Jak vyčistit skvrny od toneru z koberce nebo sedačky?

Jak vyčistit skvrny od toneru z koberce nebo sedačky? Při výměně tonerové kazety se může stát, že se nám toner vysype na koberec, židli nebo sedačku. V takovém případě postupujte co nejrychleji podle postupu v článku.

Jak vyčistit skvrny od toneru z koberce nebo sedačky?
Jak vyčistit skvrny od toneru z koberce nebo sedačky?

Čištění skvrn od toneru

  1. Pokud je toneru velké množství, odebereme co nejvíce toneru například lžící.
  2. Dále se snažíme co nejvíce toneru vysát pomocí vysavače. Nástavec držíme těsně nad znečištěným místem, abychom toner nerozmazali po koberci nebo potahu. Nepoužíváme při tom hubice s vysunutými kartáči nebo s rotačními kartáči! Po vysátí také nezapomeneme vyčistit filtry vysavače od jemného tonerového prášku, a raději vyměníme i prachový sáček, aby se při dalším vysávání toner nedostával zpět do vzduchu.
  3. Pokud nemáme po ruce vysavač, můžeme přebytečný toner z koberce nebo potahu sedačky dostat i pomocí lepící pásky, kterou opakované přikládáme na toner.
  4. Poté, co odsajeme co nejvíce toneru, se pustíme do čištění zbylé skvrny.
  5. Při odstraňování skvrn od toneru nepoužíváme vodu, díky které by se toner dostal ještě více do vláken koberce nebo potahu sedačky, ale snažíme se skvrny odstranit suchou cestou pomocí chemických odstraňovačů skvrn na inkoust.
  6. Navlhčete měkkou savou utěrku nejlépe bílé barvy chemickým rozpouštědlem. Poté odtupujte skvrnu od toneru. Postup opakujte tak dlouho, dokud se na utěrce již neobjevuje otisk toneru. Při tupování pravidelně používejte vždy čistou část utěrky, nebo použijte utěrku novou. Chemický odstraňovač skvrn nelijte na skvrnu, ale vždy jím navlhčete pouze utěrku. Skvrnu utěrkou nedřete, ale pouze tupujte.
  7. Pokud už nedochází k otiskování toneru do utěrky, přistoupíme k dalšímu bodu.
  8. V hrnku studené vody (nepoužívejte teplou nebo horkou!) rozpustíme několik kapek saponátového prostředku na mytí nádobí.
  9. Utěrku namočíme ve vodě s čistícím prostředkem a opět se snažíme co nejvíce skvrny od toneru odtupovat. Postup opakujeme, dokud dochází k otisku toneru na utěrku.
  10. Poté místo vysušíme přiložením čisté suché savé utěrky, kterou zatížíme, aby mohla absorbovat co nejvíce přebytečné vlhkosti.

Doporučené čističe skvrn při praní prádla:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru