Prášek do pečiva – pomocník na čištění v domácnosti

Ohodnoťte návod!

Vyberte si prostředky na čištění skvrn, praní prádla a úklid v domácnosti:

Vše pro čištění, praní a úklid »

Rádi vám poradíme dalšího pomocníka ve vaší kuchyni. Dnes to bude prášek do pečiva. Lze čistit i bez drahých prostředků a bez chemie. Šetřete své peníze a investujte je jinak. Třeba do vzdělání, cestování, studií v zahraničí, zábavy a nezapomenutelných zážitků. Myslíte-li na životní prostředí a ekologii, naše rady přivítáte. Možná už jste objevili účinek octa v podobě pohlcovače pachů, leštidla, dezinfekce, odmašťovače, odstraňovače skvrn i vodního kamene. Také už třeba znáte pomocníka v podobě citronu. Který z přírodních, levných a dostupných potravinových přísad lze ještě použít?

Jedlá soda – pomocník na čištění v domácnosti

Jedlá soda – pomocník na čištění v domácnosti

Kouzelný prášek do pečiva

Tuhle přísadu nemusíte použít pouze na pečení, její využití je daleko rozsáhlejší. Poradíme vám, jak se dá využít v kuchyni nejen jako potravina.

Jak se zbavit zápachu z lednice?

Určitě znáte ten pocit, kdy dáte do lednice třeba krabici s mlékem, kterou úplně nedovřete, a do rána je mléko plné pachuti. Na pach v lednici pomáhá miska s práškem do pečiva. Po 14 dnech vyměňte prášek a dejte jej čerstvý. Lednici je dobré občas i vyčistit a vytřít vlhkým hadrem namočeným octovou vodou. Můžete do ní také vložit rozkrojené jablko, které spolehlivě pohltí pachy.

Vyberte si prostředky na čištění skvrn, praní prádla a úklid v domácnosti:

Vše pro čištění, praní a úklid »

Na čištění bílého prádla

Bílé prádlo v podobě triček a košilí, které se mohou prát pouze na 30 -40 °C, protože na vyšší stupeň by se prádlo srazilo, je těžké vyprat jej do bíla tak, aby nezažloutlo a nezašedlo. Vaše prádlo bude zase bílé, pokud k prášku na praní přidáte i sáček prášku do pečiva. Pokud je opravdu hodně zaprané, dejte prášky na pečení dva.

Jak vyčistit termosku?

Čistění termosky je také častý problém, do prostoru vevnitř se těžce dostává. Pokud máte vaši termosku uvnitř hodně zhnědlou po čaji nebo kávě, nalijte do ní teplou vodu, do které jste rozmíchali prášek do pečiva. Nechte jej alespoň 2 hodiny působit. Můžete i na chvilku termosku uzavřít a protřepat a zase otevřít. Vaše termoska bude opět jako nová. Nepokládejte při mytí termosku do vody, aby se vám mezi sklo a izolaci nedostala voda. Přestala by držet teplotu a ztratila by funkčnost. Také termosku skladujte vždy otevřenou.

NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte mě na Facebooku!

Ohodnoťte návod!


Mohlo by se vám líbit...

1 Response

  1. 25.1.2019

    […] Prášek do pečiva – pomocník na čištění v domácnosti […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TIP: Přidejte se ke skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid a ptejte se ostatních.