Jak dokonale vyčistit veřejné budovy

Říkáte si, že úklid je hračka, co se dá snadno zvládnout? Můžete se hodně mýlit, protože především veřejné prostory a budovy jsou vystavovány většímu znečištění, tím pádem se nespokojí jen s nějakým ledabyle uskutečněným úklidem. Kanceláře, nebytové prostory, administrativní a výrobní budovy vyžadují prvotřídní kvalitu profesionálního úklidu. K výhodám mimo jiné patří, že se úklid provede s pomocí moderních prostředků, vybavení a zkušených pracovníků.

Kdykoliv a kdekoliv

Restaurace, hotely, penziony, haly, chodby, rezidence, kanceláře, kina, zábavní centra, kasina, divadla, školky, historické objekty, firemní a průmyslové prostory atd. – všechna tato místa vyžadují pravidelný nebo jednorázový úklid. Úklid veřejných budov nemusí stát majlant, stačí když se s firmou dohodnete na předběžné kalkulaci a sami se rozhodnete, zda investovat do komplexního úklidu. Výhodou je, že není problém si tyto služby zajistit na dobu denní, ranní nebo noční. Ve veřejných budovách se musí pravidelně starat o čistotu oken a jiných skleněných ploch, sedaček, osvětlení, o odnos odpadu a mnoho dalších nutností. Hlavním problémem jsou podlahy z různých materiálů.

Stroje si se špínou na podlaze poradí snadno a rychle

Ať už máte na podlaze dlažbu, linoleum, marmoleum, pvc, terasso nebo koberec, strojové čištění podlah si se špínou poradí velice snadno a hlavně důkladně. Špinavá voda se i s použitým přípravkem či pěnou odsaje do stroje, tudíž vám zůstane skutečně čistá podlaha. Strojové čištění podlah se provádí rozličnými metodami podle druhu podlahy a povrchu. K čištění se využívají mechanické, horkovodní, parní, tlakové nebo ekologicky šetrné nano metody. Revoluční metodou je diamantový čistící systém, kdy se podlahy udržují za využití diamantových mikroskopických částeček.

Nezametejte nic pod koberec!

Ano, nemusíte se snažit odstranit špínu tak, že ji zamaskujete pod koberec. Díky fungujícím postupům mokrého nebo suchého čištění koberců budete mít dokonale čisto. K čištění koberců se využívají technologie jako šamponování, mokré extrakční čištění, čištění suchou pěnou, padem z mikrovlákna, přírodním granulátem. Granulát nebo pěna se musí do povrchu dobře vpravit, což obstará speciální stroj. K očekávanému výsledku přispěje také práce rotujících válcových kartáčů a pak už nenajdete žádné nevzhledné skvrny a špínu.

Vlastníte dům? Nechte si ho uklidit profíky!

V domech s minimálně pěti bytovými jednotkami, jestliže jsou aspoň tři jednotky vlastnictvím tří různých vlastníků, existuje společenství vlastníků jednotek. Činnost se zaměřuje hlavně na správcovství domu, konkrétně na údržbu, opravy a úklid společných částí. Celé sdružení vlastníků jednotek může rozhodnout, zda se o úklid postarají osoby v pronajatých bytech, anebo zda zajistí komplexní úklid o společné prostory profesionální firmou. Úklidová firma se následně v dojednaných termínech postará o uklízení chodeb, výtahů, sklepů, půdních a jiných prostorů v domě.

1 názor na “Jak dokonale vyčistit veřejné budovy”

  1. Na úklid společných prostor využíváme taky externí firmu. Měli jsme prvně starší paní, které se platilo asi 3500 Kč měsíčně. Dnes jsme ale přešli na firmu. Proč? Hlavně kvůli pojištění, kdyby někdo uklouzl nebo vznikla nějaká škoda.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru