Prášek do pečiva – pomocník na čištění v domácnosti

Rádi vám poradíme dalšího pomocníka ve vaší kuchyni. Dnes to bude prášek do pečiva. Lze čistit i bez drahých prostředků a bez chemie. Šetřete své peníze a investujte je jinak. Třeba do vzdělání, cestování, studií v zahraničí, zábavy a nezapomenutelných zážitků. Myslíte-li na životní prostředí a ekologii, naše rady přivítáte. Možná už jste objevili účinek octa v podobě pohlcovače pachů, leštidla, dezinfekce, odmašťovače, odstraňovače skvrn i vodního kamene. Také už třeba znáte pomocníka v podobě citronu. Který z přírodních, levných a dostupných potravinových přísad lze ještě použít?

Jedlá soda – pomocník na čištění v domácnosti
Jedlá soda – pomocník na čištění v domácnosti

Na čištění v kuchyni použijte:

Kouzelný prášek do pečiva

Tuhle přísadu nemusíte použít pouze na pečení, její využití je daleko rozsáhlejší. Poradíme vám, jak se dá využít v kuchyni nejen jako potravina.


Jak se zbavit zápachu z lednice?

Určitě znáte ten pocit, kdy dáte do lednice třeba krabici s mlékem, kterou úplně nedovřete, a do rána je mléko plné pachuti. Na pach v lednici pomáhá miska s práškem do pečiva. Po 14 dnech vyměňte prášek a dejte jej čerstvý. Lednici je dobré občas i vyčistit a vytřít vlhkým hadrem namočeným octovou vodou. Můžete do ní také vložit rozkrojené jablko, které spolehlivě pohltí pachy.

Na čištění bílého prádla

Bílé prádlo v podobě triček a košilí, které se mohou prát pouze na 30 -40 °C, protože na vyšší stupeň by se prádlo srazilo, je těžké vyprat jej do bíla tak, aby nezažloutlo a nezašedlo. Vaše prádlo bude zase bílé, pokud k prášku na praní přidáte i sáček prášku do pečiva. Pokud je opravdu hodně zaprané, dejte prášky na pečení dva.

Jak vyčistit termosku?

Čistění termosky je také častý problém, do prostoru vevnitř se těžce dostává. Pokud máte vaši termosku uvnitř hodně zhnědlou po čaji nebo kávě, nalijte do ní teplou vodu, do které jste rozmíchali prášek do pečiva. Nechte jej alespoň 2 hodiny působit. Můžete i na chvilku termosku uzavřít a protřepat a zase otevřít. Vaše termoska bude opět jako nová. Nepokládejte při mytí termosku do vody, aby se vám mezi sklo a izolaci nedostala voda. Přestala by držet teplotu a ztratila by funkčnost. Také termosku skladujte vždy otevřenou.

TIP na profesionální přípravky pro čištění v kuchyni

Přípravek Cleamen 210 gastron 1 l odstraňuje nečistoty a mastnotu ze všech druhů povrchů v kuchyni včetně nerezových a laminátových povrchů. Má silný odmašťovací efekt, takže s ním vyčistíte i digestoře.

Připáleniny na sporáku nebo troubě odstraníte přípravkem Cleamen 240 na trouby a grily 1,1 kg.

  1. Přípravek můžete aplikovat při silném znečištění neředěný nebo v případě běžného znečištění jej zřeďte dle návodu na etiketě.
  2. Naneste přípravek Cleamen 210 gastron 1 l ze vzdálenosti asi 20 cm na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
  3. Nechte chvíli působit.
  4. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
  5. Na houževnaté nečistoty a mastnotu můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
  6. Povrch omyjte čistou vodou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru