Jak vyčistit skvrny od henny?

Jak vyčistit skvrnu od henny? Henna je přírodní barvivo, které se používá například na barvení vlasů a pokožky. Pokud dojde k zabarvení oblečení, sedačky, či koberce, odstraňte skvrnu od henny například přípravkem na mytí nádobí, enzymatickým přípravkem, čpavkem nebo lihem.

Jak vyčistit skvrny od henny?

Jak vyčistit skvrny od henny?

Čištění skvrny od henny přípravkem na mytí nádobí, enzymatickým přípravkem, čpavkem nebo lihem

DOPORUČENÉ ČISTIČE SKVRN PŘI PRANÍ:

Propláchněte nejdříve skvrnu od henny proudem studené vody. Dále aplikujeme jeden z těchto postupů:

 • Poté z rubu i líce oblečení na skvrnu naneseme tekutý prostředek na mytí nádobí. Dále na skvrnu z obou stran nalijeme trochu bílého octa a snažíme se skvrnu odstranit třením mezi prsty. Necháme skvrnu asi 2 hodiny odmáčet a poté vypereme v běžném pracím prostředku.
 • Nebo na skvrnu od henny naneseme jeden z enzymatických prostředků (vyberte si některý z níže zmíněných čističů skvrn) na odstraňování skvrn a až dojde k odstranění skvrny, vyperte oblečení jako obvykle běžným pracím prostředkem. 
 • Odtupujeme skvrnu od henny utěrkou navlhčenou v amoniaku (čpavku). U tohoto přípravku dávejte pozor na vdechnutí, místnost dobře větrejte a použijte ochranné rukavice. Po odstranění skvrny místo propláchneme vodou a poté vypereme jako obvykle v běžném pracím prostředku.
 • Můžeme vyzkoušet i odstranění skvrny od henny pomocí čistého lihu. Navlhčíme utěrku v lihu a tupováním se snažíme skvrnu odstranit. Poté propláchneme vodou a pereme v běžném pracím prostředku.
 • DOPORUČUJI E-SHOP VMD drogerie
  Široký sortiment drogerie, odstraňovačů skvrn, čistících prostředků, úklidových pomůcek.

  Přejít do e-shopu »


  JakČistit.cz

  Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

  Mohlo by se vám líbit...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *