Recenze parního mopu Hoover CA2IN1P 011

Spolu s narozením prvního dítěte řeší každá matka rozhodnutí, jak ideálně udržovat čistotu v domácnosti v kombinaci s omezením zbytečných chemických přípravků na úklid, aby svému potomkovi poskytla co nejlepší prostředí pro vývoj. Ani naší domácnosti se tato myšlenka nevyhnula a rozhodli jsme se, že zjistíme jaké je to uklízet za pomoci stále oblíbenější páry, která dle reklamních popisů ničí 99,9% všech známých bakterií.

Vzhledem k nepřebernému množství výrobků s podobnými vlastnostmi, které se na současném trhu nacházejí, nebyl výběr správného parního mopu vůbec jednoduchý. Hlavním rozhodujícím kritériem se nakonec stal výkon, objem nádržky na vodu, doba zahřátí a možnost parního čistění integrovaným ručním čističem. Cenový limit jsme ustanovili na tři tisíce korun.

Po zhlédnutí všech možných výrobků a sáhodlouhém porovnávání nakonec vyhrál Hoover CA2IN1P 001. Vzhledem k jeho nedostupnosti v kamenných prodejnách byl nakonec objednán přes e-shop. Tehdejší cena výrobku byla přibližně dva tisíce korun.

Parní mop Hoover CA2IN1P 011

Parní mop Hoover CA2IN1P 011

Popis parního mopu Hoover CA2IN1P

TOP parní čističe:

Přečtěte si ještě před koupí:

Parní mop Hoover CA2IN1P bývá označován také jako Hoover Steam Capsule 2in1. Jedná se o malý kompaktní mop s hmotností 3,2 kg, příkonem 1700W a velmi krátkou dobou zahřátí 15s. Na jednu nádržku, jejíž objem činí 350 ml, dokáže fungovat až 25 minut. Lze jej použít jak pro vytírání, tak pro ruční čištění.

K výrobku je dodáváno bohaté příslušenství:

  • Adaptér na koberec
  • Nástavec na vytírání 2ks
  • Přídavná hadice na ruční verzi v délce 80 cm
  • Malý kulatý kartáček 2ks
  • Kónická hubice
  • Velký měděný kulatý kartáč
  • Stěrka na okno
  • Malý mop

Příprava pro práci je velmi snadná, stačí přístroj sestavit podle návodu, připojit do sítě, naplnit nádobku vodou (dle výrobce udávána destilovaná voda), a zapnout. Po uplynutí 15 sekund je plně připraven pro práci.

Výrobek je určen pouze pro vytírání a parní čistění, nedisponuje funkcí vysavače a nevyžaduje žádnou údržbu. Zatím se nám ani půl roce velmi častého používání neprojevila žádná porucha.

Využití parního mopu Hoover CA2IN1P v domácnosti

Integrovaný ruční parní čistič a široké příslušenství z výrobku dělá více, než jen parní mop. Lze jej použít prakticky na jakoukoliv omyvatelnou plochu v domácnosti, ale také na koberce, potahy a další.

Podlahy

Nejčastěji Hoover využíváme k vytírání podlahových ploch. Na hladké povrchy obvykle postačí běžné setření mopem s proudem páry nastavené na maximální úroveň. V případě většího znečistění je dobré vyjmout ze stojanu ruční parní čistič a použít koncentrovaný proud páry z malé vzdálenosti, případně některý z kartáčků příslušenství.

Spolu s pořízením parního mopu se doba vytírání naší domácnosti podstatně snížila, stačí naplnit nádržku s vodou, připojit do elektrické sítě, zapnout a za 15 vteřin můžete vytírat. Odpadlo plnění a nošení kyblíku, používání chemických přípravků, měnění vody a spousta dalších nepříjemností.

Kuchyně a koupelna

Jako velký pomocník se ukázal také při úklidu kuchyně a koupelny, kdy je ideální použít nástavec s kartáčkem a kombinace horké páry spolu s mechanickým drhnutím spolehlivě odstraní všechny nečistoty z obkladaček i spár mezi nimi. Skvrny od mýdla i počáteční vodní kámen pak doslova mizí před očima i bez použití agresivních preparátů.

Čištění interiéru auta

Při čistění interiéru auta je možné stejný přístroj použít téměř na vše. Přístrojová deska a její okolí je plné různých záhybů, kde proud páry přesně najde své uplatnění vyfoukáním nepořádku a desinfekci prostoru. Potahy sedaček pára příjemně osvěží, ale rozhodně se nejedná o nejrychlejší a nejefektivnější možné řešení.

Mytí oken

Mytí oken je činnost, při které parní mop ukáže, co skutečně umí nejlépe. Proud páry spolehlivě vyfouká prach a menší nečistoty ze všech záhybů, kde se člověk s hadříkem dostane jen těžko. S použitím dodaného nástavce je možné parní čistič použít přímo na skla, která zůstanou krásně čistá a bez šmouh.

Umývání vany a umyvadla je s parním čističem sice možné, ale jeví se jako velmi zdlouhavé řešení. Proto i nadále raději sáhnu po klasickém řešení hadříku a desinfekce.

Čištění koberce

Čištění koberce je další z výrobcem udávaných variant použití parního mopu, ale u nás v domácnosti jsme zcela nepochopili, co se skutečně má dít. Koberec je po použití sice osvěžen, ale reálně z něj žádná špína plošně odstraněna není, a proto nástavec na koberce skončil v kontejneru na plasty. V případě skvrnky na malé ploše je možné opět použít zdroj koncentrované páry a hadřík pro její odstranění, což je daleko efektnější řešení, než komerční odstraňovače skvrn.

Bez použití čisticích prostředků se i nadále neobejdeme v případě větší vrstvy vodního kamene, čistění toalety a situací vyžadujících použití bělícího přípravku.

Parní mop Hoover CA2IN1P 011

Parní mop Hoover CA2IN1P 011

Zhodnocení parního mopu Hoover CA2IN1P

S parním mopem Hoover CA2IN1P 001 jsme spokojeni a věřím, že v dané cenové kategorii se jedná o jeden z nejlepších výrobků. Jeho největší výhodou je, že podstatně zkracuje dobu vytírání a je velmi rychle připraven pro práci. Díky své velikosti a hmotnosti se dobře skladuje a práce s ním není namáhavá. Délka kabelu je dostatečná i pro velké prostory, avšak kdybych měla vybírat výrobek stejného ražení znovu, asi bych si radši připlatila za akumulátorový spotřebič.

Největší nevýhoda spotřebiče spočívá v hlavici mopu, která je tvořena háčky suchého zipu a hadříky pro vytírání se na něj nalepí. U hladkých povrchů není žádný problém, ale například u matného strukturovaného PVC může chabé spojení, již lehce sepraného hadříku se suchým zipem, působit mírné obtíže a je třeba z počátku hadřík „hlídat“ než se trochu namočí a začne lépe klouzat.

Druhou a poslední nevýhodu spatřuji v malém množství originálně dodaných návleků na mop a poměrně vysoké pořizovací ceně náhradních kousků. Dokážu si představit, že by vydaná částka byla poloviční.

V součtu všech pro a proti lze říci, že se jedná o kvalitní výrobek s dostatečným výkonem pro většinu úklidových úkonů v domácnosti a rozhodně, pokud jej zakoupíte, nebudete vynaložených peněz litovat.

DOPORUČUJI E-SHOP VMD drogerie
Široký sortiment drogerie, odstraňovačů skvrn, čistících prostředků, úklidových pomůcek.

Přejít do e-shopu »


JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *