JakČistit.cz » Čištění skvrn » Ostatní » Připáleniny » Jak vyčistit keramické a indukční desky
|

Jak vyčistit keramické a indukční desky

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v domě. Trávíme zde spoustu času nad přípravou jídla a většinou je zde také konzumujeme. Proto je její správné fungování nezbytné. Aby kuchyň sloužila tak, jak má, je potřeba dbát na pravidelné mytí celé kuchyňské linky, obzvláště pak na místech, kde se vaří. Tím jsou keramické nebo indukční varné desky, které v dnešní době má téměř každá domácnost.

Většina z nás vaří několikrát do týdne. Protože zašpinit desku je jednoduché, je její pravidelné mytí velmi důležité. Stačí si například na pánvi něco osmažit a hned olej prská všude kolem a mastnota je po celé kuchyni. Také může přetéct voda z hrnce a nebo v horších případech se mohou k povrchu desky připéct zbytky jídla, což pohostinnosti vaší kuchyně určitě neprospívá.

Péče o varné desky

Mnoho lidí však varným deskám příliš velkou péči nevěnuje. A pokud se už rozhodne desku pořádně vyčistit, dělá to většinou nesprávně. Na čištění varných desek totiž utěrka nebo obyčejný jar s houbičkou nejspíše stačit nebude. V různých diskusích a poradnách se to jen hemží nápady, čím vším je možné desku umýt. Objevují se zde i takové návrhy jako čištění žiletky, tekutým pískem nebo dokonce pomocí drátěnky. Rozhodně byste však takové prostředky neměli používat na vaší desku, protože toto jí téměř jistě a nenávratně zničí.

Čištění byste měli provádět pouze přípravky, které jsou na to vyloženě přizpůsobeny. Na podobné prostředky se například specializuje nizozemská společnost HG, která se již více než 40 let zabývá výrobou čistících prostředků a vysoce kvalitní ochranou povrchů v domácnosti.

HG109Na čištění varné desky je nejlepší HG každodenní čistič keramických desek. Tento prostředek je velmi bezpečný a šetrný pro keramické a indukční desky. Je určen na jednoduché odstranění nečistot jako jsou mastnoty nebo povlaky vodního kamene. Předchází tak silným nečistotám, které jsou jen těžko odstranitelné.

HG102V případě většího znečištění je nutné použít HG intenzivní čistič varné desky, který byl speciálně vyvinut pro odstranění velmi silné špíny a vpečených zbytků jídla. Tento čistič je skutečný silák, který si poradí i s těmi největšími problémy.

Kromě prostředků pro čištění varných desek však jsou v domácnosti potřeba i další prostředky na údržbu a čištění, ať už podlah, nábytku, koupelny nebo oděvů. Společnost HG má v sortimentu více než 100 velmi kvalitních přípravků pro různé použití.

Veškerý sortiment naleznete na www.hgshop.cz.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *