Jak vyčistit dřevěnou podlahu domácími prostředky?

Jak vyčistit dřevěnou podlahu a parkety pomocí domácích prostředků? Pokud zrovna nemáte po ruce čistící prostředky, zkuste vyčistit podlahu například pomocí černého čaje, kávové sedliny, terpentýnu, kysaného zelí či octa.

Jak vyčistit dřevěnou podlahu domácími prostředky?
Jak vyčistit dřevěnou podlahu domácími prostředky?

 

Čištění zašlých podlah a oživení jejich lesku se dá docílit i pomocí starých dobrých receptů. Pokud máte v hlavě spoustu nových nápadů a dostatek informací, můžete si práci výrazně ulehčit. Mnoho kupovaných přípravků se dá pohodlně nahradit dostupnými prostředky.

Černý čaj na dřevo

Vaši zašlou dřevěnou podlahu velmi dobře vyčistíte a ošetříte pomocí studeného černého čaje. Dodá jí lesk a pěkně působí i na zašlou špínu.


Dřevěná lakovaná podlaha

Pokud máte doma krásnou dřevěnou a lakovanou podlahu, bude znovu vypadat velmi pěkně, budete-li ji pravidelně ošetřovat. Alespoň jednou či dvakrát do měsíce ji potírejte polosuchou kávovou sedlinou. Zbytky kávy pak vysajte vysavačem.

Mastné skvrny a šmouhy od bot

Pokud máte na vaší mořené dřevěné podlaze mastné skvrny, dobře je odstraníte pomocí terpentýnu. Po nanesení terpentýnu nechte přípravek krátce působit a následně místa umyjte. Někdy se pak musí tato místa znovu namořit. Podlaha po tomto vyčistění vypadá znovu velmi dobře. Terpentýnem odstraníte i černé skvrny od bot a podpatků. Stejně tak dobře je můžete i vygumovat gumou.

Mahagon a dub

Dubové a mahagonové dřevo se zase velmi dobře ošetřuje pomocí teplého piva. Po tomto způsobu ošetření se bude dřevo velmi krásně lesknout.

TIP: Přečtěte si návod na čištění dřevěných podlah, korkových podlah a parket.

Vrzající podlaha

Pokud máte krásnou starou podlahu, která při došlapu vrže a nechcete ji měnit, zkuste následující radu. Do vzniklých rýh ve vrzající podlaze nasypte trochu mastkového prášku. Pořádně jej zameťte do rýh a klidně postup opakujte.

Kyselé zelí a ocet

Podlahové krytiny a koberce vám pomůže vyčistit i dobře okapané kysané zelí, které nasypte na podlahy a koberce. Pak je jím dobré pořádně otírat krytiny. Následně zelí můžete z části zamést a zbytek vysát vysavačem. Podlaha se bude lesknout a barvy na vašem koberci výrazně ožijí. Podobně můžete i vaše podlahové krytiny oživit, když použijete do vody ocet. Dokáže desinfikovat a dodat lesk.

Použijte čistič na dřevěné a laminátové podlahy:


2 názory na “Jak vyčistit dřevěnou podlahu domácími prostředky?”

  1. Dobrý den
    mám na vás obrovskou prozbu mužete mi prosim poradit jak vyčistím zaschlou skvrnu od ovoce na parketách,vyzkoušela jsem už snad všechno a skvrna se ani nehla,možná že tento dotaz nebudete umět zodpovědět,tak jestli třeba nevite na koho se mám obrátit
    předem moc děkuji za odpověd-flek je z patyzonu,uplně se roztekl a nechal flek

    1. Dobrý den, mohla bych se zeptat, zda jste skvrnu odstranila nebo jak to vyřešila?

      Předem moc děkuji, V.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru