Jak vyčistit plastovou židli a stůl?

Jak vyčistit plastový zahradní nábytek, nejčastěji stůl a židle? Po pobytu ve venkovním prostředí se na plastovém nábytku po čase usadí nečistoty, které již běžnými čistícími prostředky nejdou odstranit. I sluneční paprsky udělají své, takže barevný plast postupně vybledne a ztratí svůj původní vzhled. Jak udělat, aby nábytek vypadal zase jako nový?

Na úvod ještě upozorním, že v případě čištění barevného plastového nábytku může dojít k mírnému vyblednutí, proto je nutné následně nábytek ještě ošetřit.

Čištění plastových židlí a stolů

  1. Nejprve zbavte plastový nábytek hrubých nečistot a prachu pomocí proudu vody. Můžete použít rozstřikovací pistoli nebo vysokotlakou myčku.
  2. Poté krouživými pohyby pomocí Spontex Magic Hallo čistící poduška z jemné ocelové vlny se saponátem důkladně vyčistěte povrch plastu od nečistot. Poduška se nemusí namáčet, stačí ji pouze navlhčit. Obsahuje čistící saponátový prostředek, který napomáhá čištění.
  3. Ke zvýšení čistícího účinku můžete použít jedlou sodu.
  4. Pokud máte samotnou jemnou ocelovou vlnu, tak zkuste na čištění použít jedlou sodu. Nasypte ji na vlnu a na čištěný povrch, navlhčete mírně vodou a krouživými pohyby vyčistěte.
  5. Nakonec důkladně opláchněte vodou.
  6. Po uschnutí ošetřete plastový povrch židlí a stolů přípravkem na impregnaci Autoglym Vinyl and Rubber Care 500ml. Naneste přípravek na mikrovláknovou utěrku (pokud nemáte, tak stačí kuchyňská papírová utěrka) a důkladně po povrchu rozetřete.
  7. Před sednutím nechte impregnaci na plasty do druhého dne vsáknout.
K čištění použita poduška z jemné ocelové vlny a jedlá soda
K čištění použita poduška z jemné ocelové vlny a jedlá soda
Vlevo původní nevyčištěná část, vpravo část plastu po vyčištění
Vlevo původní nevyčištěná část, vpravo část plastu po vyčištění
Pravá část židle po vyčištění, ale ještě před ošetřením plastu
Pravá část židle po vyčištění, ale ještě před ošetřením plastu
Pravá část židle po ošetření ochranným přípravkem na plasty
Pravá část židle po ošetření ochranným přípravkem na plasty

Použijte na čištění plastových židlí a stolů:

  • Spontex Magic Hallo – čistící poduška z jemné ocelové vlny napuštěná čistícím prostředkem, dá se použít i obyčejná jemná ocelová vlna
  • Autoglym Vinyl and Rubber Care 500ml – ošetřující prostředek na plasty, dá se použít samozřejmě i jiný podobný prostředek, já mám ale dobrou zkušenost s tímto výrobkem, vytvoří dlouhodobou ochranu a krásně zvýrazní barvu plastu

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru