Jak vyčistit bazén pomocí bazénového vysavače?

Také si hodláte letošní léto užívat plnými doušky? Kromě pořádné grilovačky se rádi svlažíte v osvěžujících vodách svého soukromého bazénu? Máte pravdu, proč platit za vstupné nebo utrácet za předražené pivo a nevalné hranolky v bistru na koupališti. Natož se mačkat se stovkami dalších osvěžení lačnících návštěvníků. Vlastní bazén je luxus, který si naštěstí může dovolit skutečně téměř každý. O jeho čistotu vám pomůže pečovat i kvalitní bazénový vysavač.

Čištění bazénu pomocí bazénového vysavače
Čištění bazénu pomocí bazénového vysavače

Proč vsadit na bazénový vysavač?

I když nepodceníte prevenci a k bazénu si pořídíte sprchu, vaničku na nohy a bazén budete přikrývat plachtou, stejně se nevyhnete nečistotám, které se v bazénu usídlí.

Mnohé zachrání kvalitní filtrace i vhodně zvolená bazénová chemie – o dokonale křišťálově čistou vodu v bazénu se však nemalou měrou postará i výkonný bazénový vysavač.

Umí si poradit s nečistotami, které se ukrývají na hůře dostupných místech a stávají se rájem řas a nežádoucích mikroorganismů.

Bazénový vysavač zvýší hygienickou nezávadnost vody a bravurně zachytí i mechanické nečistoty jako vlasy, hmyz, listy či zrnka písku.


Druhy bazénových vysavačů

Základním modelem pro menší bazény je ruční (mechanický) bazénový vysavač.

Skládá se z vysávací hlavy, která se napojí pomocí hadice na filtrační systém. Na vysávací hlavu upevníte bazénovou tyč, kterou pak manipulujete s vysávací hlavou po dně a stěnách bazénu.

Je cenově dostupný (vysávací hlavy seženete již od 300 Kč) a dokáže, pomocí napojení na filtrační systém pískové filtrace přes sběrač nečistot, bazénu vrátit jeho lesk a slávu.

Nevýhodou je nutnost vaší asistence a nárok na čas, limitující někdy bývá i délka bazénové hadice.

Poloautomatický bazénový vysavač umí vyčistit dno i stěny bazénu sám a to opět díky síle filtračního zařízení.

Připojuje se pomocí hadice přes skimmer na filtrační systém.

Nečistoty jsou zachyceny ve filtrační nádobě a vyčištění bazénu je rychlé a snadné.

Po dně i stěně se však pohybuje sám – bez nutnosti vaší aktivní asistence.

Zcela automatický bazénový vysavač (například bazénový robot VIRTUOSO 200) pracuje absolutně nezávisle na filtraci díky vlastnímu pohonu, čerpadlu i filtru.

Zatímco automatický vysavač pracuje, vy se můžete oddávat zábavě, práci i odpočinku a nemusíte na něj ani dohlížet.

Bazénový vysavač můžete naprogramovat na přesný čas a díky senzorům sám vyhodnotí, zda je voda již dostatečně čistá.

Jak vybrat bazénový vysavač?

Při výběru je důležitá nejen velikost vašeho bazénu, ale dobře si také prohlédněte, jaké nečistoty se nejčastěji usazují ve vašem bazénu a filtrace ani síťka si s nimi neumí poradit.

Pro menší bazén či občasné zbavení vody nečistot a listí je dostačující ruční (mechanický) bazénový vysavač. Jeho pořizovací cena se pohybuje v řádech stokorun, vyžaduje však váš aktivní přístup.

U středních bazénu, kde se neusazuje mnoho nečistot, je často dostačující ruční (mechanický) bazénový vysavač, který však také vyžaduje váš čas a energii.

U velkých bazénů je pak z hlediska času i pracnosti rozhodně ideální pořízení poloautomatického bazénového vysavače, který se umí po dně bazénu pohybovat sám.

Toužíte-li po vlastní nezávislosti investujte do automatického vysavače (bazénový robot), který vše zvládne sám i bez vašeho dohledu a asistence.

Jeho služby tak můžete využívat i když jste třeba v práci či se oddáváte sladkému spánku. Po příchodu domů či po ranním probuzení tak můžete své tělo i mysl svlažit v průzračně čistém bazénu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru