Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Jak odstranit vteřinové lepidlo nebo rozlepit spoje slepené vteřinovým lepidlem? Rizikem lepení vteřinovým lepidlem je to, že při špatném slepení je spoj velmi obtížně rozebíratelný. Nepříjemné je i potřísnění pokožky či oblečení lepidlem. Jak vyčistit vteřinové lepidlo z pokožky nebo oblečení? Čtěte dále.

Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?

Postup čištění a odstranění sekundového lepidla

  1. Pokud chceme rozlepit chybně slepené předměty, potřebujeme se zbavit zbytků lepidel z prstů, pokožky ale i z oblečení, sedačky, koberce apod., postupujeme následovně.
  2. Při čištění textilií, oblečení, koberců apod. se před každým takovým čištěním nejprve přesvědčíme na nějakém skrytém místě, že nedochází k poškození povrchu, na kterém se lepidlo nachází.
  3. K čištění skvrn od vteřinového lepidla můžeme použít buď aceton (pozor, nepoužívat na oblečení s obsahem acetátu!) nebo přípravek Loctite odstraňovač lepidla.
  4. Při čištění nebo oddělení slepených prstů pokapeme slepené místo pár kapkami odstraňovače lepidla, necháme několik minut působit a poté se snažíme pomalu oddělovat prsty od sebe. Po oddělení důkladně omyjeme mýdlem.
  5. Při čištění skvrna a zbytků vteřinového lepidla z textilií a oblečení nakapeme na postižené místo pár kapek odstraňovače lepidla. Poté přiložíme utěrku nebo kousek hadříku a necháme několik hodin působit. Poté zbytky rozpuštěného lepidla setřeme čistou utěrkou a důkladně vypereme a necháme proschnout.
Vyzkoušejte tenhle čistič skvrn od vteřinového lepidla:

NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte nás na Facebooku!
Jak vyčistit a odstranit skvrny od vteřinového lepidla?
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 odpověď

  1. Vojta napsal:

    S vteřinovým lepidlem pracuji velmi často. Občas se stane malá nehoda. Nejlepší zkušenosti mám práce s odstraňovačem Loctite https://www.lepidla-online.cz/eshop/p/loctite-sf-7254-1-l-rozpoustec-vterinovych-lepidel-0-450. Mám ho již několik let. Funguje skvěle. Investice se určitě vyplatila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 Shares
Share1
Tweet
Pin