JakČistit.cz » Čištění a praní oděvů a textilu » Návody na praní prádla » Jak používat míčky (koule) do sušičky?
|

Jak používat míčky (koule) do sušičky?

Bez sušičky prádla si dnes již neumíme svůj život představit. Aby bylo prádlo voňavé a měkké, používají se během procesu sušení míčky do sušičky. Jaký je důvod je používat, z jakých materiálů jsou vyrobené a jaký mají vliv na běžné i péřové prádlo?

Jak používat míčky (koule) do sušičky?
Jak používat míčky (koule) do sušičky? Hefin Owen, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Míčky prádlo provoní, změkčí i zbaví statické elektřiny

Od čistého prádla očekáváme, že bude měkké, hebké, voňavé, ale také příjemné na dotek. Potřebujeme, ať se nám dobře skládá. Proto byly vynalezeny míčky do sušičky. Umí snížit dobu sušení a ušetřit finance za elektřinu. Jaké jsou funkce míčků?

  • Zabraňují tvorbě statické elektřiny,
  • provoní prádlo,
  • změkčí tkaniny,
  • snižují dobu sušení prádla.

Podrobně si tyto vlastnosti vysvětlíme v následující části článku.


Míčky do sušičky zabraňují tvorbě statické elektřiny

Nikomu z nás se nelíbí, že je prádlo po vytažení ze sušičky nabito elektřinou. Elektrizující oblečení se velmi špatně skládá. Tkanina je doslova nabitá elektrickou energií a špatně se s ní manipuluje. Odstranění energie z prádla je jeden z největších úkolů pro míčky do sušičky.

Prádlo se zbaví přebytečné energie pomocí vhodných míčků, které stačí vložit do bubnu sušičky. Mezi uživateli jsou nejoblíbenější míčky do sušičky Dr. Beckmann Míček do sušičky + Dr. Beckmann vůně do sušičky Jarní Svěžest 50 ml. Čechrají prádlo během sušení, zbavují je elektrické energie a dodávají svěží vůni.

Ubrousky i míčky provoní prádlo

Míčky do sušičky mají ale i další funkci. Když budete sledovat instrukce výrobců oděvů i sušiček, bude vám jasné, že s aviváží je konec. Prádlo ošetřené aviváží se do sušičky vkládat nesmí. To je pro mnohé z nás naprosto nepřijatelné. Jsme kromě vypraného prádla zvyklí i na jeho příjemnou vůni. Aviváž ale zvyšuje dobu sušení a poškozuje jemné filtry přístroje.

Naštěstí existují míčky i ubrousky do sušičky. Ty snadno vložíte přímo k vypranému prádlu do bubnu sušičky a zapnete běžný program. Ekonomické ubrousky do sušičky Gut&Günstig vám přinesou svěží vůni i jistotu, že každé prádlo bude skutečně příjemně vonět i dlouho poté, co jej z přístroje vyjmete.

Díky míčkům do sušičky bude prádlo měkké

Míčky mají v sušičce i další užitečnou roli. Jejich struktura dovoluje změkčení prádla. Přidáním míčku do sušičky si tak zajišťujete přirozený změkčovač vláken vašich tkanin. Například Electrolux Edball Míčky do sušičky 2 ks je možné dlouhodobě a opakovatelně použít pro další a další prádlo. Jsou zcela šetrné vůči životnímu prostředí a jsou nealergické i netoxické. Speciálně tvarované míčky se tak postarají o skvělou měkkost textilií.

Snížení doby sušení prádla

Tuto vlastnost míčků oceníte zejména v případě, že vám není lhostejný váš účet za elektrickou energii. Koule do sušičky se totiž mohou postarat o snížení doby sušení až o celou čtvrtinu. Kdo by si toto nepřál? Mezi recenzemi nejvíce vynikají Jolly Vlněné koule do sušičky, u kterých klienti nejvíce oceňují jejich čistě přírodní původ, ale také účinnost. Vlněné koule do sušičky jsou navíc při používání mnohem tišší než plastové míčky určené pro ošetření prádla.

Materiál míčků, koulí a vlhčených ubrousků do sušičky

Materiál je klíčový pro trvanlivost výrobku i rozšíření funkcí míčků. Přírodní vlněné koule do sušičky jsou určeny pro opakované použití a ocení je zejména uživatelé s citlivou pletí, alergici a domácnosti s malými dětmi. I tyto koule je samozřejmě možné pokapat esenciálním olejem, který zajistí příjemnou vůni. Pro atopiky a lidi s citlivou kůží se však parfemace obecně nedoporučuje.

Plastové míčky do sušičky mají stejnou funkci jako přírodní koule do sušičky. Je možné je používat opakovaně a většina z nich má členitý povrch, který se používá k aplikaci parfemace. Intenzitu vůně tak můžete mnohdy sami ovlivnit. Dr. Beckmann míček do sušičky s dávkovačem přesně splňuje toto zadání – záleží jen na vás, jakou intenzitu vůně prádla zvolíte.

Ubrousky do sušičky jsou tvořeny tenkou vrstvou netkané textilie, která je opatřena parfemací. Ubrousky jsou určeny k jednorázovému použití. Vždy je stačí přidat do bubnu sušičky před tím, než spustíte běžný program. Po jeho ukončení vyjměte prádlo a ubrousek do sušičky vyhoďte do odpadu. Pro jeden sušicí cyklus stačí jeden ubrousek.

Péřové oděvy se vysuší jedna báseň

Máte doma péřovku? Její praní a sušení vyžaduje delikátní zacházení. Určitě si nepřejete, aby byla bunda po vyprání nepříjemně zplihlá. Bohužel se při pracím procesu jednotlivá peříčka k sobě mají tendenci příliš lepit. Zejména při sušení prádla to může představovat velký problém.

Abyste měli jistotu, že bunda v sušičce dobře vyschne a bude nadýchaná, do bubnu přidejte míčky do sušičky. Rozbijí chuchvalce peří a bunda bude příjemně načechraná a funkční.

Ke každému prádlu bychom měli přidat jeden nebo dva míčky na sušení. Prádlo bude po vytažení měkké a načechrané, nebude zmačkané, bude vonět a bude zbavené statické elektřiny.


Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *