Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?

NÁŠ TIP na nejprodávanější čističe skvrn:

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku bez poškrábání? Sklokeramické varné desky můžete čistit buď pomocí speciálních čistících prostředků přímo určených pro varné desky nebo zkuste nejprve čistit přípravkem na mytí nádobí nebo citrónovou šťávou.

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?

Postup čištění sklokeramické varné desky

  1. Nejprve z desky odstraníme různé zbytky jídla. K tomu obyčejně stačí použít saponátový přípravek na mytí nádobí s houbičkou a utěrkou.
  2. Na „zažrané“ nečistoty je účinná speciální škrabka na sklokeramické varné desky, kterou často obdržíte již při nákupu varné desky. V obchodech si lze koupit i keramickou škrabku s delší životností. Zde je však také třeba počítat s vyšší investicí.
  3. Stejný účel jako škrabka splní citronová šťáva, jež umí nepořádek pořádně rozleptat. K tomu, aby desku důkladně vyčistila, postačí obvykle jen pár minut, po kterých ji stačí jednoduše otřít.
  4. Následně je nutné desku ošetřit a rozleštit do původní podoby. K tomu jsou určeny speciální přípravky (např. HG Intenzivní čistič keramické desky 250 ml nebo HG čistič keramické desky pro každý den 0,5 L) určené přímo pro tyto desky, po jejichž užití zůstává speciální ochranný film.
  5. Nikdy se nepokoušejte vyčistit desku prostřednictvím ostrých předmětů nebo drátěnky! Výsledkem vaší snahy bude vznik různě velkých rýh, v nichž se bude nečistota neustále usazovat.
Nevyhovuje vám žádný z návodů ani doporučovaných čističů skvrn?
NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte nás na Facebooku!
Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbil se vám článek?

Staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku!