Jak vyčistit betonovou podlahu?

Ulpělo vám v garáži nebo na betonové podlaze v exteriéru již mnoho nečistot a potřebujete se jich zbavit? Jdeme vyčistit betonový povrch rychle a efektivně. Příjezdová cesta, zámková dlažba, dlažební kostky, to vše bude jako nové!

Jak vyčistit betonovou podlahu?
Jak vyčistit betonovou podlahu?
Massachusetts Dept. of Environmental Protection, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Nejprve odstranit nepořádek

Součást čištění betonové podlahy je samozřejmě prvotní odstranění prachu a volných nečistot z povrchu, který se budeme chystat čistit. Zameteme tedy nejprve povrch podlahy. Máte doma průmyslový vysavač? V tom případě již víte, že se zametáním nemusíte vůbec zdržovat. Vysaje suché i mokré povrchy a zbaví je nečistot.

Průmyslový vysavač disponuje robustní sací hadicí a jeho pracovní dosah je až devět metrů. Tichý a výkonný motor se postará o rychlé odklizení zaschlé hlíny, kamínků, nečistot a prachu. Když budete mít podlahu již zbavenou drobných částic a prachu, můžete se pustit do důkladného čištění betonového povrchu.


Namokřit povrch

Betonové podlahy mají vysokou sací schopnost a byla by škoda vyplýtvat váš mycí prostředek. Proto se ještě podlaha před čištěním navlhčí. K tomu vám poslouží obyčejný mop na mytí podlah.

Když se vám podaří beton trochu zvlhčit, můžete se již pustit do samotného detailního čisticího procesu. K němu budete potřebovat speciální čistič, který odstraní i mechanické i chemické nečistoty.

Nejprve ochranné pomůcky

Před samotným čištěním betonové podlahy čističem si nikdy nezapomeňte chránit své zdraví. Před úklidovými pracemi se speciálními mycími prostředky je potřeba se nejprve nachystat a vybavit se ochrannými prostředky. Lehké brýle s polykarbonátovým zorníkem pomohou ochránit vaše oči.

Při práci s chemickými čističi je potřeba si chránit také pokožku rukou, pro které jsou čističe škodlivé. Používejte tedy ochranné pracovní rukavice.

Přichází na řadu čistič

A konečně se můžeme dát do práce.

TopMeister čistič dlažby a betonu 1 l si oblíbíte pro dokonalé a rychlé čištění zámkové dlažby, betonu, dlažebních kostek, staré a zašlé dlažby, parkoviště, nebo celé příjezdové cesty.

Čistič naneste na čištěný povrch a vyčkejte minutu. Poté se můžete pustit do přímého odstraňování nečistot na povrchu. Spotřeba prostředku bude záviset na pórovitosti povrchu, ale také na technice čištění. Pokud používáte klasický rýžák, čištění bude sice trvat o něco déle, bude ale skutečně precizní. Postupujte od jednoho rohu ke druhému, snažte se mít stále přehled o tom, kde jste již povrch čistili.

Pro práci s průmyslovým čističem na beton je nutné dodržovat bezpečnostní opatření a dbát na to, aby se prostředek nedostal nejen do očí, ale také na kůži. Během čisticích prací by se ve vašem dosahu neměly pohybovat děti.

Už jen opláchnout podlahu

Betonovou podlahu jste pomocí čističe zbavili i zaschlé a letité špíny. Abyste si dokonale vychutnali výsledek své práce, stačí již jen čistič opláchnout. Zahradní hadicí smyjte vodou prostředek z povrchu podlahy. V případě interiéru ještě podlahu vysušte.

Betonové podlahy čistěte pravidelně, doporučuje se alespoň jednou ročně. Pravidelná údržba povrchu prodlouží jeho životnost.

Čištění olejové skvrny z dlažby a betonu speciálním přípravkem

  1. Na čištění silně znečištěných podlah od oleje, mastnoty nebo nafty si pořiďte přípravek Ma-Fra Supermafrasol 900ml.
  2. Zřeďte koncentrát vodou v poměru 1:70 (1 díl prostředku na 70 dílů vody).
  3. Nastříkejte rozprašovačem zředěný čistící roztok na olejovou nebo naftovou skvrnu.
  4. Nechte chvíli působit.
  5. Poté kartáčem nebo smetákem s tvrdými štětinami zapracujte.
  6. Nakonec důkladně místo opláchněte čistou vodou.

Použijte tyto čističe olejových skvrn z betonu a dlažby:


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru