Jak vybrat solární plachtu k bazénu?

Patříte mezi milovníky letního dovádění ve vlastním bazénu a relaxace v soukromí své vlastní zahrady? Jistě už máte nastudováno, jak o vodu v bazénu řádně pečovat, aby zůstala křišťálově čistá a zdravotně nezávadná. My vám navíc v dnešním článku poradíme, jak si vodu v bazénu ohřát díky solární plachtě a jak eliminovat její přirozené ochlazování třeba během noci.

Před nečistotami ochrání váš bazén krycí plachta
Před nečistotami ochrání váš bazén krycí plachta

Nepleťte si krycí plachtu se solární

Vyvarujte se častých chyb při výběru solární plachty určené k ohřevu vody v bazénu!

Lidé si často myslí, že nejlépe černá plachta vodu v bazénu ohřeje, protože se do ní opírá sluníčko.

Podstatou krycí plachty je však především zabránit odpařování vody v bazénu a také ochrana bazénové vody před padajícími nečistotami, prachem, listy i hmyzem.

Černá barva sice přitahuje sluníčko, o tom není pochyb, ale jeho sílu a intenzitu pohltí do sebe a pod ní už je příjemný chládek.

Právě z tohoto důvodů se lidé v jižních státech s oblibou zahalují do černých hábitů. Dokonce právě své bazény zakrývají černou bublinkovou plachtou, která chrání vodu v bazénu před přehřátím. Stejným příkladem je také zatahování černých závěsů v oknech i našich domácností, díky kterým je uvnitř příjemný chládek.

Pokud tedy na hladinu bazénu položíte tmavou či černou neprůhlednou plachtu, voda se vám rozhodně v celém bazénu neohřeje.

MŮJ TIP: Vyberte si krycí plachtu pro svůj bazén:


Vsaďte na průhledné, transparentní solární plachty

Ty se totiž dokáží dokonale postarat o to, aby se voda ve vašem bazénu prohřála až na dno díky propouštění slunečních paprsků.

Nejenom že si vodu ohřejete levně, ale také rychle a především skutečně účinně. Stačí pár prosluněných dní a vodu máte jako „kafíčko“.

Solární plachta navíc vodu v bazénu dokáže udržovat teplou, i když se ochladí, a díky svému čirému a průhlednému složení ohřeje vodu o 2 až 3 °C za pouhý jeden den.

V podstatě se dá říci, že i obyčejný igelit by zvládl stejnou funkci, jeho velkou nevýhodou je fakt, že by se nedokázal udržet na hladině a potopil by se.

Oproti tomu bublinky na plachtě se právě postarají o její plavání na hladině, samy o sobě se však nijak nepodílí na ohřevu vody v bazénu.

Kvalitní solární plachta je navíc zpevněná nylonem, je tak trvanlivější a přitom ohebná a lehká.

Dokáže odolávat UV záření, díky čemuž nepraská.

Velkou předností kvalitních solárních plachet je samozřejmě i odolnost proti soli a chlóru.

Jistě vás osloví také velký výběr velikostí i tvarů.

MŮJ TIP: Vyberte si solární plachtu pro svůj bazén:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru