JakČistit.cz » Komerční sdělení » Jak vyčistit ledničku?
| |

Jak vyčistit ledničku?

Jak vyčistit ledničku od nepříjemných zápachů, rozlitého mléka, plesnivých potravin či jiných nepříjemných skvrn? Jde o úlohu, která není zrovna nejoblíbenější aktivitou, no věřím, že následující tipy vám zpříjemní a ulehčí její čistění.

  1. Nejprve vyndáme všechny potraviny a výrobky. Budeme ji potřebovat úplně prázdnou, aby jsme v ní měli prostor a viděli všechny nečistoty. Pokud jsou jednotlivé šuplíky v ledničce vysouvatelné, vyndáme je ven.
  2. Potraviny, vyndané na kuchyňské lince protřídíme. Staré s prošlým datem trvanlivosti, ale i ty plesnivé vyhodíme do koše.
  3. Nejprve začneme umývat police a šuplíky, které jsme již vyndali. Všechny části umývejte houbou s abrazivní vrstvou a mýdlovou vodou, která nesmí být příliš teplá, aby nedošlo k prasknutí částí, které jsou ze skla. Při velmi zaschlých skvrnách můžeme použít horkou vodu spolu s čpavkem v poměru 1:5 a skvrnu necháme chvíli odmočit.
  4. Vnitřní stěny ledničky již mýdlovou vodou neumýváme. Dobré není používat ani chemické prostředky, kterými by mohla lednice načichnout. Doporučujeme vám smíchat 2 lžíce jedlé sody rozpuštěné ve čtvrt litru horké vody. Nebo 1 díl jablečného octu a 3 díly horké vody.
  5. Vnitřek ledničky a všechny police a šuplíky důkladně osušte a vraťte zpět na původní místo.
  6. Lednici vyčistěte i zveknu, ale nejjemnější utěrkou, abyste nepoškodili její povrch.
  7. Jako poslední část, která bývá nejvíce zaprášená je zadek lednice, kondenzátor. nejprve vysajte všechen prach vysavačem a potom kartáčkem dočistěte jednotlivé části. Nečistěte je však žádnými tekutými prostředky.
  8. Podobný postup volte také u umývání vaší myčky na nádobí, o kterou je potřeba se také pravidelně starat a udržovat si jí v dobrém stavu.
  9. Ledničku a myčku na nádobí byste měli čistit minimálně dvakrát do roka. Prodloužíte jejich životnost a zamezíte šíření bakterií. Samozřejmě záleží také na kvalitě jednotlivých spotřebičů a značek. Při koupi nových myček nádobí nebo lednic vám určitě doporučuju podívat se na jejich testy a recenze, abyste při jejich výběru udělali správnou volbu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *