Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

Ohodnoťte návod!

Univerzální banner

Jak vyčistit skvrnu od benzínu? Pokud vám při tankování nebo přelévání benzínu z kanystru vystříkne trocha benzínu na oblečení, může benzín zanechat skvrnu. Skvrnu odstraníte pomocí žlučového mýdla, jedlé sody, saponátového přípravku a bílého octa, který odstraní i zápach.

Tyhle čističe mám vyzkoušené a fungují:

Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

Jak vyčistit skvrnu od benzínu?

Přečtěte si také návod na čištění skvrn od nafty.

Postup čištění skvrn od benzínu pomocí žlučového mýdla, saponátového přípravku, jedlé sody a bílého octa

  1. Pokud budete po vyčištění skvrny prádlo prát v pračce, doporučuji pouze samostatně, aby v případě přetrvání zápachu benzínu nenačichlo i ostatní prádlo.
  2. Nejprve se snažte co nejvíce benzínu odsát buď pomocí papírových utěrek, nebo ještě lépe jedlou sodou, kterou na skvrnu od benzínu nasypete a necháte cca 30 minut benzín absorbovat. Poté sodu z oblečení vytřepete, z čalounění nebo koberců vysajete vysavačem.
  3. Poté skvrnu potřete žlučovým mýdlem a nechte cca 15 minut působit. Propláchněte co nejteplejší vodou, která je bezpečná pro daný typ textilie a dejte do pračky vyprat.
  4. Pokud nemáte po ruce žlučové mýdlo, můžete zkusit skvrnu od benzínu vyčistit saponátovým přípravkem na mytí nádobí a poté opět vypereme v pračce.
  5. Další možností je čištění skvrny od benzínu pomocí směsi připravené ze 2 dílů jedlé sody a 1 dílu vody. Vzniklou kašičku naneseme na skvrnu a necháme působit, dokud soda nevyschne. Poté od sody očistíme a vypereme v pračce.
  6. Přetrvávající zápach benzínu zkuste odstranit namočením na cca 30 minut do lázně z bílého octa. Poté opět vypereme v pračce.
Sportovní oblečení
CHCETE PORADIT?
Ptejte se ostatních v diskusní skupině o čištění a úklidu (pro vložení dotazu se nejprve přidejte do skupiny, psát mohou jen členové).

Ohodnoťte návod!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde mít reklamu minimálně na 1 rok jen za 300 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *