koženka, jedná se o syntetický materiál, ale vzhledem spíše připomíná pigmentovanou hladkou kůži.

Materiál tvoří PVC, polyester nebo polyuretan, který je nanesený na bavlněný podklad.

Výhodou tohoto materiálu je poměrně snadná údržba a odolnost proti vzniku skvrn.

Ekokůže

Ekokůže

Jak postupovat při čištění ekokůže a koženky?

Postup při čištění ekokůže či koženky je podobný čištění pravé hladké kůže.

K čištění budete potřebovat i speciální pomůcky:

Údržba spočívá v ručním vyčištění ekokůže speciálním čistícím přípravkem (například Poliboy Čistič na koženku sprej 375 ml) a v jeho následné impregnaci opět speciálním ochranným prostředkem (například Poliboy Intenzivní péče o hladkou kůži sprej 375 ml). Použít můžete i celou sadu pro čištění a údržbu sedaček z koženky a ekokůže Leather Master SKAI KIT sada pro sedačky z EkoKůže.

Lehčí znečištění odstraníme nastříkáním čističe (například Poliboy Čistič na koženku sprej 375 ml) na plochu sedačky, který pomocí aplikátoru důkladně rozetřeme po povrchu ekokůže, necháme několik desítek sekund působit a poté setřeme rozpuštěné nečistoty mikrovláknovým aplikátorem nebo utěrkou, kterou vždy po setření vymácháme v kbelíku v čisté vodě, abychom ji zbavili nečistot.

Při větším znečištění použijeme pro odstranění nečistot jemný kartáček, krouživými a jemnými pohyby roztíráme čistič po povrchu ekokůže a rozpuštěnou špínu setřeme mikrovláknovým aplikátorem nebo utěrkou. Používáme kartáček určený na čištění kůže, ekokůži příliš nedřeme, aby nedošlo k jejímu poškození a odloupnutí.

Po uschnutí naneseme mikrovláknovým aplikátorem impregnaci (například Poliboy Intenzivní péče o hladkou kůži sprej 375 ml) a necháme několik hodin působit, přebytečnou impregnaci můžeme poté setřít mikrovláknovou utěrkou.

Impregnace zabraňuje do jisté míry znečištění a usazování nečistot, ale i třeba barviv z oblečení a zabraňuje vyprchávání změkčovadel z ekokůže a koženky a tím brání i tvrdnutí, křehnutí a odlupování či praskání ekokůže.

Doporučené prostředky na čištění a impregnaci koženky a ekokůže

NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte nás na Facebooku!
Jak vyčistit sedačky s potahem z ekokůže a koženky?
Hodnocení: 3.3 (66%) Hlasů: 10


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. ilona napsal:

    ahoj poradíte mi někdo jak vyčistit fleky od barvy z jeansů z bílé ekokůže?
    díky moc Ilona

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 Shares
Share1
Tweet
Pin