Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Jak odstranit vteřinové lepidlo nebo rozlepit spoje slepené vteřinovým lepidlem? Rizikem lepení vteřinovým lepidlem je to, že při špatném slepení je spoj velmi obtížně rozebíratelný. Nepříjemné je i potřísnění pokožky či oblečení lepidlem. Jak vyčistit vteřinové lepidlo z pokožky nebo oblečení? Čtěte dále.

Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Čištění a odstranění sekundového lepidla

Jak odstranit vteřinové lepidlo?

Čištění skvrn z oblečení

 1. Postupujte dle návodu na obalu přípravku.
 2. Použijte čistič Loctite odstraňovač lepidla.
 3. Podložte skvrnu bílou suchou savou utěrkou, kterou položíte na malý talířek.
 4. Na skvrnu naneste čistič a nechte působit několik hodin nebo do druhého dne, aby se skvrna začala rozpouštět.
 5. Skvrnu s naneseným odstraňovačem přikryjte další utěrkou.
 6. Po několika hodinách nebo druhý den začněte z horní strany skvrnu odtupovávat suchou utěrkou, až skvrna zmizí. Tupujte od okrajů do středu.
 7. Po odstranění skvrny vymáchejte ve studené vodě.
 8. Poté vyperte ručně nebo v pračce pracím prostředkem.

Čištění skvrn z koberců, sedaček

 1. Tekutiny odsajte savou utěrkou, tuhé nečistoty seškrábněte lžičkou.
 2. Skvrnu odstraňujte tupováním, nedřete silou, nepoužívejte kartáče.
 3. Na savou bílou utěrku naneste Loctite odstraňovač lepidla nebo Dr. Schutz CC Fleckenspray odstaňovač skvrn 200 ml.
 4. Skvrnu odtupovávejte od okrajů ke středu. Tupujte opakovaně čistou plochou utěrky.
 5. Po odstranění skvrny místo přečistěte čistou vodou, přebytečnou vlhkost odtupujte suchou utěrkou a na závěr přiložte suchou utěrku a zatižte ji a pravidelně vyměňujte za suchou.
 6. Podrobný postup i s videonávodem: postup odstraňování skvrn.
 1. Pokud chceme rozlepit chybně slepené předměty, potřebujeme se zbavit zbytků lepidel z prstů, pokožky ale i z oblečení, sedačky, koberce apod., postupujeme následovně.
 2. Při čištění textilií, oblečení, koberců apod. se před každým takovým čištěním nejprve přesvědčíme na nějakém skrytém místě, že nedochází k poškození povrchu, na kterém se lepidlo nachází.
 3. K čištění skvrn od vteřinového lepidla můžeme použít buď aceton (pozor, nepoužívat na oblečení s obsahem acetátu!) nebo přípravek Loctite odstraňovač lepidla.
 4. Při čištění nebo oddělení slepených prstů pokapeme slepené místo pár kapkami odstraňovače lepidla, necháme několik minut působit a poté se snažíme pomalu oddělovat prsty od sebe. Po oddělení důkladně omyjeme mýdlem.
 5. Při čištění skvrna a zbytků vteřinového lepidla z textilií a oblečení nakapeme na postižené místo pár kapek odstraňovače lepidla. Poté přiložíme utěrku nebo kousek hadříku a necháme několik hodin působit. Poté zbytky rozpuštěného lepidla setřeme čistou utěrkou a důkladně vypereme a necháme proschnout.

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

 1. Vojta napsal:

  S vteřinovým lepidlem pracuji velmi často. Občas se stane malá nehoda. Nejlepší zkušenosti mám práce s odstraňovačem Loctite https://www.lepidla-online.cz/eshop/p/loctite-sf-7254-1-l-rozpoustec-vterinovych-lepidel-0-450. Mám ho již několik let. Funguje skvěle. Investice se určitě vyplatila.

 1. 19.2.2019

  […] Postu čištění zbytků vteřinového lepidla jsem sepsal samostatný článek Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla? […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: