Jak prát flanelové oblečení?

Také máte doma několik oblíbených flanelových košil, které vás příjemně zahřejí v případě špatného počasí? Jde o měkký a hřejivý materiál, který poznáte na první dotek. Aby zůstalo flanelové oblečení měkké a hebké, je vhodné zvolit správnou metodu a způsob praní.

Jak prát flanelové oblečení?
Jak prát flanelové oblečení?

Zvolte správnou teplotu vody

Flanelové oblečení je možné prát v pračce. V první řadě je nutné se zaměřit na nastavení správné teploty. Flanel perte v teplé vodě, nikoliv v horké. Optimální je 30 °, při teplotě okolo 60 ° by mohlo dojí k poškození látky, případně k vyblednutí barev.


Jak prát flanel v pračce – postup krok za krokem

Připravte si jemný prací prostředek a aviváž. Pokud dáváte přednost přírodním prostředkům, je možné aviváž nahradit bílým octem.

  1. Nastavte nízkou teplotu. Ideálně okolo 30 °C.
  2. Přidejte jemný prací prostředek bez bělicích přísad. Vyhněte se bělidlům, v opačném případě by mohlo dojít k vyblednutí barev.
  3. Zvolte vhodnou aviváž. Kvalitní aviváž uchová vaše flanelové košile bez žmolků. Skvělou přírodní alternativou je bílý ocet, přidává se obvykle v množství 1 šálek na várku.
  4. V pračce zvolte šetrný program, který bude celou dobu praní i máchání udržovat stejnou teplotu vody.

Jak sušit flanel?

Flanelové prádlo se dá sušit klasicky na vzduchu, ale je možné využít u sušičku.

V případě sušičky je nutné nastavit nejnižší teplotu, aby nedošlo k přesušení prádla. Flanel je na něj velice náchylný, a sušení na střední a vyšší teplotu mu neprospívá. Materiál by se mohl srazit.

V případě flanelu se vyplatí sušit ho na vzduchu, kde k poškození vlivem tepla nedojde.

Záleží na kvalitě flanelu

Při výběru flanelového oblečení záleží i na kvalitě materiálu. Pokud máte zájem na tom, aby bylo vaše prádlo dlouho krásné, zaměřte se na to. Je ovšem potřeba počítat s tím, že i ten nejkvalitnější materiál časem ztrácí svou hebkost.

Čtěte štítky na oděvech

Předtím, než vložíte flanel do pračky, čtěte štítky od výrobce. V první řadě se řiďte pokyny ohledně praní a sušení. Některé typy látky jsou určeny k ručnímu praní. Je vhodné zkontrolovat materiál a štítky už před nákupem.

Na co si dát pozor

  • Pokud ztrácí materiál měkkost, může to být v důsledku usazování aviváže, nebo nadměrného sušení. V takovém případě nahraďte aviváž octem a vynechte sušení v sušičce.
  • U tohoto materiálu je riziko, že se srazí. Vybírejte dle toho správnou velikost oděvu.
  • V jedné várce perte oblečení v podobných barvách, jelikož flanel patří k materiálům, které pouští.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru