Jak vyčistit z hladké kůže skvrny od inkoustu, rtěnky a kuličkového pera?

Jak vyčistit z hladké kůže skvrny od inkoustu, rtěnky a kuličkového pera? Pokud chcete odstranit skvrny od inkoustu, rtěnky nebo kuličkového pera, čistěte je co nejrychleji po jejich vzniku. V případě, že barvivo pronikne do pigmentu hladké kůže a zaschne, je odstranění takových skvrn obtížné a někdy i nemožné. V takovém případě pomůže renovace kůže pomocí obarvení poškozeného místa barvou na kůže. Takovou činnost ale přenechejte raději profesionálům, kteří se renovací kůže zabývají.

Jak vyčistit z hladké kůže skvrny od inkoustu, rtěnky a kuličkového pera?

Jak vyčistit z hladké kůže skvrny od inkoustu, rtěnky a kuličkového pera?

Postup při odstranění čerstvých skvrn od inkoustu, rtěnky a kuličkového pera z hladké kůže

 1. Pro čištění skvrn použijeme speciální čistící pero Colourlock Kugelschreiber – Entferner 9,5 ml. Je určeno pro čištění skvrn na hladkých pigmentovaných kůžích. Nepoužívejte jej na nubuk, velur, semiš, alcantaru.
 2. Čištění tímto perem je účinné pro čerstvé skvrny (maximálně 3-4 dny staré). Čím dříve k čištění dojde, tím bude účinnější.
 3. Nejprve vyzkoušejte na nějakém skrytém místě, zda použitím čistícího pera nedochází k poškození kůže.
 4. Pokud nedochází k poškození kůže, několikrát stlačte špičku pera k podkladu tak, aby došlo k jejímu nasycení čistící náplní, která je uvnitř pera.
 5. Přejeďte hrotem pera přes skvrnu, uvidíte, jak na povrchu zůstává čistící kapalina. Nechte čistič chvíli působit. mělo by dojít k rozpuštění barviva skvrny.
 6. Rozpuštěné barvivo ze skvrny odsávejte savou utěrkou a znovu aplikujte přejetím hrotu pera čistič na zbylou skvrnu.
 7.  Průběžně otírejte utěrkou i znečištěný hrot pera.
 8. Po vyčištění místo vyčistěte přípravkem Gliptone Liquid Leather Gentle Cleaner nebo Colourlock Lederreiniger Mild (jemný čistič) a po proschnutí aplikujte impregnaci Gliptone Liquid Leather Conditioner nebo Colourlock Leder Protector.
DOPORUČUJI použít tenhle čistič skvrn:
DOPORUČUJI TYTO PŘÍPRAVKY na čištění a impregnaci kůže:

Čištění hladké pigmentované kůže:

Impregnace hladké kůže:

Jak vyčistit koženou či koženkovou sedačku od propisky pomocí laku na vlasy?

Majitelé kožených či koženkových sedaček ve světlých barvách by se měli mít stále na pozoru před nežádoucím ušpiněním chlouby svého interiéru. Zejména malé děti s propiskou v ruce jsou postrachem pro dokonalý vzhled bytového zařízení. Přinášíme vám zaručený návod, jak vyčistit vaši sedačku jak od skvrn od propisky, tak dokonce i od permanentního fixu. Obyčejný lak na vlasy dokonale rozpustí propisku a výtvarné počiny vašich dítek tak zmizí dokonce i z bílé sedačky!

 1. Nechtěné čáry nebo šmouhy od propisky postříkáme v silné vrstvě lakem na vlasy.
 2. Počkáme chvilku, až lak začne propisku rozpouštět. Krouživými pohyby prstů barvu propisky dále roztíráme. Lak nenecháme zaschnout.
 3. Vlhčenými ubrousky setřeme rozpuštěnou barvu.
 4. V případě potřeby postup opakujeme do úplného vyčištění sedačky od propisky.
 5. Sedačku dočistíme vlhkým hadříkem.
NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte mě na Facebooku!


Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

 1. Tatana napsal:

  Dnes se stala nehoda nechtěné se dostala barva na vlasy na koženou židli ,jak se jí zbavit .už jsem použila sůl,citron,sodu,cif uz dál nevím.

  • JakČistit.cz napsal:

   Dobrý den,
   obávám se, že odstranění barvy na vlasy z pravé kůže už nemusí být pomocí domácích prostředků možné, barva pronikne do pigmentu kůže a už nepustí. Zřejmě už nepomůžou ani čistící prostředky přímo na kůži. Můžete to samozřejmě vyzkoušet, ale pokud by to nefungovalo, tak jediná možnost je renovace kůže v podobě přebarvení postiženého místa, což bych ale přenechal odborníkům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TIP: Přidejte se ke skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid a ptejte se ostatních.