Jak vyčistit velmi silnou mastnotu v kuchyni (okolo sporáku apod.)?

Jak vyčistit silně usazenou mastnotu a špínu z obkladu a kuchyňské linky okolo plynového sporáku? Na silnou mastnotu použijte silný čistící prostředek, který mastnotu rozpustí. Vyzkoušela jsem proto prostředek na čištění mastnoty okolo plynového sporáku.

Prostředek se jmenuje Milit domácí čistič a je šetrný k životnímu prostředí. Ale pozor, je vhodné při jeho používání, natáhnout umělé rukavice, velice vysouší. Skvrny, které byly na dlaždičkách a zdi, zmizely téměř okamžitě.

Jak vyčistit velmi silnou mastnotu v kuchyni?
Jak vyčistit velmi silnou mastnotu v kuchyni?

Na čištění v kuchyni použijte:

Čištění mastnoty v kuchyni (okolo sporáku apod.)

 1. V prvním kroku je dobré si nalít prostředek Milit domácí čistič do rozprašovače, aby měl větší pole působnosti a nestekl například do spár.
 2. Poté nastříkat na místo, které chceme vyčistit.
 3. Mezitím, co Milit působí, si připravíme mokrý hadr a po chvíli působení odmašťovače, setřeme plochu.
 4. Ale to ještě není zcela hotovo. Vezmeme mokrý a teplý hadr a otřeme plochu ještě jednou. Je to z důvodu, aby byl všechen prostředek pryč. Je schopný odmastit i lepidlo!

Tento prostředek můžeme aplikovat na téměř všechny povrchy, které mohou být v bytě zamaštěné. Skvěle funguje i na otlapané dveře, mastné pánve, skleničky nebo zapékací misky.


Jak odstranit mastnotu a špínu v kuchyni pomocí přípravku Sanytol?

 1. Nastříkáme přípravek SANYTOL Kuchyně na znečištěné místo.
 2. Vytvoří se pěna a tu necháme působit 10-15 minut.
 3. Setřeme hadříkem dosucha.
 4. Podle potřeby a síly znečištění opakujeme.

TIP na profesionální přípravky pro čištění v kuchyni

Přípravek Cleamen 210 gastron 1 l odstraňuje nečistoty a mastnotu ze všech druhů povrchů v kuchyni včetně nerezových a laminátových povrchů. Má silný odmašťovací efekt, takže s ním vyčistíte i digestoře.

Připáleniny na sporáku nebo troubě odstraníte přípravkem Cleamen 240 na trouby a grily 1,1 kg.

 1. Přípravek můžete aplikovat při silném znečištění neředěný nebo v případě běžného znečištění jej zřeďte dle návodu na etiketě.
 2. Naneste přípravek Cleamen 210 gastron 1 l ze vzdálenosti asi 20 cm na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
 3. Nechte chvíli působit.
 4. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
 5. Na houževnaté nečistoty a mastnotu můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
 6. Povrch omyjte čistou vodou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru