JakČistit.cz » Čistící technika » Parní čističe » Recenze parních čističů » Recenze parního čističe ETA Aquasim 1263 90000
| |

Recenze parního čističe ETA Aquasim 1263 90000

Ke koupi parního čističe mě přivedla neochota neustále drhnout koupelnu, kuchyni a další na hygienu náročná místa pomocí kartáčků, houbiček a sbírky chemických přípravků.

Zároveň jsem hledala snadnější způsob, jak umývat okna, jelikož bydlíme u rušné ulice a okna jsou rychle špinavá. Chtěla jsem prostě uklízet snadno a rychle. Navíc mi několik známých potvrdilo, že sami různé parní čističe vlastní a jsou s nimi ve většině případů spokojení.

Mými požadavky při výběru byla bohatá výbava, snadná manipulace se zařízením a rozumná cena. Při hledání na internetu mým představám přesně odpovídal pouze jeden výrobek a to ETA Aquasim 1263 90000.

Jeho výbava obsahuje přesně to, co potřebuji, je malý, tudíž ideální pro domácí použití a to vše za cenu 799 Kč. Nikdo z mých známých konkrétně s ním zkušenost sice neměl, ale recenze uvedené na internetu byly velmi pozitivní a přesvědčily mě. Nakonec jsem ho objednala přes internetový obchod ALZA.cz.

Parametry a příslušenství parního čističe Eta Aquasim

Parní čistič obsahuje nádržku na vodu o objemu 220 ml, což vystačí přibližně na 10 minut intenzivního čištění párou. Součástí balení je odměrka i nálevka, které vám usnadní naplnění. Před použitím je voda nahřátá zhruba za 3 minuty, světelná signalizace napoví, kdy je čistič připraven.

Příslušenství je opravdu bohaté:

  • základní kónická tryska pro univerzální použití (vana, umyvadlo apod.)
  • zakřivená parní tryska pro čištění hůře dostupných míst (ideální pro toaletní mísu či umyvadlo)
  • nylonový kulatý kartáček pro čištění malých ploch (velice se mi osvědčil při čištění spár v koupelně)
  • stěrka na okna (úžasně umyje okna během chvilky, skvělá i na zrcadla)
  • plochá rozprašovací hubice s textilním návlekem pro čištění čalouněných povrchů (v domácnosti s malými dětmi skvělá věc pro odstraněných fleků z gauče a židlí)
  • pro čištění méně dostupných míst můžete také využít prodlužovací hadici, která je také součástí balení (já jí zatím nevyužila)

Výměna jednotlivých nástavců je snadná a rychlá, stačí otočit a zacvaknout, nic obtížného.

Parní čistič Eta Aquasim - přístroj s příslušenstvím
Parní čistič Eta Aquasim – přístroj s příslušenstvím

Používání parního čističe ETA Aquasim

Před uvedením do provozu

Použití je opravdu snadné – naplníte nádobku vodou, uzavřete bezpečnostním tlakovým ventilem a necháte čistič nahřát. Jakmile červená kontrolka zhasne, můžete začít pracovat. Otevřete bezpečnostní pojistku, stisknete tlačítko a čistíte.

Před nechtěnou aktivací páry chrání přístroj bezpečnostní pojistka, což jistě uvítáte. Veškeré informace jako je popis zařízení, uvedení do provozu, údržba a bezpečné zacházení jsou přehledně uvedené v návodu.

Před prvním použitím jsem se obávala, že při čištění budou všude kolem oblaka páry, ale není tomu tak. Tryska je velmi úzká a natlakovaný proud páry směřuje přímo dopředu. Páru téměř ani nezaregistrujete a opaření se také bát nemusíte.

Parní čistič Eta Aquasim - prodlužovací nástavec
Parní čistič Eta Aquasim – prodlužovací nástavec

Doplňování vody

V žádném případě ale nesmíte zapomenout páru vypustit, pokud chcete s čištěním skončit nebo jen doplnit vodu.

Během dolívání vody v žádném případě nemějte zapojený elektrický kabel.

