Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení?

Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení a montérek? Pokud pracujete s motorovým olejem, tak ať se snažíte sebevíc, většinou prostě ukápne tam kam nemá. Co nyní se skvrnou? Vyzkoušejte postup za pomocí odmašťovače a speciálního odstraňovače mastnoty a oleje.

Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení?
Jak vyčistit skvrny od motorového oleje z oblečení?

DOPORUČENÍ: Nikdy nenamáčejte oblečení znečištěné od oleje do studené vody. Skvrna se pak zvětší díky chemickým vlastnostem olejů.

Čištění skvrn od motorového oleje z oblečení

 1. Na hadřík namočený v horké vodě nastříkám průmyslový odmašťovač (vyzkoušejte například čistič CODI Energic univerzální odmašťovač), abych jej naředil.
 2. Na místě, které není příliš viditelné vyzkoušíme barevnou stálost čištěného oblečení, aby nám nevznikl flek z případného odbarvení.
 3. Hadříkem nebo houbičkou s tímto roztokem potíráme dané místo a necháme působit 5 minut.
 4. Následně vložíme dané oblečení do pračky a kromě běžného pracího prášku přidáme i kvalitní odstraňovač skvrn. Na houževnaté mastné a olejové skvrny doporučuji mycí pastu Monteráček na mastnou špínu 500 g, celý postup čištění těžkých olejových skvrn si můžete přečíst v článku Jak vyčistit oblečení zašpiněné od oleje, tuků a maziv?
 5. Doporučuji vyprat na 60 °C. Jestliže však tkanina, ze které je oblečení vyrobeno nesnese vyšší teplotu než 30 nebo 40 °C, doporučuji přidat přímo do bubnu pračky ještě trochu Jaru.

DOPORUČENÍ: Zásadně nedoporučuji prát v bubnu další oblečení, které není znečištěné od oleje. Mohly by se na něm utvořit drobné skvrny.

Speciální odstraňovače skvrn od mastnoty, oleje, tuku, maziva

Čištění skvrn z oblečení

 1. Postupujte dle návodu na obalu přípravku.
 2. Použijte některý z těchto čističů:
 3. Podložte skvrnu bílou suchou savou utěrkou, kterou položíte na malý talířek.
 4. Na skvrnu naneste čistič a nechte působit několik minut (10-15 minut), aby se skvrna začala rozpouštět.
 5. Nenechte čistič na skvrně zaschnout, můžete skvrnu přikrýt dalším talířkem.
 6. Po 10-15 minutách nahraďte spodní utěrku, do které se rozpuštěné nečistoty začaly vsakovat, novou suchou savou utěrkou.
 7. Začněte z horní strany skvrnu odtupovávat a proklepávat další tentokrát vlhkou utěrkou, až skvrna zmizí. Tupujte od okrajů do středu.
 8. Po odstranění skvrny vymáchejte ve studené vodě.
 9. Poté vyperte ručně nebo v pračce pracím prostředkem.

Čištění skvrn z koberců, sedaček

 1. Tekutiny odsajte savou utěrkou, tuhé nečistoty seškrábněte lžičkou.
 2. Skvrnu odstraňujte tupováním, nedřete silou, nepoužívejte kartáče.
 3. Na savou bílou utěrku naneste čistič skvrn (HG extra silný čistič skvrn 500 ml nebo Dr. Schutz Fleck & Weg 100 ml nebo na tvrdošíjné skvrny Dr. Schutz CC Fleckenspray odstaňovač skvrn 200 ml).
 4. Skvrnu odtupovávejte od okrajů ke středu. Tupujte opakovaně čistou plochou utěrky.
 5. Po odstranění skvrny místo přečistěte čistou vodou, přebytečnou vlhkost odtupujte suchou utěrkou a na závěr přiložte suchou utěrku a zatižte ji a pravidelně vyměňujte za suchou.
 6. Podrobný postup i s videonávodem: postup odstraňování skvrn.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru