Jak vyčistit oblečení zašpiněné od oleje, tuků a maziv?

Potřebujete vyčistit a vyprat montérky, pracovní pláště, utěrky a další pracovní oděvy a textilie od opravdu silného znečištění od oleje, tuků, maziv a dalších houževnatých nečistot? Pak si přečtěte postup, kterým se zbavíte i toho nejhouževnatějšího znečištění.

Jak vyčistit pracovní oděvy?

Jak vyčistit pracovní oděvy?

Čištění pracovních oděvů znečištěných od oleje, mastnoty, mazadel a tuků

  1. Na čištění silně znečištěného prádla od oleje, maziv a tuků doporučuji prací pastu Monteráček na mastnou špínu 500 g.
  2. Pokud se jedná o opravdu silně znečištěné oděvy, doporučuji je nejdříve ručně předprat v kbelíku vody, dávkování je 40 až 60 g (2 až 3 polévkové lžíce) přípravku na 10 litrů vody. Čím teplejší voda, tím bude účinek vyšší. Prádlo se může nechat namočené do druhého dne. Pokud byste totiž dali silně znečištěné prádlo rovnou do pračky, mohl by rozpuštěný olej vytvořit na bubnu pračky mastný povlak a mohlo by to nepříznivě ovlivnit praní další várky prádla.
  3. Po ruční předpírce nebo při menším rozsahu znečištění potom oděvy vypereme v automatické pračce. Teplotu vody nastavíme na 60 °C. Můžeme použít klasické prací prostředky nebo již zmíněný Monteráček na mastnou špínu 500 g.
Použijte tyto čističe skvrn při praní prádla:


JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

1 Response

  1. 1.5.2019

    […] Jak vyčistit mastné skvrny z oblečení? Pokud vám na oblečení ukápne olej, máslo nebo jiná mastnota, zkuste takovou skvrnu odstranit pomocí mycího prostředku na nádobí. U těžkých skvrn od například od oleje a šmíru vyzkoušejte návod Jak vyčistit oblečení zašpiněné od oleje, tuků a maziv? […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: