První pomoc při odstraňování skvrn v domácnosti

Pokud se vám v domácnosti stane nehoda, rozlijete víno, čaj nebo kávu na koberec či sedačku, určitě se vám hodí mít ihned po ruce nějaký přípravek pro odstraňování skvrn. Z vlastní zkušenosti při čištění koberců a sedaček se mi velmi dobře osvědčil přípravek Dr. Schutz Fleck & Weg 100 ml.

Dr.Schutz - CC-Fleck & Weg
Dr.Schutz – CC-Fleck & Weg

Jaké skvrny přípravek odstraňuje?

Tento přípravek slouží k odstraňování čerstvě vzniklých, ale i starších skvrn. Samozřejmě musíte počítat s tím, že u starých skvrn už nemusí být odstranění stoprocentní, protože u některých látek a tkanin může dojít k trvalému obarvení vlákna.

Přípravek odstraňuje skvrny vodou rozpustné i vodou nerozpustné. Oproti ostatním přípravkům je čistící účinek zvýšen působením aktivního kyslíku.

Odstraňovač skvrn můžete použít na prakticky všechny typy skvrn, od potravin (čokoláda, hořčice, kečup, máslo, omáčky, vejce, zmrzlina…), tekutin (bílé a červené víno, čaj, kakao, káva, limonády a ovocné šťávy…), přes fixy, krev, kosmetické přípravky, moč a další původce skvrn.


Jak postupovat při odstraňování skvrn?

  1. Skvrny odstraňujte co nejdříve po jejich vzniku. Co nejvíce vylité tekutiny, potraviny nebo jiné látky odstraňte savou utěrkou pomocí tupování (opakované přitlačení utěrky na skvrnu tak, aby došlo k jejímu odsátí).
  2. Postupujte od okraje skvrny k jejímu středu, aby nedošlo k rozšíření skvrny do větší plochy.
  3. Nikdy skvrnu nedřete kartáčkem. Mohlo by dojít k poškození vlákna, a k trvalému proniknutí skvrny do vlákna tkaniny.
  4. Před použitím odstraňovače skvrn pro jistotu vyzkoušejte na skrytém místě, zda neodbarvuje látku. To vyzkoušíte nejlépe pomocí bílé savé utěrky, na kterou nanesete odstraňovač skvrn, a přitlačením na látku uvidíte, zda nedošlo k obarvení utěrky barvivem z látky.
  5. Odstraňovač skvrn naneste na savou utěrku (ideální je utěrka z mikrovláken) a tupováním odstraňujte skvrnu. Postupujte opět od okraje skvrny k jejímu středu.
  6. Rozpuštěné nečistoty opět odtupujte savou utěrkou.
  7. V případě houževnatých skvrn postup několikrát opakujte.
  8. Na závěr čištěné místo propláchněte čistou vodou a důkladně vysušte např. přiložením suché savé utěrky a jejím zatížením.

TIP: Čistič skvrn si můžete zakoupit ve dvou baleních, v menším Dr. Schutz Fleck & Weg 100 ml a ve větším Dr. Schutz Fleck & Weg 100 ml.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru