Jak vyčistit chrom a chromované předměty?

Jak vyčistit a vyleštit chrom a chromované předměty? Pokud máte auto nebo motocykl s chromovanými částmi, tak víte, že chrom vyžaduje pravidelnou údržbu, aby si udržel krásně čistý, lesklý a bez rzi. Přečtěte si skvělý tip, jak toho docílit.

Jak vyčistit chrom a chromované předměty?

Jak vyčistit chrom a chromované předměty?

Postup čištění chromovaných předmětů pomocí ocelové vlny

 1. Tenhle postup se hodí opravdu pro silně znečištěné pochromované plochy, které jsou vystaveny například povětrnostním vlivům, jsou stopy po korozi apod. Využijete jej například pro čištění dílů na automobilech či motocyklech.
 2. Nejdříve pečlivě očistěte navlhčenou utěrkou nebo opláchnutím proudem vody veškeré nečistoty a písek z chromovaného povrchu, aby při následném čištění nedošlo k poškrábání povrchu.
 3. Zakupte si v obchodě nebo e-shopu ocelovou brusnou vlnu. Na čištění chromu používejte jemnou ocelovou vlnu, která má označení „00” (např.: SCHULLER Brusná vlna ocelová č. 00 jemná 200g), „000” (např.: Ocelová brusná vlna hr.000) případně  nejjemnější „0000”, ale většinou se používají první dvě hrubosti.
 4. Dále si pořiďte čistící a leštící pastu na chrom. Z klasických a cenově dostupných přípravků můžete zvolit například Silichrom na čištění kovů a chromu 90 g, pro profíky pak doporučuji třeba Swissvax Metal Polish čistič chromu a kovových částí 50 ml.
 5. Naneste čistící pastu na kousek ocelové brusné vlny i na čištěnou plochu. U méně znečištěných ploch a tam, kde jen chcete docílit vysokého lesku, tak čistící pastu nanášejte pouze pomocí utěrky.
 6. Začněte jemnými krouživými pohyby čistit chrom. Opravdu zbytečně nepoužívejte sílu, na plochu příliš netlačte. Dbejte na to, aby bylo čištění prováděno s dostatečným množstvím čistící pasty, tj. abyste nečistili chrom „na sucho”.
 7. Po vyčištění odstraňte zbytky pasty utěrkou.
 8. Opět naneste na čistou utěrku trochu čistící pasty a krouživými pohyby rozetřete pastu na chrom a vyleštěte do plného lesku.

Postup čištění chromových povrchů pomocí octa, mouky a mýdlové vody

 1. Chromový přístroj nejprve přetřeme mýdlovou vodou.
 2. Vezmeme měkký hadřík, který lehce navlhčíme ve vodě s trochou octa a poté poprášíme hladkou moukou.
 3. Přetíráme celý povrch přístroje.
 4. Nakonec pouze přeleštíme suchým hadříkem. Budou se lesknout jako nové.

Postup čištění chromovaných stojanů a nohou stolů a židlí pomocí alobalu

 1. Tento postup se hodí na rychlé čištění chromovaných stojanů nebo noh stolů a židlí.
 2. Připravíme si alobal.
 3. Nastříháme jej na menší pláty.
 4. Plátky alobalu předměty z chromu leštíme.
 5. Budou se opět krásně lesknout.
NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte mě na Facebooku!


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TIP: Přidejte se ke skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid a ptejte se ostatních.