Jak vyčistit dětský bazén?

Dětský bazén lidé využívají nejen na zahradách, ale také pro zpestření dne svých dětí například v prostoru koupelny. Po jeho použití je ale potřeba bazének dobře vyčistit, aby se v něm neusazovala špína a netvořila plíseň. Jak si poradit s čištěním bazénu?

Jak vyčistit dětský bazén?
Jak vyčistit dětský bazén?

Hurá do vody!

Bez dětského bazénku si snad ani neumíme představit letní sezónu. Stačí jen malý kousek místa na balkóně nebo před domem, a rázem máte o zábavu postaráno. Dokonce ani v bytě nemusí být nuda! Lidé, kteří mají doma pevnou podlahovou krytinu, která odolá troše cákanců, si dětským bazénkem dokáží zpříjemnit jakékoliv roční období.

Děti milují nové možnosti! Zatímco vanu již dobře znají, bazének z odolného vinylu s měkkou nafukovací podlahou udělá radost každému batoleti.


Je čas jít spát

Bazének s troškou teplé vody již našel své upotřebení a udělal vašemu dítku radost? Výborně. Nyní bude třeba jej dobře vyčistit, ať vám zase slouží příště. Po jednodenním použití stačí bazének opláchnout ve sprchovém koutě, kam jej donesete téměř vyfouknutý.

Následně jej umístěte na prádelní šňůry a v následujících dnech jej dobře otáčejte, aby proschnuly skutečně všechny záhyby. Opláchnutí bazénu se po každém koupání provádí z hygienických důvodů.

Přes léto na zahradě

Jste zvyklí nechávat bazének venku po delší dobu? V tom případě si pořiďte krycí plachtu na váš bazének. Zabráníte tak vniknutí nečistot do vody. Současně se snažte, abyste pravidelně měnili vodu v bazénku a čistili jej. Základním vybavením je měkký kartáček nebo houbička, se kterou se dostanete i do těžce přístupných míst. STREND Kartáč s držadlem stojí jen pár desítek korun, ale skvěle s ním vyčistíte menší i větší dětské bazénky.

Jdeme na důkladné čištění

Dětské bazénky je potřeba před jejich uschováním dobře vyčistit. K tomu slouží bazénový čistič s gelovou konzistencí, který je lehce alkalický. Poradí si nejen s mastnotou a usazeninami, postará se také o jemný kal na dně bazénku. Bazén po vypuštění ošetřete přípravkem Clean Pool Čistič bazénů 1 l. Poté ještě samozřejmě přípravek dobře opláchněte vodou.

Je možné použít i ocet nebo bělidlo

Pokud si chcete být jisti, že se zbavujete veškerých mikroorganismů, které se v prostoru bazénu vytvořili, můžete na to jít chemickou cestou. Nanolab bílý ocet se vám bude hodit při čištění celé domácnosti, včetně dětského bazénu. Použijte tři díly vody a jeden díl octa a vyčistěte celý prostor. Poté důkladně opláchněte vodou.

Použít můžete i bělidlo, to ale zřeďte v poměru jedna ku pěti dílům vody. Nezapomeňte používat ochranné rukavice, brýle a respirátor.

Bazének pro malé děti byste měli čistit alespoň jednou týdně. Vzhledem k malému množství vody to není ekonomicky náročné. Při každé výměně vody proveďte také čištění interiéru bazénu. I když se zdá množství vody opravdu malé, nikdy nenechávejte děti v prostoru bazénu bez dozoru. Přejeme vám krásné společné chvíle s malými milovníky vody.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru