Jak vyčistit dřevěnou podlahu domácími prostředky?

Čištění zašlých podlah a oživení jejich lesku se dá docílit i pomocí starých dobrých receptů. Pokud máte v hlavě spoustu nových nápadů a dostatek informací, můžete si práci výrazně ulehčit. Mnoho kupovaných přípravků se dá pohodlně nahradit dostupnými prostředky.

Černý čaj na dřevo

NÁŠ TIP na nejprodávanější čističe skvrn
1. Neflek Smacchio Tutto odstraňovač skvrn 500 ml (Inkoust, pivo, víno, čokoláda, káva, šťávy, ovoce, tráva, rtěnka, řasenka a oční stíny, krev…)
2. Dr. Schutz odstraňovač skvrn z koberců CC Fleck & Weg 400 ml (Čistí většinu skvrn, např. červené víno, čaj, ovocné šťávy. Obsahuje aktivní kyslík.)
3. Dr. Schutz Profi odstraňovač skvrn Fleckenspray R 200 ml (Lepidla, zbytky barev, lak, fixy, lak na nehty, olej, tuky, asfalt…)

Vaši zašlou dřevěnou podlahu velmi dobře vyčistíte a ošetříte pomocí studeného černého čaje. Dodá jí lesk a pěkně působí i na zašlou špínu.

Dřevěná lakovaná podlaha

Pokud máte doma krásnou dřevěnou a lakovanou podlahu, bude znovu vypadat velmi pěkně, budete-li ji pravidelně ošetřovat. Alespoň jednou či dvakrát do měsíce ji potírejte polosuchou kávovou sedlinou. Zbytky kávy pak vysajte vysavačem.

Mastné skvrny a šmouhy od bot

Pokud máte na vaší mořené dřevěné podlaze mastné skvrny, dobře je odstraníte pomocí terpentýnu. Po nanesení terpentýnu nechte přípravek krátce působit a následně místa umyjte. Někdy se pak musí tato místa znovu namořit. Podlaha po tomto vyčistění vypadá znovu velmi dobře. Terpentýnem odstraníte i černé skvrny od bot a podpatků. Stejně tak dobře je můžete i vygumovat gumou.

Mahagon a dub

Dubové a mahagonové dřevo se zase velmi dobře ošetřuje pomocí teplého piva. Po tomto způsobu ošetření se bude dřevo velmi krásně lesknout.

Vrzající podlaha

Pokud máte krásnou starou podlahu, která při došlapu vrže a nechcete ji měnit, zkuste následující radu. Do vzniklých rýh ve vrzající podlaze nasypte trochu mastkového prášku. Pořádně jej zameťte do rýh a klidně postup opakujte.

Kyselé zelí a ocet

Podlahové krytiny a koberce vám pomůže vyčistit i dobře okapané kyselé zelí, které nasypte na podlahy a koberce. Pak je jím dobré pořádně otírat krytiny. Následně zelí můžete z části zamést a zbytek vysát vysavačem. Podlaha se bude lesknout a barvy na vašem koberci výrazně ožijí. Podobně můžete i vaše podlahové krytiny oživit, když použijete do vody ocet. Dokáže desinfikovat a dodat lesk.

NÁŠ TIP na nejprodávanější čističe skvrn

1. Neflek Smacchio Tutto odstraňovač skvrn 500 ml
Inkoust, pivo, víno, čokoláda, káva, šťávy, ovoce, tráva, rtěnka, řasenka a oční stíny, krev…

2. Dr. Schutz odstraňovač skvrn z koberců CC Fleck & Weg 400 ml
Čistí většinu skvrn, např. červené víno, čaj, ovocné šťávy. Obsahuje aktivní kyslík.

3. Dr. Schutz Profi odstraňovač skvrn Fleckenspray R 200 ml
Lepidla, zbytky barev, lak, fixy, lak na nehty, olej, tuky, asfalt…

Jak vyčistit dřevěnou podlahu domácími prostředky?
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. jana napsal:

    Dobrý den
    mám na vás obrovskou prozbu mužete mi prosim poradit jak vyčistím zaschlou skvrnu od ovoce na parketách,vyzkoušela jsem už snad všechno a skvrna se ani nehla,možná že tento dotaz nebudete umět zodpovědět,tak jestli třeba nevite na koho se mám obrátit
    předem moc děkuji za odpověd-flek je z patyzonu,uplně se roztekl a nechal flek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Shares
Share
Tweet
+1
Pin