Čistá koupelna za každé situace? S tímto návodem to zvládnete

Jak vyčistit koupelnu? Úklid v koupelně je pravidelným úkolem, který je potřeba opakovat poměrně často. V koupelně totiž trávíme poměrně hodně času, takže aby čistá koupelna mohla správně plnit svůj úkol, je nezbytná důsledná péče. Naučte se chytře pečovat o koupelnu, aby byla neustále čistá. S tímto návodem to navíc nebude nic složitého.

Jak vyčistit koupelnu?
Jak vyčistit koupelnu?

Vyleštěné zrcadlo

Pro perfektní umytí zrcadla beze šmouh si určitě nekupujte žádný speciální čistič.

Skvěle si totiž vystačíte například se směsí, kterou si vytvoříte smícháním jedlé sody a peroxidu vodíku. Tento přípravek používejte ve formě postřiku, který jednoduše nanesete přímo na zrcadlo a vyleštíte.

Dalším trikem, který pomůže i proti zapařování zrcadla, je nanesení krému na holení a následné otření.


Důkladně čistá vana

Vanu je důležité pravidelně čistit a dezinfikovat, aby se zde netvořily plísně a nemnožily jiné choroboplodné zárodky, které mohou být potenciálně škodlivé.

Pro očištění si vytvořte směs s využitím sklenice octa, ke které přidáte sklenici alkoholu (lihu) a trochu vody. Následně celou připravenou směs naneste na znečištěná místa a nechte působit zhruba 15 minut. Po uplynutí této doby důkladně opláchněte a s výsledkem budete pozitivně překvapeni.

Hygienicky čistá toaleta

I taková ústní voda dobře poslouží pro čištění a dezinfekci toalety. Postará se o zabití většiny bakterií a zároveň nabízí velmi jednoduché použití, které můžete bez problémů opakovat klidně každý den.

Připravenou ústní vodu ještě před použitím nařeďte vodou a následně nalijte na znečištěný povrch. Nechte působit zhruba 30 minut, následně vydrhněte, opláchněte a máte hotovo.

Odstranění rzi

V koupelně se často může objevovat také rez. Stačí, kdy jsou některé nevhodné kovy vystavovány vlhkosti.

Pro odstranění rzi budete potřebovat kuchyňskou sůl v kombinaci s citronovou šťávou. Ta právě se rzí dokáže reagovat a absorbovat takto vzniklé skvrny.

TIP na profesionální přípravek pro čištění v koupelně a WC

Přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l odstraňuje nečistoty a nánosy vodního kamene z obkladů, dlažeb, umyvadel, van, sprchových koutů, toaletních mís a dalších povrchů v koupelnách a WC.

Přípravek obsahuje nanočástice, které zabraňují vzniku vodního kamene, protože voda se na ošetřeném povrchu neudrží a rychlé stéká.

  1. Naneste přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
  2. Nechte chvíli působit.
  3. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
  4. Na houževnaté nečistoty a vodní kámen můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
  5. Povrch omyjte čistou vodou.

Na čištění v koupelně a WC použijte:


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru