Jak vyčistit a dezinfikovat záchodovou štětku?

Toaletní štětka je nezbytnou součástí každé fungující domácnosti. Samozřejmě je více než potřebné, abychom ji pravidelně udržovali v čistotě. Jak na její dezinfekci a co aplikovat?

Jak vyčistit a dezinfikovat záchodovou štětku?
Jak vyčistit a dezinfikovat záchodovou štětku?
Frank C. Müller, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Vítejte u nás

Čistá toaleta je tou nejlepší vizitkou celé domácnosti. Můžete mít doma překrásné sezónní dekorace a architektonicky skvostně řešený byt, když se ale návštěva ocitne na oné místnosti a spatří nečistotu, nebude to nijak příjemné pro nikoho. Na toaletě můžete mít například Cleamen osvěžovač a neutralizátor pachů 1 l. Ten se postará o absorpci nechtěných pachů, ale také o dezinfekci vzduchu. Samozřejmostí by měl být dostatek toaletního papíru, a také čistá záchodová štětka.


Je libo klasiku, nebo dinosaura či žirafu?

Záchodová štětka může mít spoustu podob. Může se jednat o klasickou plastovou štětku s nádobkou. Tento předmět většinou po několika použitích vyhodíte do směsného odpadu. Nebo si můžete pořídit designovou štětku s kovovým úchytem. Základy hygieny se mohou rychle naučit i děti. MTM Gifts záchodová štětka Tyranosaurus si bude skvěle rozumět se záchodovou štětkou Žirafa.

Čištění provádějte pravidelně

Čištění záchodové štětky by mělo probíhat alespoň jednou týdně. Přeci jen se jedná o produkt, který je v kontaktu s nečistotami a bakteriemi, proto byste jej měli udržovat v perfektní čistotě. K tomu vám může pomoci několik základních postupů.

Ekologická forma čištění

Než se pustíme do použití chemikálií, je dobré zkusit přirozenou metodu. Pro čištění budete potřebovat jen kyblík vody, horkou vodu a jedlou sodu. Do kyblíku nalijte tolik vody, aby pokryla všechny štětinky záchodové štětky. Přidejte hrnek a půl jedlé sody. Allnature Jedlá soda 5 kg vám bude pomáhat s úklidem mnoha míst vaší domácnosti. Použít ji můžete samozřejmě také pro pečení.

Takto nechte štětku namočenou v roztoku přes noc. Ráno stačí vylít obsah kyblíku do odpadu a propláchnout štětku horkou vodou. Bydlíte sami? Tuto metodu můžete vyzkoušet rovnou v prostoru toalety. Vyčistíte tak nejen štětku, ale také celou toaletní mísu.

Pro větší efektivitu čištění přidejte do roztoku také půl hrnku bílého octa. Desetiprocentní Nanolab bílý ocet se hodí pro dezinfekci prostorů celého bytu.

Čištění za pomocí bělidla

V naší zemi není používání bělidla tak běžné jako v jiných zemích. Většinou se snažíme myslet na přírodu a tuto látku příliš nepoužívat. Pokud byste si ale přáli skutečně silnou sloučeninu, která se postará o dokonalou čistotu záchodové štětky, můžete si bělidlo pořídit.

Do kyblíku s vodou dejte horkou vodu a přidejte hrnek bělidla. Můžete použít Domestos 24h White Shine tekutý dezinfekční a čisticí prostředek 750 ml. Záchodovou štětku v tomto roztoku ponechejte jednu hodinu, ideálně však přes noc. Následně roztok vylijte do odpadu, záchodovou štětku ještě opláchněte pod proudem vody a nechejte vyschnout. Nezapomeňte dobře opláchnout také kyblík. Pokud jste v bytě sami, můžete štětku čistit rovnou v toaletní míse.

Bezpečí na prvním místě

Jelikož budete vždy pracovat s chemickými přípravky, které navíc budou reagovat a produkovat výpary, měli byste si pro úklid vždy nasadit ochranné úklidové rukavice. Hodí se například oblíbené jednorázové latexové rukavice Maxter. Nezapomeňte ani na kvalitní roušku a úklidové brýle. Po použití chemikálií vždy důkladně vyvětrejte celý byt.

Záchodová štětka dělá skutečně tu nejšpinavější práci. Udržovat ji v čistotě je vizitkou čisté domácnosti. Snažte se, aby byla tato pomůcka stále čistá a připravená k použití. Nejméně jednou za půl roku pak tuto součást toalety vyměňte.

TIP na profesionální přípravek pro čištění v koupelně a WC

Přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l odstraňuje nečistoty a nánosy vodního kamene z obkladů, dlažeb, umyvadel, van, sprchových koutů, toaletních mís a dalších povrchů v koupelnách a WC.

Přípravek obsahuje nanočástice, které zabraňují vzniku vodního kamene, protože voda se na ošetřeném povrchu neudrží a rychlé stéká.

  1. Naneste přípravek Cleamen 410 čistič koupelen 1 l na čištěný povrch. Můžete použít i zpěňovač, který z tekutého prostředku vytvoří pěnu, která na povrchu působí delší dobu a nestéká ze svislých ploch.
  2. Nechte chvíli působit.
  3. Poté setřete rozpuštěné nečistoty mikrovláknovou utěrkou.
  4. Na houževnaté nečistoty a vodní kámen můžete použít kartáček nebo čistící ruční pad (abrazivní horní vrstva mycích houbiček na nádobí).
  5. Povrch omyjte čistou vodou.

Na čištění v koupelně a WC použijte:


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru