Jak vyčistit skvrny od oleje z betonu a dlažby?

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 9

 1. Na zahradě máme zámkovou dlažbu a bohužel nám na ní vytekl olej a musím říct, že enzymatický odstranovač jako jediný pomohl.

  • Radovan napsal:

   Dobrý den.
   A mohu se zeptat jaký enzymatický čistič to byl? Nám také vytekl olej na krasnou novou dlažbu betonovou a docela by mě zajímalo jak jste to z ní dostali.
   Díky a hezký den
   Radovan

   • JakČistit.cz napsal:

    Dobrý den,
    pomocí tohoto enzymatického odstraňovače olejových skvrn jsem odstraňoval skvrny od oleje a mastnoty z teracového schodiště. Skvrnu jsem přípravkem postříkal, rejžákem důkladně vetřel do povrchu, půl hodiny počkal, a místo poté opláchl vysokotlakým čističem (vapkou), možná jsem ještě pokus opakoval, ale skvrna je pryč.

    I když teď se dívám na recenze, a spokojenost s výrobkem není zrovna vysoká.

    Některé typy dlažby mají velmi slinutý povrch, proto může být odstranění skvrny náročnější.

 2. Tomas napsal:

  Kupoval jsem na internetu ODSTRAŇOVAČ OLEJOVÝCH SKVRN ve spreji. Měl jsem na zámkové dlažbě kapky od oleje z auta řemeslníků. Z toho betonu to nechtělo ničím pustit. Tímto sprejem to stačilo postříkat nechat chvíli působit a skvrna zbělela a pak jen opláchnout vodou. Když byla skvrna velká, tak jsem to po pár dnech zopakoval. Kupoval jsem na http://www.technickachemie.cz. Mají to někde v kolonce čističe.

 3. Tomáš napsal:

  Na olej na zámkové dlažbě mi pomohla jedlá soda s ředidlem.Dělal jsem to na několikrát a vždy překryl igelitem.

 4. Milka napsal:

  Dobrý den”prima nájemník”nám polil schody olejem a nevím.čím skvrny dostat pryč?Zkoušela jsem Sodu a nic.Jsou to klasické kamenné schody v cihlovém domě.Děkuji moc za radu.

 5. Jirka napsal:

  Děkuji za velmi užitečný článek. Odstranil jsem týden starou olejovou skvrnu z terasa v domě. Napřed jsem olej z povrchu očistil odstraňovačem etiket z Lidlu potom isopropylalkoholem. Skvrna byla stále viditelná. Nakonec jsem použil Motip ODSTRAŇOVAČ OLEJOVÝCH SKVRN ve spreji. Po dvou aplikacích skvrna zmizela. Doporučuji

 6. Jana napsal:

  Dobrý den, nevíte prosím, čím bych odstranila skvrnu od nafty na zámkové dlažbě? Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *