Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku bez poškrábání? Sklokeramické varné desky můžete čistit buď pomocí speciálních čistících prostředků přímo určených pro varné desky nebo zkuste nejprve čistit přípravkem na mytí nádobí nebo citrónovou šťávou.

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?
Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?

Čištění sklokeramické varné desky

  1. Nejprve z desky odstraníme různé zbytky jídla. K tomu obyčejně stačí použít saponátový přípravek na mytí nádobí s houbičkou a utěrkou.
  2. Na „zažrané“ nečistoty je účinná speciální škrabka na sklokeramické varné desky, kterou často obdržíte již při nákupu varné desky. V obchodech si lze koupit i keramickou škrabku s delší životností. Zde je však také třeba počítat s vyšší investicí.
  3. Stejný účel jako škrabka splní citronová šťáva, jež umí nepořádek pořádně rozleptat. K tomu, aby desku důkladně vyčistila, postačí obvykle jen pár minut, po kterých ji stačí jednoduše otřít.
  4. Následně je nutné desku ošetřit a rozleštit do původní podoby. K tomu jsou určeny speciální přípravky (např. HG Intenzivní čistič keramické desky 250 ml nebo HG čistič keramické desky pro každý den 0,5 L) určené přímo pro tyto desky, po jejichž užití zůstává speciální ochranný film.
  5. Nikdy se nepokoušejte vyčistit desku prostřednictvím ostrých předmětů nebo drátěnky! Výsledkem vaší snahy bude vznik různě velkých rýh, v nichž se bude nečistota neustále usazovat.

Jak vyčistit skvrny od rzi na varných deskách?

  1. Skvrny pokapeme olivovým olejem a přidáme pár kapek citronu.
  2. Necháme působit 5 minut
  3. Pomocí papírových ubrousků osušíme a máme po skvrnách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru