Jak vyčistit skvrny od henny?

Ohodnoťte návod!

Jak vyčistit skvrnu od henny? Henna je přírodní barvivo, které se používá například na barvení vlasů a pokožky. Pokud dojde k zabarvení oblečení, sedačky, či koberce, odstraňte skvrnu od henny například přípravkem na mytí nádobí, enzymatickým přípravkem, čpavkem nebo lihem.

Tenhle čistič skvrn používám, odstraňuje většinu skvrn:

Jak vyčistit skvrny od henny?

Jak vyčistit skvrny od henny?

Postup čištění skvrny od henny přípravkem na mytí nádobí, enzymatickým přípravkem, čpavkem nebo lihem

Propláchněte nejdříve skvrnu od henny proudem studené vody. Dále aplikujeme jeden z těchto postupů:

  • Poté z rubu i líce oblečení na skvrnu naneseme tekutý prostředek na mytí nádobí. Dále na skvrnu z obou stran nalijeme trochu bílého octa a snažíme se skvrnu odstranit třením mezi prsty. Necháme skvrnu asi 2 hodiny odmáčet a poté vypereme v běžném pracím prostředku.
  • Nebo na skvrnu od henny naneseme jeden z enzymatických prostředků (vyberte si některý z níže zmíněných čističů skvrn) na odstraňování skvrn a až dojde k odstranění skvrny, vyperte oblečení jako obvykle běžným pracím prostředkem. 
  • Odtupujeme skvrnu od henny utěrkou navlhčenou v amoniaku (čpavku). U tohoto přípravku dávejte pozor na vdechnutí, místnost dobře větrejte a použijte ochranné rukavice. Po odstranění skvrny místo propláchneme vodou a poté vypereme jako obvykle v běžném pracím prostředku.
  • Můžeme vyzkoušet i odstranění skvrny od henny pomocí čistého lihu. Navlhčíme utěrku v lihu a tupováním se snažíme skvrnu odstranit. Poté propláchneme vodou a pereme v běžném pracím prostředku.
NEVYHOVUJE VÁM ŽÁDNÝ Z NÁVODŮ?
CHCETE PORADIT?
Ptejte se ostatních v diskusní skupině o čištění a úklidu (pro vložení dotazu se nejprve přidejte do skupiny, psát mohou jen členové).

Ohodnoťte návod!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde mít reklamu minimálně na 1 rok jen za 300 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *