Recenze parního čističe HOOVER SSNH 1000

Úklid domácnosti je věc, kterou se chtě nechtě vždy snažíme odložit na druhou kolej. Ač to tak na první pohled nevypadá, hodiny strávené vytíráním podlah, drhnutím každé spáry v koupelně a leštěním oken k tomu skutečně potřebujete. Zkrátit je však lze velice těžko. A jak jsem k otázce uklízení přistoupila já? Pořídila jsem si pomocníka, jež se nezalekne ani špatně dostupných míst – parní čistič HOOVER SSNH 1000, nebo-li Steamjet Handy Pod.

Hoover je americká značka s tradicí již od roku 1908. Co stojí za dlouhodobým záměrem společnosti zbavit všechny domácnosti prachu, alergenů a nečistot? Astmatická anamnéza samotného zakladatele Murraye Spanglera. Právě proto vyvíjí produkty s ekologickou hodnotou.

Ačkoliv se Hoover původně zaměřil především na vysavače, výrobky pro použití v celé domácnosti dnes mají obrovský rozptyl. Právě historie a dlouholetý vývoj stále lepších modelů mne přesvědčil, že se odkloním od masově známých výrobců a svěřím svou domácnost do rukou této značky.

Parní čistič HOOVER SSNH 1000_1
Parní čistič HOOVER SSNH 1000_1

Velký pomocník za minimální peníze

Opět se blížil Velikonoční úklid a já si ani neuměla představit, kolik hodin jím strávím. Povzdechla jsem si nad svým trápením před kolegyní v práci, která mi s nadšením vylíčila svou práci s parním čističem. Tato možnost mne velice rychle zaujala a ještě toho dne jsem na internetu pročítala parametry jednotlivých modelů. Čím byl Hoover SN 1000 lepší, než ti ostatní?

Steamjet Handy Pod:

 • Doba nahřátí: 3 minuty

 • Objem nádobky: 0,4l

 • Příkon: 1000W

 • Maximální provozní tlak (bar): 4

 • Elektrická šňůra: 4m

 • Provedení: modré

Vzhledem k tomu, že se jedná o můj první parní čistič, přesvědčila mne především cena. Jedná se o velice malou investici, která vám přinese velkou úsporu času. Prakticky vzato vás Hoover bude stát přibližně stejně, jako 10 lahví saponátu, jež v domácnosti používáte běžně na čištění.

V mém případě nebylo o čem přemýšlet. Ještě ten večer jsem zařízení objednala po důkladném pročtení všech referencí. Za několik málo dnů jsem jej vyzvedla na pobočce Alzy a úklid mohl začít. Nepředpokládala jsem, že mi vše půjde samo, ale model předčil má očekávání.


Na rychlost se u něj nespolehejte

Hoover SN 1000 má nádobu o objemu 0,4l. S tímto množstvím pohodlně vyčistím velkou okenní tabuli v obýváku nebo tři menší okna. Samozřejmě plošná tryska spotřebovává vody méně, při použití speciálních kartáčů apod. vám zásoba dojde mnohem rychleji.

Nahřívání není tak rychlé, jak slibuje výrobce

Jak je to tedy s nahříváním? Samotné trvá zhruba 7 min, i když se výrobce honosí časem o 4 minuty kratším. Po této době povolíte zabezpečený kohoutek a stisknete jej. Přístroj zabublá a znovu se pustí do nahřívání na minimálně další 3 minuty. Pokud tedy s uklízením chvátáte, vězte, že tento stroj vyžaduje pozvolnější tempo. Když potřebujete dopustit vodu do nádobky v průběhu čistění, tak ani v tomto ohledu zde nic nenaspěcháte. Steamjet vyžaduje čas na to, aby vychladl, poté teprve sám povolí vrchní, těsnící šroub. Na ten si dejte pozor, jeho spodní kovová část po vytažení žhne a hrozí popálení.

Parní čistič HOOVER SSNH 1000 - otvor pro nalití vody
Parní čistič HOOVER SSNH 1000 – otvor pro nalití vody

Bezpečnost je i zde na prvním místě

Velkou výhodou je čtyři metry dlouhý kabel, který vás neomezuje při pohybu. Neopomeňte ale nutnost jej při každém doplnění vody vytáhnout z elektřiny. Na vaše bezpečí myslí i pojistka pod hlavním tlačítkem. Díky ní se nemusíte obávat, že si horkou páru stříknete na ruce i v případě, že měníte jednotlivé nástavce v průběhu úklidu a nechcete výrobek vytáhnout z elektřiny.

Ekologický a přesný v čištění

Parní čistič se hodí do každé domácnosti. Přístroj bez sebemenšího zaváhání vyčistí koupelnu, kuchyň, můžete si pomoci i na podlahách či toaletě. Osobně se mi osvědčil na všech typech povrchů. Jeho práce již není třeba ničím stimulovat, horká pára snadno nahradí všechny chemické prostředky, ty už proto k práci používat nemusíte. Ekologie je jedním z hlavních důvodů, proč dostal parní čistič zelenou. U Steamjet Handy Podu mne dále zaujalo také množství nástavců, kterým neunikne ani sebemenší kout v domácnosti.

Parní čistič HOOVER SSNH 1000 - bohaté příslušenství
Parní čistič HOOVER SSNH 1000 – bohaté příslušenství

V balení naleznete:

 • Parní trysku

 • Kónický nástavec

 • Okrouhlý kartáč

 • Kovový kartáč

 • Škrabku

 • Hadici pro špatně dostupná místa

 • Nástavec na čalounění

 • Zahnutý nástavec pro špatně dostupná místa

Tryska se dostane všude

Počítejte s tím, že k uklízení postupně využijete nástavce úplně všechny. Parní tryska je výborným pomocníkem pro odstranění nečistot ze spár a špatně dostupných míst.

Představte si usedlinu z vodního kamene kolem kohoutku, jež vám už po léta hyzdí umyvadlo. K místu se jen těžko dostanete, proto si o dokonalém vzhledu nechte jenom zdát. K vyčištění slouží zahnutá tryska, která nedostupné hrany lehce obelstí.

Kartáče pro všechna použití

Osobně mým nejoblíbenějším a nejvíce frekventovaným nástavcem je okrouhlý kartáč. Za jeho pomoci odstraníte špínu odkudkoliv, a pokud přeci jen něco pod žárem páry nechce povolit, stačí pár pohybů a místo je jako nové. Krom celé koupelny jej využijete také při čištění varné desky nebo příkladně rolet, žaluzií apod.

Jeho kolega, kovový kartáč, neslouží tolik k praktickému domácímu úklidu, jako k očištění roštů z trouby a podobných materiálů.

Kónický nástavec s dlouhým dosahem

Kónický nástavec čistí vše velice intenzivně, proto jej nejčastěji použijete pro velmi zanesenou špínu. Pro lepší dostupnost využijte hadici, jež vám zaručí větší flexibilitu. Pokud přímý tlak nepostačí, snadno si pomůžete nástavcem ve tvaru škrabky. Ta má mimo jiné efektivní využití také při odmrazování lednice.

Parní čistič HOOVER SSNH 1000 - prodlužovací hadice
Parní čistič HOOVER SSNH 1000 – prodlužovací hadice

Nástavba pro čalounění

Roztoči jsou nepřáteli všech domácnosti, ale ani oni nemají v lásce horkou páru. Díky speciálnímu nástavci, který je dodán společně s houbičkou na obalení, můžete všechna polstrovaná místa domácnosti snadno ošetřit. Aplikovat lze také na velké plochy, jakými jsou obklady v kuchyni, koupelně a konečně tolik oblíbená okna.

Všechny násadky na parní čistič Hoover Steamjet Handy jsou inteligentně řešeny pro široké použití v domácnosti. Jako nevýhodu příkladně vnímám rychlou omšelost všech hojně užívaných kartáčů.

Parní čistič HOOVER SSNH 1000 - kulatý kartáčový nástavec
Parní čistič HOOVER SSNH 1000 – kulatý kartáčový nástavec
Parní čistič HOOVER SSNH 1000 - detail kulatého kartáčového nástavce
Parní čistič HOOVER SSNH 1000 – detail kulatého kartáčového nástavce

Krásně vyleštěná okna

Při mytí oken je třeba myslet na více znečištěnou část a otřít ji před užitím parního čističe vodou. Kalná voda, stékající při práci Hooveru na parapety, zem či omítku může zanechat nevzhledné fleky. Zároveň se nástavec nedostane do úplných rohů jednotlivých okenních tabulí, což je mírně nepraktické. Po vyčištění jsou okna krásně čistá bez nutnosti dalšího leštění. Ovšem v případě touhy po dokonalosti nám u takto zanesených rohů dodatečně nezbude nic jiného.

Ideální pro koupelny v plném rozsahu

Parní čistič se nejlépe hodí pro údržbu koupelny. Prakticky s ním vydrhnete umyvadlo, vanu, toaletu, veškerá skrytá zákoutí, obklady i spáry. Není nutné využít žádných dalších chemických prostředků. Koupelna je po aplikaci krásně čistá a díky horké páře máte vše perfektně vydezinfikováno. Dobře si tlak poradí také s nánosem vodního kamene.

V kuchyni vyčistí plotnu a odmrazí lednici

Také v kuchyni nalezne přístroj své uplatnění. Krom obkladů od mastnoty jimi v klidu uklidíte také povrchy jednotlivých skříněk, vrchní čísti regálů, na nichž je zanesena mastnota nebo varnou desku. Za pomoci Steamjet Handy Podu také pohodlně odmrazíte lednici a také mrazničku.

Hoover nemá funkci vysávání a pro údržbu podlah jej příliš neuplatníte. Pouze pokud půjde o skvrnu, kterou nemůžete ze světlé podlahy za žádnou cenu dostat pryč, vyzkoušejte sílu páry.

Posilování při úklidu není žádoucí

Hoover Steamjet Handy Pod je pomůcka, která se po naplnění vodou může mírně pronést. Chystáte-li se na celodenní zátah s poklizením všech koutů domácnosti, pokládejte jej jak to jen půjde, aby vás to stále nenutilo držet celou jeho váhu v jedné ruce.

Pořízení parního čističe Hoover Steamjet Handy Pod pokládám za dobrou investici. Ačkoliv k němu mám pár miniaturních výtek, svou úlohu plní dobře. Hodnotím to také v závislosti na pořizovací ceně. Při velkém úklidu domácnosti ho mám stále po ruce, což podporuje i jeho dlouhá elektrická šňůra. Bezprostředně po pořízení počítejte také s tím, že si na čištění pomocí páry budete muset zvyknout a naučit se s přístrojem zacházet. Bez trpělivosti v tomto ohledu nepochodíte.

Vyberu si Hoover parní čistič i příště? Proč ne!

Odhodlám-li se znovu k pořízení parního čističe, jeho váhu a ovladatelnost posoudím na prvním místě. Novější modely Hoover disponují inteligentnějším úchopným systémem. Stávající variantu u modelu SN 1000 vnímám jako největší nedostatek.

Pokud Steamjet delší dobu nepoužíváte, může se vám především u hadice stát, že se ucpe vodním kamenem. Závada je víceméně neopravitelná, proto bych si na tuto záležitost v příštím rozhodovacím kole dobře posvítila. Obecně vzato jsem s ním spokojena, odvedl v mé domácnosti kvalitní práci a ušetřil mi mnoho času.

Kde nejlevněji koupit parní čistič Hoover SSNH 1000?

TOP parní čističe:

Přečtěte si ještě před koupí:


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru