Jak vydezinfikovat domácí pelíšky a boudy pro psy a kočky?

Jak vydezinfikovat domácí pelíšky a boudy pro psy a kočky? Pokud máte domácího mazlíčka, ať už se jedná třeba o kočku, psa, papouška nebo třeba morče, určitě občas řešíte, jakým bezpečným způsobem vydezinfikovat jejich příbytky, ale i předměty, se kterými přichází do styku.

Taková dezinfekce by měla být k našim domácím mazlíčkům především bezpečná, neměla by jim způsobit zdravotní potíže a neměla by je dráždit při vdechování. K tomu totiž může docházet při použití dezinfekcí na bázi chlóru a alkoholu, kdy se těkavé látky dostávají do ovzduší, a negativně působí nejen na nás, ale především na naše domácí mazlíčky.

Proto vhodnou variantu pro takovou dezinfekci představují bezchlórové prostředky na polymerové bázi.

DEZISAN Spray

DEZISAN Spray

Proč dezinfikovat příbytky domácích zvířat?

Domácí zvířata mohou z venkovního prostředí přinášet do domácností různé mikroorganismy, bakterie a viry, které se mohou přenášet na člověka a způsobovat mu zdravotní komplikace.

K množení mikroorganismů může docházet i v prostorách, kde domácí zvířata přebývají, ať už jde o pelíšky a kotce v případě koček a psů, o terária v případě plazů a hadů, o klece v případě papoušků a ostatního ptactva, o nádoby a klece pro hlodavce.  V takových příbytcích navíc dochází i k hromadění výkalů zvířat, které jsou živnou půdou pro různé bakterie a viry. Nejen, že mikroorganismy škodí našim zvířatům, ale opět může dojít k jejich přenosu na člověka.

Další funkcí dezinfekce bývá kromě hubení škodlivých bakterií a virů i eliminace zápachu, který se v příbytcích zvířat tvoří.

K čemu se tyto prostředky používají?

Dezinfekční prostředky můžeme používat na:

  • dezinfekci pelíšků a kotců pro psy a kočky,
  • dezinfekci podestýlek hlodavců,
  • dezinfekci akvárií,
  • dezinfekci terárií pro hady a plazy,
  • dezinfekci klecí pro ptactvo,
  • dezinfekci hraček a chovatelských pomůcek pro domácí zvířata.

Jak se prostředky aplikují?

Aplikace dezinfekčních prostředků je velice jednoduchá, provádí se postřikem s následným cca 30 minutovým působením přípravku až do jeho zaschnutí.

Nemusí se tedy provádět opláchnutí přípravku, a po zaschnutí je možné zvíře do příbytku opět umístit. Pouze v případě hraček a chovatelských potřeb, kdy dochází k jejich přímému styku (olizování) se zvířetem, je dobré prostředek opláchnout čistou vodou.

Vyzkoušejte tyto čističe skvrn od moči, zvratků, zápachu a skvrn biologického původu:

NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte nás na Facebooku!
Jak vydezinfikovat domácí pelíšky a boudy pro psy a kočky?
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Shares
Share
Tweet
Pin