Používání parního čističe

Vstupní tryska je na flexibilní kloubu, tudíž nemusíte přístroj různě naklánět nebo natáčet, stačí nastavit směr trysky. Velmi mile mě potěšila délka elektrického kabelu 5 m. Pro manipulaci je při mém použití dostatečná. Pouze při mytí oken musím používat prodlužovací kabel, ale nijak mě to neomezuje.

Pokud jde o běžné čištění koupelny či kuchyně, vystačí mi na úklid jedna nádržka vody. Pokud se jedná o velmi důkladné čištění nebo třeba o jarní úklid, nádobku jednou, maximálně dvakrát doplním. V případě mytí oken mi vystačí nádržka na 2 okna (klasická paneláková).

Parní čistič Eta Aquasim - čištění v koupelně
Parní čistič Eta Aquasim – čištění v koupelně

Údržba a čištění parního čističe

Po každém použití trysky otřu a nechám vyschnout, nic není potřeba umývat. Nezapomeňte však, že je nutné pro čištění používat destilovanou vodu! Pokud byste tak neučinili, zanesli byste si čistič i příslušenství vodním kamenem.

K čemu všemu parní čistič ETA Aquasim používám?

ETA Aquasim 1263 90000 nemá funkci vysavače, tu poskytují parní čističe z vyšší cenové kategorie. I tak jsem ale se zařízením velice spokojená a doposud (cca rok) mi slouží skvěle. Pro běžný úklid domácnosti je to opravdu skvělý pomocník.

Koupelna

Nejvíce parní čistič využívám při čištění koupelny. Celé umyvadlo a baterii, vanu, odtok, okolí vany a spáry, zrcadlo, sprchový kout a zástěnu, vše opravdu rychle, snadno a bez drhnutí. Očištěná místa už pouze otřu suchou utěrkou a je hotovo. Často ho využívám i na odstranění nečistot z dřezu a kuchyňské linky.

Ve všech zmíněných případech používám i chemické přípravky, ty stále považuji za nezbytné. Jejich použití s parním čištěním střídám a tudíž jsem tím omezila jejich spotřebu. V případě toaletní mísy použiji vždy napřed Domestos a poté páru, výsledek je skvělý.

Parní čistič Eta Aquasim - čištění umývadla
Parní čistič Eta Aquasim – čištění umývadla
Parní čistič Eta Aquasim - čištění v koupelně
Parní čistič Eta Aquasim – čištění v koupelně

Koberce a čalounění

Nástavec pro čalouněné povrchy používám v případě vzniku skvrn na koberci, gauči nebo na židlích. Pokud nebyla skvrna zaschlá, podařilo se mi vše odstranit. Samozřejmě v případě červeného vína a dalších odolných skvrn je potřeba použít nějaký chemický přípravek. Jednou ročně kompletně vyčistím čalounění židlí v jídelně a látka se tak krásně rozzáří. Zatím nemám zkušenost s čištěním skvrn na oblečení, to vždy svěřím pračce.

Mytí oken

Při mytí oken parní čistič také využívám. Je to opravdu rychlé a není třeba zdlouhavého leštění. Musíte však počítat s tím že s každým setřením okenní tabule musíte zbytkovou vodu a nečistotu ve spodní části okna otřít suchou utěrkou.

Naplněný přístroj není těžký, ale měli byste počítat s tím, že pokud budete umývat více oken, už jeho váhu pocítíte.

Parní čistič Eta Aquasim - čištění oken
Parní čistič Eta Aquasim – čištění oken

Zhodnocení parního čističe ETA Aquasim

Určitě jsem udělala dobré rozhodnutí, že jsem si parní čistič zakoupila, splnil všechna má očekávání. Stejně tak jsem spokojená i se značkou ETA a uvedeným modelem. Pro použití v domácnosti je dle mého názoru dostačující a mohu ho vřele doporučit.

Kde nejlevněji koupit parní čistič ETA Aquasim?

TOP parní čističe:

Přečtěte si ještě před koupí:


Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *