Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

NÁŠ TIP na nejprodávanější čističe skvrn:

Jak vyčistit skvrnu od benzínu? Pokud vám při tankování nebo přelévání benzínu z kanystru vystříkne trocha benzínu na oblečení, může benzín zanechat skvrnu. Skvrnu odstraníte pomocí žlučového mýdla, jedlé sody, saponátového přípravku a bílého octa, který odstraní i zápach.

Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

Přečtěte si také návod na čištění skvrn od nafty.

Postup čištění skvrn od benzínu pomocí žlučového mýdla, saponátového přípravku, jedlé sody a bílého octa

  1. Pokud budete po vyčištění skvrny prádlo prát v pračce, doporučuji pouze samostatně, aby v případě přetrvání zápachu benzínu nenačichlo i ostatní prádlo.
  2. Nejprve se snažte co nejvíce benzínu odsát buď pomocí papírových utěrek, nebo ještě lépe jedlou sodou, kterou na skvrnu od benzínu nasypete a necháte cca 30 minut benzín absorbovat. Poté sodu z oblečení vytřepete, z čalounění nebo koberců vysajete vysavačem.
  3. Poté skvrnu potřete žlučovým mýdlem a nechte cca 15 minut působit. Propláchněte co nejteplejší vodou, která je bezpečná pro daný typ textilie a dejte do pračky vyprat.
  4. Pokud nemáte po ruce žlučové mýdlo, můžete zkusit skvrnu od benzínu vyčistit saponátovým přípravkem na mytí nádobí a poté opět vypereme v pračce.
  5. Další možností je čištění skvrny od benzínu pomocí směsi připravené ze 2 dílů jedlé sody a 1 dílu vody. Vzniklou kašičku naneseme na skvrnu a necháme působit, dokud soda nevyschne. Poté od sody očistíme a vypereme v pračce.
  6. Přetrvávající zápach benzínu zkuste odstranit namočením na cca 30 minut do lázně z bílého octa. Poté opět vypereme v pračce.
Nevyhovuje vám žádný z návodů ani doporučovaných čističů skvrn?
NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte nás na Facebooku!
Jak vyčistit skvrnu od benzínu?
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbil se vám článek?

Staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku!