Jak vyčistit skvrny od asfaltu a dehtu?

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 5

 1. Grygar Pavel napsal:

  DOBRÝ DEN,
  z komínu mi vyprskl dehet na plastové okna a dveře. nejsem schopen to ničím odstranit. jedná se již o staré skvrny. poradtě
  s pozdravem grygar

  • JakČistit.cz napsal:

   Dobrý den,
   přímo dehet jsem nikdy neodstraňoval, ale při čištění koberců a sedaček používám na odstranění tvrdošíjných skvrn (asfalt, zašlapaná guma, mastnota, zaschlé žvýkačky…) přípravek Dr. Schutz Profi odstraňovač skvrn Fleckenspray R 200 ml. Před použitím na plast doporučuji prvně vyzkoušet na nějakém skrytém místě, aby nedošlo k poškození oken a dveří.

 2. martina napsal:

  dobry den mám venkovni dlažbu od dehtu zkoušela jsem vším možnym savem toulenem eterem a nic poradite mi děkuji martina

 3. Adela napsal:

  Mam na bilem tricku jen male skvrny od asfaltu. Jela jsem na kole a potrebovala jsem zastavit. Tasku kterou jsem mela na zadech jsem polozila na silnici tam bylo male mnoztvi ale na tasku se chytlo. Nasledne jsem tasku dala na zada , na tricku jsou skvrny. Mam rozehrat olejem rozpustit a potom vybelit? Vim ze tohle neni uplne novy web ale za zkoušku nic nedam

  Pred dekuji za pripadne rady a odpovedi

  • JakČistit.cz napsal:

   Dobrý den,
   pokud je tam větší ztuhlá vrstva asfaltu, tak ji můžete nejprve zkusit změkčit rozehřátým olejem. Nebo pokud je asfalt jen otisknutý, můžete rovnou zkusit čistit přípravkem ČIKULI, ten je dostupný a není ani drahý. Pokud zbude nějaká skvrna, tak můžete zkusit vybělit. Upozorňuji, že v domácích podmínkách nemusí být čištění úspěšné. Nejlepší je přenechat takovou práci odborníkům v čistírnách oděvů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *