Jak vyčistit skvrny od citrónu?

Postup čištění skvrny od citrónu

 1. V případě čerstvě vzniklé skvrny od citrónu provlhčete místo se skvrnou od citrónu co nejvíce studenou vodou, aby nedošlo k zaschnutí skvrny.
 2. Pokud se jedná o skvrnu starší a zaschlou, tak místo nejprve potřete glycerinem, nechejte několik minut působit a poté opláchněte proudem studené vody.
 3. Dále pokračujeme některým z těchto postupů:
  • Smícháme jeden díl bílého octa a jeden díl studené vody a tento roztok aplikujeme na skvrnu od citronu. Pokud došlo k odstranění skvrny, tak oblečení vypereme jako obvykle v běžném pracím prostředku. Pokud skvrna přetrvává, zkusíme další postup.
  • Na skvrnu naneseme některý z enzymatických odstraňovačů skvrn. Necháme působit dle návodu od výrobce a poté opět vypereme běžným postupem v pracím prostředku. 
  • Místo enzymatických prostředků můžeme vyzkoušet i odstranění skvrny pomocí mléka. Nalijeme mléko do misky a postižené místo necháme v mléce máčet několik hodin. Pokud došlo odstranění skvrny, oděv vypereme běžným postupem v pračce.
  • Jako poslední možnost je možné u bílé nebo světlé textilie odstranění skvrny pomocí peroxidu vodíku. Pamatujte ale, že tímto postupem může dojít k odbarvení látky, proto tento postup nejprve otestujte na nějakém skrytém místě, u barevných textilií jej raději nedoporučuji. Smíchejte jeden díl peroxidu vodíku s jedním dílem studené vody a skvrnu od henny v tomto roztoku namočte po dobu několika hodin. Poté vyperte obvyklým způsobem běžným pracím prostředkem.

NÁŠ TIP na nejprodávanější čističe skvrn

1. Neflek Smacchio Tutto odstraňovač skvrn 500 ml
Inkoust, pivo, víno, čokoláda, káva, šťávy, ovoce, tráva, rtěnka, řasenka a oční stíny, krev…

2. Dr. Schutz odstraňovač skvrn z koberců CC Fleck & Weg 400 ml
Čistí většinu skvrn, např. červené víno, čaj, ovocné šťávy. Obsahuje aktivní kyslík.

3. Dr. Schutz Profi odstraňovač skvrn Fleckenspray R 200 ml
Lepidla, zbytky barev, lak, fixy, lak na nehty, olej, tuky, asfalt…

Jak vyčistit skvrny od citrónu?
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 Shares
Share
Tweet
+1
Pin