JakČistit.cz » Čistící prostředky » Odstraňovače skvrn » Velký přehled odstraňovačů skvrn z textilu, oblečení a koberců
|

Velký přehled odstraňovačů skvrn z textilu, oblečení a koberců

Čističe skvrn na textilu (oblečení, sedačky) a textilních podlahovinách (koberce)

Skvrna od Názvy čističů skvrn
asfalt
barva
čaj
čokoláda
dehet
deodorant
dětská výživa
džus
hlína
ejakulát
fix
hnis
inkoust
jód
jogurt
kakao
kaučuk
káva
kečup
krev
krém na boty
křída (barevná)
lak
lak na nehty
lepidlo
majonéza
make-up
máslo
mastnota
mazivo
mléko
moč
nafta
oční stíny
olej
omáčka
ovoce a ovocné šťávy
parfém
pastelky
pivo
plastelína
plíseň
pryskyřice
pyl
rez
rtěnka
řasenka
smetana
sperma
tráva
tuk
tužka
uhlí
vajíčko
víno
vodové barvy
vosk
zápach
zelenina
zmrzlina

Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

4 Komentáře

 1. ložní prádlo je již vyprané ,nevšimla jsem si a zůstaly na něm skvrny od krve, prosím,lze je odstranit? a jak?? děkuji

  1. Dobrý den paní Pechová,
   můžete vyzkoušet některý z postupů z článku Jak vyčistit skvrnu od krve?.
   Nebo vyzkoušejte některý z přípravků na odstraňování skvrn od krve z Velkého přehledu odstraňovačů skvrn z textilu, oblečení a koberců.
   Může se ale stát, že starší skvrny od krve už nemusí jít zcela odstranit, zvlášť pokud došlo k vyprání a působení teplé vody, která skvrnu spíše ustálí. Ložní povlečení bude zřejmě z bavlny, a z té je odstraňování skvrn ještě o něco obtížnější, než ze syntetických materiálů.
   Dejte mi prosím do komentářů vědět, zda něco z výše zmíněného zafungovalo.

 2. Dobrý den,
  čím prosím vyčistit člounění a potahy na matracích v obytném karavanu.Není špinavé, ale zatuchlé po předchozím majiteli.Jak navodit pocit čistoty.Materiál neurčím- hrubá potahovina.
  Předem děkuji Martina Bor

  1. Dobrý den,
   úspěšné odstranění zatuchlého zápachu závisí na tom, ve kterém místě se přesně zdroj zápachu nachází. Zatuchlina je zápach z plísní, které se vytvoří ve vlhkém a špatně větraném prostředí, takže záleží, zda jsou v jádru matrace nebo pouze na povrchu. Pokud jsou na povrchu, tak by mohlo být odstranění zápachu snazší. V případě, že je zatuchlina uvnitř, tak zřejmě úspěšnost níže popsaných metod nebude stoprocentní.

   Na odstraňování zápachu se z domácích prostředků dá použít například jedlá soda, kterou se čalounění posype, nechá působit několik hodin nebo i dní a poté vysaje vysavačem. Nebo se dá použít bílý ocet. Postup si můžete přečíst v článku https://www.mokrecistenikobercu.cz/jak-odstranit-zapach-z-koberce/, je sice psaný na koberce, ale na čalounění to bude obdobné.

   Účinnější metoda je pak pomocí extrakčního čištění, které si můžete provést buď sám, pokud máte vysavač na mokré čištění nebo si ho můžete vypůjčit v půjčovně nebo to svěřit někomu, kdo se čištěním koberců a čalounění zabývá. Dají se sehnat odstraňovače zápachu biologického původu, dobrou zkušenost mám s přípravkem Fiberfresh (http://www.extraktory-vysavace.cz/product/prochem-cistici-prostredky/odstranovani-skvrn-a-zapachu/fibrefresh-5l-prochem/368), dále se pak dá ještě čištění doplnit o deodorizační prostředek (ten pouze čalounění provoní, ale neodstraňuje příčinu zápachu), používám přípravek Odourfresh http://www.extraktory-vysavace.cz/product/prochem-cistici-prostredky/odstranovani-skvrn-a-zapachu/odour-fresh-5l-prochem/367.

   Ještě existuje možnost dezinfekce prostor pomocí rozprašování dezinfekčního prostředku, který by měl ničit mimo jiné i plísně, ale nedokážu posoudit, zda to bude účinné i ve vašem případě. Informace jsem našel například v článku http://www.lovci-viru.cz/lovci-viru/.

   Snad vám alespoň něco z toho pomůže, budu rád, když potom dáte vědět, zda jste byl úspěšný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *