Na co si dát pozor při používání kožené sedačky?

Doporučené přípravky na čištění a impregnaci kůže

Čištění hladké pigmentované kůže:

Impregnace hladké kůže:

Při své praxi čištění sedaček z pravé hladké kůže nebo ze syntetické ekokůže jsem se setkal několikrát s případy nevratného poškození kůže. Jak se vyvarovat poškození kůže nebo jejímu obarvení? Přečtěte si článek!

Na co si dát pozor při používání kožené sedačky?

Na co si dát pozor při používání kožené sedačky?

Obarvení sedačky barvivem z přehozů nebo oblečení

Jedním z takových případů je nevratné obarvení kůže barvivem z přehozů a dek, nebo z oblečení.

Už před pořízením kožené sedačky by si měl každý uvědomit, že užívání sedačky z kůže má svá specifika. V létě může docházet při styku s pokožkou k “přilepení” k sedačce, naopak v zimním období může kůže vyvolávat pocit chladu.

Z těchto důvodů mnoho uživatelů sedačky přikrývá různými přehozy a dekami, aby bylo posezení příjemnější. Při použití nekvalitního přehozu však může dojít k obarvení sedačky barvivem z přehozu. V některých případech nemusí pomoci ani předchozí vyprání přehozu, protože barvivo se může i nadále uvolňovat vlivem zvýšené vlhkosti z potu člověka, který na přehozu sedí nebo leží.

Nedoporučoval bych také používání odlišných barevných odstínů přehozu a sedačky, protože pokud máme odstíny sedačky a přehozu stejné nebo podobné, v případě pouštění barviva z přehozu není takové obarvení tak viditelné jako v případě odlišných odstínů.

Pozor si musíme dát i obarvení kožené sedačky barvivem z oblečení, často se setkávám s tmavě modrým obarvením například z riflí. Často stačí jen přijít z venkovního vlhkého prostředí v období deště, a díky vlhkosti se barvivo z riflí může přenést na koženou sedačku, to samé platí i při zvýšeném pocení, které opět barvivo z oblečení může přenést na sedačku.

Vyčištění takového obarvení je často bohužel prakticky nemožné, a sedačka tak získá na poškozených místech nechtěný barevný odstín. Jedinou možností, jak barevný odstín odstranit, je použití tónovací barvy na kůži v příslušném odstínu. Ale rozhodně bych se do něčeho takového nepouštěl sám jako laik, ale přenechal tuto práci profesionální firmě, která se zabývá renovacemi kůží.

Poškození kůže zipy, knoflíky, cvočky

Doporučené přípravky na čištění a impregnaci kůže

Čištění hladké pigmentované kůže:

Impregnace hladké kůže:

Dalším, možná ještě častějším poškozením kůže, je porušení horní vrstvy kůže ostrými doplňky na oblečení, jako jsou zipy, kovové knoflíky, cvočky, řetízky apod. Pokud jsou umístěny na zadní straně oblečení, a takto oblečený člověk se při sezení pohne, můžeme počítat s poškozením kožené sedačky.

Náprava takového poškození je opět možná pouze renovací kůže zkušenou firmou, kdy dojde k vyspravení poškozeného místa speciální hmotou, a k následnému obarvení stejným odstínem.

Doporučuji na kůži tyto čistící a impregnační prostředky

Na co si dát pozor při používání kožené sedačky?
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbil se vám článek?

Staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku!