Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?
Hodnocení: 3 (60%) Hlasů: 2

Jak odstranit vteřinové lepidlo nebo rozlepit spoje slepené vteřinovým lepidlem? Rizikem lepení vteřinovým lepidlem je to, že při špatném slepení je spoj velmi obtížně rozebíratelný. Nepříjemné je i potřísnění pokožky či oblečení lepidlem. Jak vyčistit vteřinové lepidlo z pokožky nebo oblečení? Čtěte dále.

DOPORUČUJI použít tenhle čistič skvrn:
Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

DOPORUČUJI použít tenhle čistič skvrn:

Postup čištění a odstranění sekundového lepidla

 1. Pokud chceme rozlepit chybně slepené předměty, potřebujeme se zbavit zbytků lepidel z prstů, pokožky ale i z oblečení, sedačky, koberce apod., postupujeme následovně.
 2. Při čištění textilií, oblečení, koberců apod. se před každým takovým čištěním nejprve přesvědčíme na nějakém skrytém místě, že nedochází k poškození povrchu, na kterém se lepidlo nachází.
 3. K čištění skvrn od vteřinového lepidla můžeme použít buď aceton (pozor, nepoužívat na oblečení s obsahem acetátu!) nebo přípravek Loctite odstraňovač lepidla.
 4. Při čištění nebo oddělení slepených prstů pokapeme slepené místo pár kapkami odstraňovače lepidla, necháme několik minut působit a poté se snažíme pomalu oddělovat prsty od sebe. Po oddělení důkladně omyjeme mýdlem.
 5. Při čištění skvrna a zbytků vteřinového lepidla z textilií a oblečení nakapeme na postižené místo pár kapek odstraňovače lepidla. Poté přiložíme utěrku nebo kousek hadříku a necháme několik hodin působit. Poté zbytky rozpuštěného lepidla setřeme čistou utěrkou a důkladně vypereme a necháme proschnout.

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

 1. Vojta napsal:

  S vteřinovým lepidlem pracuji velmi často. Občas se stane malá nehoda. Nejlepší zkušenosti mám práce s odstraňovačem Loctite https://www.lepidla-online.cz/eshop/p/loctite-sf-7254-1-l-rozpoustec-vterinovych-lepidel-0-450. Mám ho již několik let. Funguje skvěle. Investice se určitě vyplatila.

 1. 19.2.2019

  […] Postu čištění zbytků vteřinového lepidla jsem sepsal samostatný článek Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla? […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *