Recenze parního mopu Hoover CA2IN1P 011

Spolu s narozením prvního dítěte řeší každá matka rozhodnutí, jak ideálně udržovat čistotu v domácnosti v kombinaci s omezením zbytečných chemických přípravků na úklid, aby svému potomkovi poskytla co nejlepší prostředí pro vývoj. Ani naší domácnosti se tato myšlenka nevyhnula a rozhodli jsme se, že zjistíme jaké je to uklízet za pomoci stále oblíbenější páry, která dle reklamních popisů ničí 99,9% všech známých bakterií.

Vzhledem k nepřebernému množství výrobků s podobnými vlastnostmi, které se na současném trhu nacházejí, nebyl výběr správného parního mopu vůbec jednoduchý. Hlavním rozhodujícím kritériem se nakonec stal výkon, objem nádržky na vodu, doba zahřátí a možnost parního čistění integrovaným ručním čističem. Cenový limit jsme ustanovili na tři tisíce korun.

Po zhlédnutí všech možných výrobků a sáhodlouhém porovnávání nakonec vyhrál Hoover CA2IN1P 001. Vzhledem k jeho nedostupnosti v kamenných prodejnách byl nakonec objednán přes e-shop. Tehdejší cena výrobku byla přibližně dva tisíce korun.

Parní mop Hoover CA2IN1P 011
Parní mop Hoover CA2IN1P 011

Popis parního mopu Hoover CA2IN1P

Parní mop Hoover CA2IN1P bývá označován také jako Hoover Steam Capsule 2in1. Jedná se o malý kompaktní mop s hmotností 3,2 kg, příkonem 1700W a velmi krátkou dobou zahřátí 15s. Na jednu nádržku, jejíž objem činí 350 ml, dokáže fungovat až 25 minut. Lze jej použít jak pro vytírání, tak pro ruční čištění.

K výrobku je dodáváno bohaté příslušenství:

  • Adaptér na koberec
  • Nástavec na vytírání 2ks
  • Přídavná hadice na ruční verzi v délce 80 cm
  • Malý kulatý kartáček 2ks
  • Kónická hubice
  • Velký měděný kulatý kartáč
  • Stěrka na okno
  • Malý mop

Příprava pro práci je velmi snadná, stačí přístroj sestavit podle návodu, připojit do sítě, naplnit nádobku vodou (dle výrobce udávána destilovaná voda), a zapnout. Po uplynutí 15 sekund je plně připraven pro práci.

Výrobek je určen pouze pro vytírání a parní čistění, nedisponuje funkcí vysavače a nevyžaduje žádnou údržbu. Zatím se nám ani půl roce velmi častého používání neprojevila žádná porucha.


Využití parního mopu Hoover CA2IN1P v domácnosti

Integrovaný ruční parní čistič a široké příslušenství z výrobku dělá více, než jen parní mop. Lze jej použít prakticky na jakoukoliv omyvatelnou plochu v domácnosti, ale také na koberce, potahy a další.

Podlahy

Nejčastěji Hoover využíváme k vytírání podlahových ploch. Na hladké povrchy obvykle postačí běžné setření mopem s proudem páry nastavené na maximální úroveň. V případě většího znečistění je dobré vyjmout ze stojanu ruční parní čistič a použít koncentrovaný proud páry z malé vzdálenosti, případně některý z kartáčků příslušenství.

Spolu s pořízením parního mopu se doba vytírání naší domácnosti podstatně snížila, stačí naplnit nádržku s vodou, připojit do elektrické sítě, zapnout a za 15 vteřin můžete vytírat. Odpadlo plnění a nošení kyblíku, používání chemických přípravků, měnění vody a spousta dalších nepříjemností.

Kuchyně a koupelna

Jako velký pomocník se ukázal také při úklidu kuchyně a koupelny, kdy je ideální použít nástavec s kartáčkem a kombinace horké páry spolu s mechanickým drhnutím spolehlivě odstraní všechny nečistoty z obkladaček i spár mezi nimi. Skvrny od mýdla i počáteční vodní kámen pak doslova mizí před očima i bez použití agresivních preparátů.

Čištění interiéru auta

Při čistění interiéru auta je možné stejný přístroj použít téměř na vše. Přístrojová deska a její okolí je plné různých záhybů, kde proud páry přesně najde své uplatnění vyfoukáním nepořádku a desinfekci prostoru. Potahy sedaček pára příjemně osvěží, ale rozhodně se nejedná o nejrychlejší a nejefektivnější možné řešení.

Mytí oken

Mytí oken je činnost, při které parní mop ukáže, co skutečně umí nejlépe. Proud páry spolehlivě vyfouká prach a menší nečistoty ze všech záhybů, kde se člověk s hadříkem dostane jen těžko. S použitím dodaného nástavce je možné parní čistič použít přímo na skla, která zůstanou krásně čistá a bez šmouh.

Umývání vany a umyvadla je s parním čističem sice možné, ale jeví se jako velmi zdlouhavé řešení. Proto i nadále raději sáhnu po klasickém řešení hadříku a desinfekce.

Čištění koberce

Čištění koberce je další z výrobcem udávaných variant použití parního mopu, ale u nás v domácnosti jsme zcela nepochopili, co se skutečně má dít. Koberec je po použití sice osvěžen, ale reálně z něj žádná špína plošně odstraněna není, a proto nástavec na koberce skončil v kontejneru na plasty. V případě skvrnky na malé ploše je možné opět použít zdroj koncentrované páry a hadřík pro její odstranění, což je daleko efektnější řešení, než komerční odstraňovače skvrn.

Bez použití čisticích prostředků se i nadále neobejdeme v případě větší vrstvy vodního kamene, čistění toalety a situací vyžadujících použití bělícího přípravku.

Parní mop Hoover CA2IN1P 011
Parní mop Hoover CA2IN1P 011

Zhodnocení parního mopu Hoover CA2IN1P

S parním mopem Hoover CA2IN1P 001 jsme spokojeni a věřím, že v dané cenové kategorii se jedná o jeden z nejlepších výrobků. Jeho největší výhodou je, že podstatně zkracuje dobu vytírání a je velmi rychle připraven pro práci. Díky své velikosti a hmotnosti se dobře skladuje a práce s ním není namáhavá. Délka kabelu je dostatečná i pro velké prostory, avšak kdybych měla vybírat výrobek stejného ražení znovu, asi bych si radši připlatila za akumulátorový spotřebič.

Největší nevýhoda spotřebiče spočívá v hlavici mopu, která je tvořena háčky suchého zipu a hadříky pro vytírání se na něj nalepí. U hladkých povrchů není žádný problém, ale například u matného strukturovaného PVC může chabé spojení, již lehce sepraného hadříku se suchým zipem, působit mírné obtíže a je třeba z počátku hadřík „hlídat“ než se trochu namočí a začne lépe klouzat.

Druhou a poslední nevýhodu spatřuji v malém množství originálně dodaných návleků na mop a poměrně vysoké pořizovací ceně náhradních kousků. Dokážu si představit, že by vydaná částka byla poloviční.

V součtu všech pro a proti lze říci, že se jedná o kvalitní výrobek s dostatečným výkonem pro většinu úklidových úkonů v domácnosti a rozhodně, pokud jej zakoupíte, nebudete vynaložených peněz litovat.

TOP parní čističe:

Přečtěte si ještě před koupí:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru