Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení?

Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení a montérek? Pokud pracujete s motorovým olejem, tak ať se snažíte sebevíc, většinou prostě ukápne tam kam nemá. Co nyní se skvrnou? Vyzkoušejte postup za pomocí odmašťovače a speciálního odstraňovače mastnoty a oleje.

Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení?

Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení?

Nikdy nenamáčejte oblečení znečištěné od oleje do studené vody. Skvrna se pak zvětší díky chemickým vlastnostem olejů.

Postup čištění skvrn od motorového oleje z oblečení

  1. Na hadřík namočený v horké vodě nastříkám průmyslový odmašťovač (vyzkoušejte například čistič CODI Energic univerzální odmašťovač), abych jej naředil.
  2. Na místě, které není příliš viditelné vyzkoušíme barevnou stálost čištěného oblečení, aby nám nevznikl flek z případného odbarvení.
  3. Hadříkem nebo houbičkou s tímto roztokem potíráme dané místo a necháme působit 5 minut.
  4. Následně vložíme dané oblečení do pračky a kromě běžného pracího prášku přidáme i kvalitní odstraňovač skvrn. Na houževnaté mastné a olejové skvrny doporučuji mycí pastu Monteráček na mastnou špínu 500 g, celý postup čištění těžkých olejových skvrn si můžete přečíst v článku Jak vyčistit oblečení zašpiněné od oleje, tuků a maziv?
  5. Doporučuji vyprat na 60 °C. Jestliže však tkanina, ze které je oblečení vyrobeno nesnese vyšší teplotu než 30 nebo 40 °C, doporučuji přidat přímo do bubnu pračky ještě trochu Jaru.
Zásadně nedoporučuji prát v bubnu další oblečení, které není znečištěné od oleje. Mohly by se na něm utvořit drobné skvrny.
NEVYHOVUJE VÁM ŽÁDNÝ Z NÁVODŮ?
NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte mě na Facebooku!

Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení?
Hodnocení: 3.5 (70%) Hlasů: 2


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *