Jak vyčistit skvrny od citrónu?

Jak vyčistit skvrnu od citrónu? Pokud vám na oblečení, ubrus nebo jinou textilii vyteče citronová šťáva, zkuste skvrnu odstranit například pomocí bílého octa, mléka nebo enzymatického čističe skvrn. Staré skvrny nejprve rozpusťte glycerinem.

Jak vyčistit skvrny od citrónu?

Jak vyčistit skvrny od citrónu?

Postup čištění skvrny od citrónu glycerinem, octem, mlékem nebo enzymatickým čističem skvrn

 1. V případě čerstvě vzniklé skvrny od citrónu provlhčete místo se skvrnou od citrónu co nejvíce studenou vodou, aby nedošlo k zaschnutí skvrny.
 2. Pokud se jedná o skvrnu starší a zaschlou, tak místo nejprve potřete glycerinem, nechejte několik minut působit a poté opláchněte proudem studené vody.
 3. Dále pokračujeme některým z těchto postupů:
  • Smícháme jeden díl bílého octa a jeden díl studené vody a tento roztok aplikujeme na skvrnu od citronu. Pokud došlo k odstranění skvrny, tak oblečení vypereme jako obvykle v běžném pracím prostředku. Pokud skvrna přetrvává, zkusíme další postup.
  • Na skvrnu naneseme některý z enzymatických odstraňovačů skvrn. Necháme působit dle návodu od výrobce a poté opět vypereme běžným postupem v pracím prostředku. 
  • Místo enzymatických prostředků můžeme vyzkoušet i odstranění skvrny pomocí mléka. Nalijeme mléko do misky a postižené místo necháme v mléce máčet několik hodin. Pokud došlo odstranění skvrny, oděv vypereme běžným postupem v pračce.
  • Jako poslední možnost je možné u bílé nebo světlé textilie odstranění skvrny pomocí peroxidu vodíku (na bělení a čištění textilií doporučuji 3% peroxid vodíku na skvrny). Pamatujte ale, že tímto postupem může dojít k odbarvení látky, proto tento postup nejprve otestujte na nějakém skrytém místě, u barevných textilií jej raději nedoporučuji. Smíchejte jeden díl peroxidu vodíku s jedním dílem studené vody a skvrnu od henny v tomto roztoku namočte po dobu několika hodin. Poté vyperte obvyklým způsobem běžným pracím prostředkem.
NEVYHOVUJE VÁM ŽÁDNÝ Z NÁVODŮ?
NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte mě na Facebooku!

Ohodnoťte návod!


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *