JakČistit.cz » Čištění v domácnosti » Čištění povrchů a ploch » Čištění podlah » Jak se účinně zbavit nečistot na podlaze?
|

Jak se účinně zbavit nečistot na podlaze?

Pravidelné vytírání podlahy nepřináší takové výsledky, jaké si představujete? Občas se může stát, že na podlaze zůstávají nežádoucí nečistoty, které je poměrně složité odstranit. Přesně pro tyto účely vám mohou posloužit následující rady a způsoby, jak pomocí snadno dostupných surovin dosáhnout dokonale čisté podlahy bez skvrn a nečistot.

Jak se účinně zbavit nečistot na podlaze?
Jak se účinně zbavit nečistot na podlaze?

Jednoduchá řešení bývají ta správná

Pro krásně čistou podlahu nemusíte volat speciální firmu nebo pořizovat zbytečně drahé přípravky.

Odstranění nečistot je totiž především otázkou chytrého čištění, které může být poměrně jednoduché.

Například si vystačíte s obyčejným koštětem, které obalíte v gáze a použijete pro vyčištění podlahy i od odolných nečistot.

Zároveň takto snadno pochytáte vlasy nebo chlupy od domácích mazlíčků, které jsou zkrátka naprosto všude.


Při čištění buďte opatrní

Jakmile si všimnete zašlých skvrn, můžete mít tendenci volit drastické chemické přípravky. Jenže tím můžete celé podlaze naopak uškodit.

Zkuste na to jít jinak a snažte se o podlahu pečovat.

To v praxi znamená i takovou drobnost, jako je správné a důkladné vyždímání hadru. Přebytečná vlhkost totiž může poškodit především parketové nebo plovoucí podlahy, které mohou být pro zatečení vody zvláště háklivé.

Tyto chyby následně bývá velmi složité napravit a poškozená podlaha již nikdy nemusí vypadat tak dobře, jako před tímto poškozením.

Použijte ocet

A co konkrétně použít pro úspěšné vyčištění podlahy, která nebude mít šmouhy a bude se příjemně lesknout?

Pro tento účel přidejte do vody na vytírání trochu octa. Ten podlaze navrátí ztracený lesk, pomůže proti šmouhám a také pohltí nežádoucí pachy v místnosti.

Běžný štiplavý zápach octa stačí jednoduše vyvětrat a výsledkem bude nádherně voňavé bydlení s perfektně čistou podlahou, na kterou budete právem pyšní i bez používání předražených čisticích prostředků.

Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *