|

Jak vyčistit dětské hračky?

Je nádherné pozorovat naše děti, jak si krásně hrají. Při bližším pohledu na dětské hračky nám ale někdy může být trochu nevolno. Nastal čas na jejich vyčištění! Budeme se snažit používat co nejšetrnější čisticí metody, ale nakonec ošetříme rovnou i celý dětský pokoj.

Jak vyčistit dětské hračky?
Jak vyčistit dětské hračky?

Roztřídíme si předměty

Nejprve bude potřeba hračky rozdělit podle jejich materiálu. Vezměte si tři koše na prádlo a rozdělte hračky následovně:

  • Oddělte všechny plyšové hračky,
  • do dalšího koše vložte plastové předměty,
  • poslední z nich nechejte na jemné předměty a dřevěné hračky.

S třízením vám ochotně pomohou i děti, z úklidu se tak stane příjemná zábava. Máte? Výborně! Nyní se pustíme do správného čištění.


Zapneme pračku a vypereme plyšáky

Plyšové hračky bychom měli prát alespoň dvakrát ročně. Pokud je vaše dítě alergik, nebojte se interval změnit a klidně perte oblíbené plyšáky spolu s ložním prádlem alergika, tedy alespoň jednou týdně.

Abyste dobře vyprali a vysušili plyšáky, postupujte následovně:

Plyšové hračky, které mají skleněné oči, uzavřete do pracího vaku. Máte málo pracích sáčků? Použijte obyčejné povlaky na polštáře. Důležité je, aby se očka v pračce nepoškodila.

Do pračky vložte jen tolik kilogramů plyšáků, kolik dovoluje prací program.

Zvolte teplotu 30 stupňů Celsia.

Použijte Frosch Eko hypoalergenní prací gel na kojenecké prádlo nebo jiný prací prostředek vhodný pro ošetření dětského prádla a předmětů pro děti.

Po ukončení pracího cyklu plyšové hračky nechejte dobře proschnout. Pro některé kousky použijte sušičku, jiné nechejte na topení nebo je sušte na balkóně, kde je dostatečný přísun vzduchu. Dobré sušení je velmi důležité. Určitě si nepřejete, aby se v hračkách množily plísně.

A je hotovo. Plyšáci jsou opět čistí a prach i alergeny jsou minulostí.

Plastové hračky se udržují skvěle

S plastovými hračkami je to většinou snadné. Sice je budete ještě jednou třídit, ale půjde to velmi rychle.

Pokud má vaše dítě oblíbené Lego nebo jinou plastovou stavebnici, můžete ji snadno umýt v dřezu. napusťte velmi teplou vodu a přidejte prostředek na nádobí, který neobsahuje chemické látky. Zkuste třeba tianDe prostředek na nádobí Mýdlový oříšek, má výborné recenze.

Po umytí v prostředku stavebnice a další plastové hračky opláchněte vlažnou vodou a nechejte je okapat například v sítku na slévání těstovin, odkud se nevytratí a zároveň budou prosychat ze všech stran.

A co zbylé plastové hračky, které do vody nemůžeme ponořit? SANYTOL Dezinfekční univerzální čistící utěrky s vůní Eukalyptu se postarají o jejich dezinfekci i odstranění viditelných nečistot. Pro jistotu ještě následně hračky otřete vlhkým hadříkem, abyste z nich setřeli čisticí prostředek.

Dřevěné hračky a jemné předměty

Dřevěné hračky jsou většinou to nejhodnotnější, co doma pro děti máme. Jedná se o nadčasové předměty, které mohou přecházet z generace na generaci a stále budou aktuální a zajímavé.

Při čištění se naprosto vyvarujeme chemickým čističům. Bohatě nám totiž postačí citronová šťáva nebo ocet, které rozpustíme v horké lázni. Na krátkou chvilku zde některé dřevěné hračky můžeme ponořit, jiné stačí pouze otřít hadříkem nebo houbičkou. Citronová šťáva i ocet fungují jako skvělá forma dezinfekce. Jablečný ocet navíc využijete i v kuchyni, ne pouze na čištění.

Dřevěné předměty musí velmi dobře proschnout, než je opět použijete.

Rychlá pomoc od bakterií a virů

Některé dětské hračky je velmi složité udržovat. Jejich povrch je pro údržbu naprosto nevhodný a doslova trpíme, když nám dítě tuto hračku nedovolí vyhodit. Není jiného zbytí, než se snažit i tyto předměty udržovat.

Rychlá pomoc od virů i bakterií? Vložte předmět do sáčku a ponechejte jej alespoň jeden den v mrazničce. Všechny nechtěné mikroorganismy i patogeny zmizí.

Pusťte k práci germicidní lampu

Dětské předměty i dětský pokoj jsou často místem, kde se dá jen velmi těžko vyčistit naprosto vše. Drásá vám to nervy a rádi byste měli pokoj konečně zbavený všech roztočů, patogenů a bakterií? Povolejte techniku. APT Germicidní UV UVC lampa se postará o celý prostor pokoje. Stačí jen pustit lampu a zavřít dveře. Když germicidní lampa ukončí svou práci, vyvětrejte místnost po dobu čtvrt hodiny, poté se do místnosti můžete vrátit.

Hurá! Vše je konečně čisté. Dalo to sice trochu práce, ale výsledek stojí za to. Pomáhaly vám děti nosit hračky k čištění?


Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *