Jak vyčistit stěnu z neomítaných cihel?

Cihlová stěna má neotřelý vzhled. Domu dodá styl a šmrnc. Jako všechno ostatní, i tento povrch je ale potřeba umět pravidelně udržovat. Jak vyčistit stěnu z neomítaných cihel?

Jak vyčistit stěnu z neomítaných cihel?
Jak vyčistit stěnu z neomítaných cihel?

Klasická pravidelná údržba

Abyste vyčistili běžné usazeniny, prach a nečistoty, stačí jen cihlovou zeď pravidelně omývat. Máte cihlovou zeď jako doplněk v interiéru? K očištění vám postačí obyčejný hadr namočený ve vodě. Ještě před omýváním z cihel odstraňte prach.

Leifheit Duster prachovka XL se hodí pro rychlý úklid celé domácnosti, na neomítané cihly vám skvěle poslouží. Mikrovlákno z antistatického materiálu odstraní prach z celého prostoru stěny. Poté už jen cihly omyjte vodou a nechte uschnout.


Venkovní cihlová stěna

Rozhodli jste se, že budete mít stylový povrch vašeho domu a máte neomítnuté cihly v exteriéru? Zde bude skvělé pravidelně omývat jejich povrch a zbavovat je nečistot a usazenin. Na stěnách se nebude tvořit mech, cihly budou stále vypadat jako nové.

Pravidelně povrch omývejte vodou. Máte doma vysokotlaký čistič? Kromě umývání vozidla a údržby prostoru před domem nebo v garáži se vám bude hodit i pro umývání cihlového povrchu vašeho domu. Pro velké nečistoty povolejte kartáč.

Impregnace jako skvělá prevence znečištění

Potřebujete, aby se na cihlové stěně vytvořili ochranný povrch, který zamezí pronikání nečistot do materiálů, zvýší tepelné i zvukově izolační vlastnosti zdiva a ochrání cihly před působením mrazu i rozmrazovacích solí? Použijte impregnační a ochranný nátěr zdiva. Impregnované povrchy se také mnohem lépe čistí. Použít můžete i speciální nano impregnaci na zdivo.

Odstraňujeme mech

Jak očistit venkovní cihlovou zeď? Nejprve pomocí vysokotlakého čističe odstraňte co nejvíce nečistot a povrch namočte. Poté se vrhněte na mechanické odstraňování usazeného mechu, lišejníků, nebo ložisek plísní. Použijte nekovovou špachtli. A mech je vyřešen. Ještě zdivo bude potřeba dezinfikovat od plísní a mikroorganismů.

Dezinfekce a odstranění zárodků plísní

Nyní je na řadě skoncovat se sporami plísní, aby se dále nešířily. O dezinfekci se postará Savo Original tekutý dezinfekční prostředek 5 l. Prostředek odstraní 99,9 procent bakterií i virů a kromě čištění cihlových zdí jej upotřebíte i na úklid toalety, podlah a povrchů, nebo také při čištění studní nebo bazénů.

Jako dezinfekční látka je použit chlornan sodný a méně než pět procent bělicího činidla na bázi chlóru. Vyzkoušejte prostředek nejprve na malém kousku zdiva. Poté jej aplikujte na celou zeď. Nechte týden působit a poté dezinfekci opláchněte.

Pouvažujte nad ochranou proti graffitti

Nachází se stavba na frekventovaném místě? Popřemýšlejte, zda by bylo vhodné použít ochranný antigraffiti nátěr. Tato permanentní ochrana proti posprejování cihlové zdi je v matném provedení a používá se v interiéru i exteriéru.

Odstraňujeme olejové skvrny

Objevily se na zdivu skvrny od oleje? Vytvořte si pastu z fosforečnanu sodného a vody, do kterého přidáte práškovou křídu. Tuto pastu naneste na skvrnu s olejem a nechte ji zaschnout. Pastu ponechejte na zdivu a po jednom dni působení ji odstraňte dřevěnou stěrkou a místo omyjte.

Ještě očistit rez

Objevila se na zdi rez? Je na čase si poradit i s ní! Skvrny od rzi, dehtu, vína i inkoustu na dřevě i dalších typech povrchů odstraňte pomocí kyseliny šťavelové. Rozpusťte kyselinu ve vodě podle návodu a ošetřete povrch, který je rzí zasažen.

Kyselina pomáhá také proti růstu mechu a lišejníků na povrchu zdiva. Zároveň zachová celistvost cihlového zdiva a nijak jej nenarušuje.

A je to! Cihlová zeď je opět jako nová. Pravidelná údržba a impregnační nátěr vám pomohou zachovat její vzhled co nejdéle krásný a reprezentativní.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru