Jak vyčistit skvrny od třešní, višní, ostružin, borůvek, brusinek, jahod a dalšího ovoce?

Jak vyčistit skvrnu od třešní, višní, ostružin, borůvek, brusinek, jahod a dalšího ovoce? Snažte se skvrny odstranit co nejdříve po jejich vzniku, dokud nezaschnou. Skvrny můžete čistit některou z chemických látek nebo zkuste použít žlučové mýdlo.

Jak vyčistit skvrny od třešní a višní?

Jak vyčistit skvrny od třešní a višní?

Čištění skvrn od třešní a višní

  1. Skvrnu začněte odstraňovat co nejdříve.
  2. Čerstvou skvrnu od třešní nebo višní nejprve odstraňujte zředěnou čpavkovou vodou (25 % čpavku smíseného s vodou) nebo zředěným roztokem uhličitanu sodného (koupíte pod názvem soda na praní).
  3. Starší skvrny zkuste odstranit směsí lihu s 3% peroxidem vodíku a čpavkové vody. U barevných látek ale hrozí odbarvení, tenhle postup je bezpečný pouze u bílých tkanin.
  4. Další metodou je čištění pomocí lihu. Skvrnu navlhčíme lihem a poté nad vroucí vodou pomocí páry se snažíme skvrnu odstranit. Pozor ale u látek citlivých na vysoké teploty.
  5. U barevných látek můžete zkusit skvrnu od třešní a višní odstranit například pomocí benzínu (např. benzínový čistič skvrn Čikuli), toluenu nebo glycerolu.

Potřebujete čistič na skvrny?

VYHLEDAT ČISTIČ SKVRN »
(Vyberte odstraňovač skvrn podle zkušeností kupujících.)


JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: