Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

Jak vyčistit skvrnu od benzínu? Pokud vám při tankování nebo přelévání benzínu z kanystru vystříkne trocha benzínu na oblečení, může benzín zanechat skvrnu. Skvrnu odstraníte pomocí žlučového mýdla, jedlé sody, saponátového přípravku a bílého octa, který odstraní i zápach.

Jak vyčistit skvrnu od benzínu?
Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

Přečtěte si také návod na čištění skvrn od nafty.

Čištění skvrn od benzínu pomocí žlučového mýdla, saponátového přípravku, jedlé sody a bílého octa

  1. Pokud budete po vyčištění skvrny prádlo prát v pračce, doporučuji pouze samostatně, aby v případě přetrvání zápachu benzínu nenačichlo i ostatní prádlo.
  2. Nejprve se snažte co nejvíce benzínu odsát buď pomocí papírových utěrek, nebo ještě lépe jedlou sodou, kterou na skvrnu od benzínu nasypete a necháte cca 30 minut benzín absorbovat. Poté sodu z oblečení vytřepete, z čalounění nebo koberců vysajete vysavačem.
  3. Poté skvrnu potřete žlučovým mýdlem a nechte cca 15 minut působit. Propláchněte co nejteplejší vodou, která je bezpečná pro daný typ textilie a dejte do pračky vyprat.
  4. Pokud nemáte po ruce žlučové mýdlo, můžete zkusit skvrnu od benzínu vyčistit saponátovým přípravkem na mytí nádobí a poté opět vypereme v pračce.
  5. Další možností je čištění skvrny od benzínu pomocí směsi připravené ze 2 dílů jedlé sody a 1 dílu vody. Vzniklou kašičku naneseme na skvrnu a necháme působit, dokud soda nevyschne. Poté od sody očistíme a vypereme v pračce.
  6. Přetrvávající zápach benzínu zkuste odstranit namočením na cca 30 minut do lázně z bílého octa. Poté opět vypereme v pračce.

Doporučené čističe skvrn při praní prádla:


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru