Jak odstranit stopy od pneumatik z dlažby?

Dlažba patří mezi nejčastější podlahové krytiny, ať už na zahradě, nebo v garáži. Sem tam na ní však ulpí nějaká ta nečistota v podobě šmouhy od pneumatik. Jak ji odstranit?

Jak odstranit stopy od pneumatik z dlažby?
Jak odstranit stopy od pneumatik z dlažby?

Mějte dlažbu stále jako novou

Příjezdová cesta k vašemu domu, parkovací stání před domem, podlaha v garáži. Všechna tato místa jsou vystavena vysoké pravděpodobnosti znečištění. Tu a tam z auta ukápne kapka z motorového oleje, jindy se objeví nevzhledné stopy od pneumatik. Zejména ty se pak velmi špatně čistí. Na ně totiž neplatí žádné odmašťovače, ani běžné čisticí prostředky pro dlažbu. Jak dokonale vyčistit šmouhy od pneumatik z dlažby, abyste povrch dlaždice nepoškodily a zároveň se jej zcela zbavily černé šmouhy?


Jak na čištění dlažby od šmouh z pneumatik

Pro čištění šmouh z pneumatik můžete použít jednu z námi osvědčených metod a prohlédněte si další praktické rady, kde najdete další nápady. Produkty, které budete potřebovat, máte s největší pravděpodobností po ruce.

Budete potřebovat:

  • Tenisový míček
  • Gumu (na gumování)
  • Rozpouštědlo (WD-40 200ml, benzínový čistič skvrn ČiKuLi)
  • Látka

Jak odstranit šmouhy od pneumatik

  1. Jedním z nejúčinnějších a nejsnazších způsobů, jak se zbavit nevzhledných černých šmouh od pneumatik z vaší dlažby je, otřít je tenisovým míčkem. Skvrny obvykle hned dokonale vyleští.
  2. Guma se ideálně odstraňuje gumou. Proč tedy nevyzkoušet klasickou gumu na gumování, pokud po ruce nemáte tenisový míček? Umělecké gumy fungují na pneumatiky úplně nejlépe. Co nedoporučujeme, je použití růžové gumy. Ta ve výsledku může na dlažbě také zanechat skvrny.
  3. Jestliže ani jedna z výše uvedených metod nefunguje, přichází na řadu pro odstranění šmouh od pneumatik chemické rozpouštědlo. V redakci se nám osvědčilo staré dobré WD-40 200ml. Stačí nanést malé množství rozpouštědla na hadřík. Při práci s nebezpečnými rozpouštědly, jako jsou minerální destiláty, používejte vždy úklidové rukavice. Při práci v uzavřených prostorách vždy větrejte.

Nejdříve napuštěným hadříkem zkuste vyčistit malý kousek dlaždice, ideálně na skrytém místě. Tak zjistíte, zda rozpouštědlo není příliš agresivní. Některá rozpouštědla totiž mohou zanechat na povrchu dlaždice nevzhledné stopy.

Pokud dlaždice nevykazuje žádnou reakci, můžete se pustit do práce. Otřete veškeré šmouhy hadříkem. Pro extra odolné šmouhy položte hadřík na postižené místo a nechte několik minut působit. Poté dále utírejte.

Po odstranění poslední šmouhy můžete podlahu umýt. Tím odstraníte z povrchu dlažby poslední zbytky rozpouštědel i nepříjemný zápach chemikálie.

Hadřík důkladně vyperte a nechte uschnout na čerstvém vzduchu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru