Čištění mastných skvrn z koberců a čalounění

Mastnota usazená na kobercích a čalounění je vždy problém a je nutné mít na paměti, že čím dříve se vyčistí, tím lépe. Ideální metoda vyčištění mastných skvrn je za pomoci extraktoru s odsáváním. Jak vysávání pomocí extraktoru funguje, jsme se zeptali pana Zemánka, majitele firmy Čištění koberců Praha.

Extraktor je vysavač na mokré čištění koberců a čalounění, který do čištěné plochy nastřikuje vodu smíchanou s čisticím prostředkem a tuto směs z koberce po nastříknutí okamžitě odsává. Voda v extraktoru je pro standardní znečištění smíchávána s čisticím prostředkem, který má alkalické vlastnosti a velmi efektivně odstraní většinu skvrn.

Skvrny od oleje do této skupiny však nepatří a je nutné na ně použít speciální čisticí prostředky. Na většinu skvrn postačí čisticí prostředky s odmašťovacím efektem, pokud možno na podobné bázi jako čisticí prostředek JAR. Důležité je zmínit, že těmito prostředky skvrnu sice vyčistíte i bez použití extraktoru, ale pouze s vysavačem na mokré čištění nečistoty rovněž odsajete a to je základ.

Pokud skvrna není kvalitně odstraněna a nečistoty odsáty, dochází na daném místě k velmi rychlému usazování prachu a nečistot. Pokud se tedy vysavač rozhodnete zapůjčit, nebo si najmete profesionální firmu, zcela jistě neprohloupíte. Výjezd na znečištění jedné skvrny stojí například u firmy Čištění koberců Praha 450,-Kč a doprava je zdarma. Za takovou cenu má jistě smysl zvážit, zda budete věnovat čas i peníze zapůjčení stroje nebo si pozvete profesionály z oboru.

Díky extraktoru je možno nečistoty z koberce odsát tak kvalitně, že nepoznáte místo, kde tuková skvrna byla. Opět však platí pravidlo, čím dříve skvrnu vyčistíte, tím lépe pro Váš koberec či čalounění. Pro jakékoliv dotazy ohledně čištění skrvn je možno využít zákaznickou linku firmy Čištění koberců Praha na čísle 601 336 072.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru