Jak vyčistit zašlé stříbro a stříbrné předměty?

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 5

 1. Ondra napsal:

  Já mám zkušenosti s HG prostředky. Maji speciální čističe na různé věci včetně přípravku na šperky. Můžu jedině doporučit.

 2. Michaela napsal:

  Dobrý den nezlobte se prosím že vás tu s tímto otravuji ale chtěla bych se zeptat jaký máte názor na specializované přípravky na čištění stříbra a zlata. viz. třeba takovýto http://www.goldeligius.cz/doplnky-a-ostatni/cistici-lazen-na-stribro-silbo.html. Vyplatí se to zakoupit s tím že to bude efektivnější než nějaká zubní pasta nebo ocet ? Děkuji za váš názor. S pozdravem Michaela.

 3. Katka napsal:

  Já včechno čistím s čisticími prostředky Hagerty, perfektně čistí a je to jednoduché na použití, celý proces trvá do 5 minut! Navíc krásné balení a vůně, takže něco, co jsem dřív dělala s odporem, mě nakonec baví a dělá mi to radost.

 4. Petr napsal:

  Zdravím, zkoušel jsem různé metody a nedařilo se mi to vyčistit. Náramek mé ženy měl mnoho záhybů a čistilo se mi to velice špatně. Koupil jsem si ultrazvukový čistič a až pak se mi to podařilo vyčistit. Našel jsem návod tady https://www.ultrazvukovycistic.cz/jak-vycistit-stribro-snadno

 5. Jirka napsal:

  Nejlepší zkušenosti mám s tekutým čističem stříbra Styl (Styl čistič stříbra speciál tekutý 190 ml). Stojí do 50 Kč (jak kde), stačí stříbro na 2 minuty ponořit a je jako nové. Chemicky rozpouští oxidy stříbra, takže zčernání zcela odstraní, pak stačí jen opláchnout vodou a přetřít suchým měkkým hadříkem. Nepoškozuje povrch, nic mechanicky nenamáháte, nedrhnete hadříky nebo kartáčky… už jsem pár podřených šperků viděl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *